Hatay seçim sonuçları 24 Haziran 2018 | Cumhur İttifakı (AK Parti MHP) Millet İttifakı (CHP İYİ Parti Saadet) HDP oy oranları

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını 992 bin 286 seçmenin bulunduğu Hatay merakla bekliyor. Hatay 24 Haziran seçim sonuçları AK Parti MHP Cumhur İttifakı CHP İYİ Parti Saadet Millet İttifakı HDP Hatay oy oranlarını 24 Haziran günü sitemizde bulabilirsiniz.

24 Haziran 2018 Pazar 18:58
Hatay seçim sonuçları 24 Haziran 2018 | Cumhur İttifakı (AK Parti MHP) Millet İttifakı (CHP İYİ Parti Saadet) HDP oy oranları

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını 992 bin 286 seçmenin bulunduğu Hatay merakla bekliyor. Hatay 24 Haziran seçim sonuçları AK Parti MHP Cumhur İttifakı CHP İYİ Parti Saadet Millet İttifakı HDP Hatay oy oranlarını 24 Haziran günü sitemizde bulabilirsiniz

Hatay 24 Haziran 2018 seçim sonuçları ve son dakika gelişmelerini seçim akşamı bu sayfadan takip edebilirsiniz. Türkiye 24 Haziran’da en kritik seçimlerinden birini yapacak. Zira 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için tarihi gün olacak. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Hatay partilerin (AK Parti, CHP, MHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi) ve cumhurbaşkanı adaylarının (Recep Tayyip ErdoğanCumhur İttifakı, Muharrem İnce (CHP), Meral Akşener (İYİ Parti) Millet İttifakı, Selahattin Demirtaş (HDP) ve Temel Karamollaoğlu (Saadet Partisi) oy oranları merakla bekleniyor 992 bin 286 seçmenin oy kullanacağı 24 Haziran 2018 seçimlerinde Hatay sandıktan hangi sonuçların çıkacağını merakla bekliyor.

HATAY 24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

24 Haziran seçimlerine girecek partiler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde ittifak yaparak seçimlere girme kararı aldı. AK Parti, MHP ve BBP Cumhur İttifakı çatısı altında CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi de Millet İttifakı adı altında 24 Haziran seçimlerine girecek. 24 Haziran Hatay merkez ve ilçe seçim sonuçlarının ne olacağı vatandaşlar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor.

Peki Hatay ve ilçelerinde hangi parti ne kadar oy alır? Sorusuna aslında 1 Kasım ve 7 Haziran seçimleri kılavuzluk etmekte. Hatay son olarak, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 2 bin 999 sandık kurulmuş bu sandık sonuçlarına göre, AK Parti % 43,2, Cumhuriyet Halk Partisi % 36,1, Milliyetçi Hareket Partisi % 12,3, Halkların Demokratik Partisi % 6,8, oy almıştı.

Hatay’da 1 Kasım seçimlerinde AK Parti 5 milletvekili çıkarırken, CHP 4, MHP 1 milletvekili çıkardı. Yine 1 Kasım seçimlerinde Hatay seçimlere katılım oranı % 86,89 olmuştu.

1 Kasım seçimlerinde Kayseri milletvekili seçilenler

AK Parti: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar , Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi ,Hacı Bayram Türkoğlu

CHP: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem

MHP: Mehmet Necmettin Ahrazoğlu

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Hacı Bayram Türkoğlu

Hüseyin Yayman

Abdulkadir Özel

Hüseyin Şanverdi

Sabahat Özgürsoy Çelik

Abdülkerim Güven

Kudret Artan

Mehmet Fettah Çiftçi

Cemile Tuna

Ecrin Nazlı İnan

Osman Uzan

CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Servet Mollaoğlu

Nermin Yıldırım

Serkan Topal

Mehmet Fatih Turan

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

LÜTFİ KAŞIKÇI YÜKSEK

İBRAHİM GÜL

MEHMET ÇAĞRI ÇETİN

ADNAN AKDAŞ

ORHAN NAMIK MURSALOĞLU

AYŞE DİLEK DEMİRDÖVEN

BEKİR AKKAR

RECEP TUNCAY

İLHAMİ BOŞÇA

HÜSEYİN ÜÇLER

UYGAR POLAT

İYİ PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BİLAL KARACA

MEHMET BİÇER

MEHMET KORMAN

MEHMET ALİ YILDIRIM

HATİCE GÜZEL

ZEKİ TOPRAK

İLKER ÇALIŞKAN

KEVSER EKER

ERTUĞRUL GAZİ DENER

ŞAHİZAR SEBER

ALİ KEMAL KÖMÜR

SAADET PARTİSİ HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

NECMETTİN ÇALIŞKAN

MUSTAFA EĞE

HALİL ÇELİK

ABDULLAH AYDIN DEMİR

AYŞEGÜL KÜÇÜK

ATİLA EROL

YUSUF ÇİÇEK

RAMAZAN ÖKSÜZ

FATİH DÖKMECİ

MEHMET AYDOĞAN

UĞUR URAL

HDP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

BARIŞ ATAY MENGÜLLÜOĞLU

Seçmen sayısına ilişkin bilgi veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK( Başkanı Sadi Güven, 14 Mayıs 2018 itibarıyla yurt içinde 56 milyon 342.263, yurt dışında 3 milyon 49.065 olmak üzere, toplam 59 milyon 391.328 seçmen bulunduğunu, tahmini sandık sayısının 180.896 olduğunu söyledi. Güven, bu seçimde ilk defa seçmen olan 1 milyon 650.171 kişinin oy kullanacağını bildirdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Haziran 2018 Pazar 18:58

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019