• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Haşhaş hangi hastalıklara iyi geliyor?

Gelincikgiller familyasına ait Papaver cinsinden bir bitki türü olan haşhaş, doğada bulunan en kuvvetli ağrı kesici olarak biliniyor. Özellikle uykusuzluk ve yorgunluk problemlerine şifa olan haşhaş, birçok hastalığa da birebir geliyor. İşte uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilen haşhaşın faydaları...

Yeniakit Publisher
2020-06-06 22:02:00 -
Haşhaş hangi hastalıklara iyi geliyor?

Genlincikgiller familyasına ait Papaver cinsinden bir tür olan haşhaş, doğada bulunan en kuvvetli ağrı kesici olarak bilinmektedir. Uzmanlar, özellikle uykusuzluk ve yorgunluk problemlerine şifa olan haşhaşın birçok hastalığa da birebir geldiğini söylemektedir. Ancak içeriğinde morfin, kodein, tebain, papaverin ve narkotin gibi güçlü yatıştırıcı maddeler barındırması sebebiyle haftada en fazla üç kez tüketilmesi önerilir. İşte haşhaşın mucizevi faydaları...

- Haşhaş, içeriğinde yüksek miktarda Omega-3 yağ asidi bulundurur. Bu özelliği ile birlikte hücrelerinin daha sağlıklı işlemesini destekler.

- Haşhaş yüksek enfeksiyona bağlı diş etlerinde iltihaplanma, dişte çürüme ve ağız içerisinde oluşan kokuyu engellemede son derece etkilidir.

- İçerdiği maddeler sayesinde mesane iltihabı ve kabızlığa birebir gelmektedir.

- İçeriğinde yüksek oranda demir ve çinko barındıran haşhaş, kandaki hücrelerin oranlarını dengeler. Böylece demir eksikliği gibi ciddi hastalıklara davetiye çıkaran rahatsızlıkların oluşumunu engeller.

- Yüksek lif içermesi sebebiyle uzun süreli tokluk hissi sağlar. Kilo vermek isteyenler için ideal bir besindir.

- Kötü kolesterol seviyesini düşürür, kalp ve damar sağlığına birebir gelir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı