• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hamza Dağ'dan Soyer'e tepki: Sapkın zihniyetin meşrulaştırılmasının karşısında olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in LGBT'yi meşrulaştırmaya çalışmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2020-07-20 01:42:00 -
Hamza Dağ'dan Soyer'e tepki: Sapkın zihniyetin meşrulaştırılmasının karşısında olacağız

İzmir'de LGBT'lilerin meşrulaştırılmaya çalışılmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ sert tepki gösterdi.

Hamza Dağ konuyla ilgili olarak Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bu kolonlar İzmir Büyükşehir Belediye binasına ait. Şehrin merkezinde yer alan ve kamuya ait olan bir binayı LGBT’yi simgeleyen renklere boyayarak İzmir'e nasıl bir fayda sağlamayı amaçlıyorsunuz?

Sayın Soyer, evinin odalarını LGBT renklerine boyayabilir, kişisel tercihidir. Lakin bir kamu binasını, pedofili ve ensest ilişkileri meşrulaştırmayı amaçlayan bir sapkınlığı simgeleyen renklerle boyayamaz.

Sn. Soyer'in başkanlığı döneminde belediye eliyle LGBT'ye açık şekilde alan açılmaya çalışılmakta ve bu konu farklı zamanlarda şehrin gündemine getirilmektedir.

AK Parti, kimliği ne olursa olsun, bu ülkede, herkesin eşit vatandaş olarak yaşamasının önünü açtı. Ancak toplumsal ifsada sebebiyet verecek sapkınlıklar karşısında da net bir tavır aldı.

Şu bilinmelidir ki; İzmir'de bu sapkın zihniyetin ve onu meşrulaştırmaya çalışan her türlü faaliyetlerin karşısında olacağız.

Özelikle kamu zararına sebep olunarak ve 197 bin TL ödenerek bu şehrin en önemli kamu kurumlarından birinin LGBT‘yi çağrıştıracak şekilde boyanmasına sessiz kalamayız.

Buradan Sn. Soyer'e çağrıda bulunuyoruz: O renkleri oradan kaldırın ve bu yanlıştan bir an önce vazgeçin.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

İzmir belediye başkanı gey mi !!! İzmire yakışır ama !!!
 • Yanıtla

Yüksel

Bu kadar sefiyesiz siyaset olmaz.yazikki yazık.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23