Haluk Bayraktar'dan Der Spiegel'in de desteklediği CHP’nin iftirasına sert tepki!

CHP'li Veli Ağbaba’nın, asılsız bir iftira ile İBB'nin bütçesinden T3 Vakfı'na 41.1 milyon TL destek verildiğini iddia etmesine ilişkin Alman yayın organı Der Spiegel de destek verdi. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan bu skandal tutumlara tepki geldi.

14 Haziran 2019 Cuma 16:44
Haluk Bayraktar'dan Der Spiegel'in de desteklediği CHP’nin iftirasına sert tepki!

CHP'li Veli Ağbaba, asılsız bir iftira ile İBB'nin bütçesinden T3 Vakfı'na 41.1 milyon TL destek verildiğini iddia etmişti. CHP'li Ağbaba'nın bu çirkin iftirasına, Alman yayın organı Der Spiegel de çanak tutmaktan geri kalmadı. Der Spiegel'in skandal tutumuna tepki Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan geldi.

CHP'li Veli Ağbaba, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Ekrem İmamoğlu'nun büyük tepki çeken İBB'nin veri tabanının kopyalanması talimatına ilişkin, "AKP neden mahkemeye başvurup kayıtların yedeklenmesini engellemek istiyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın mütevelli heyeti başkanı olduğu T3 Vakfına 41.1 trilyon lira destek verilmiş." iddiasında bulunmuştu. CHP'nin bu çirkin iftirasına destek her zamanki gibi Almanya'dan geldi.

Asılsız iddialara çanak tuttular

CHP'nin bu skandal iftirasına destek, Türkiye düşmanlarına liman olan Almanya'dan geldi. Alman yayın organı Der Spiegel, asılsız iddialara çanak tutarak Türkiye'nin yerli ve milli silahlanma adımlarını sabote etme peşine düştü..

T3 vakfı konuyla ilgili açıklama yapmıştı

İşte o açıklama:

Vakfımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından para aktarıldığı yönünde iddia ve haberler tümüyle asılsızdır.

Vakfımızın gelirlerinin tamamı kurucu ve yönetim kurulu üyelerimizin bağışlarından oluşmaktadır. Bugüne kadar, vakfımıza kamu tarafından devir ya da tahsis edilmiş bir gayrımenkul, kamudan aktarılmış tek kuruş bulunmamaktadır.

Kamu yönetimleri ile STK'ların toplum yararına proje bazlı işbirlikleri dünyanın her yerinde meşru ve faydalı faaliyetlerdir.

Fakat, bu işbirliklerinin kapsamının ötesinde olan, kendisine ait yerlerde İBB'nin yaptığı iddia edilen harcamaların vakfımızla ilişkilendirilmesi ve hatta

vakfımıza aktarıldığı iddiası iftiradır, hezeyandır.

Herkesin kolaylıkla gelip yerinde gözlemleyeceği işler yapıyor, binlerce öğrenciye eğitim, yüzlerce öğrenciye burs veriyoruz. İftira eden, karalama yapan şahıslar da, bu yollara başvurmak yerine gelip gönüllülerimizle, ekibimizle, öğrencilerimizle tanışabilir; geleceğin aydınlık Türkiye'sini kurmanın parıltısını onların gözlerinde görebilirler.

Vakıf çalışmalarımızda hiçbir ayrım gözetmeksizin toplumun tüm kesimlerine hizmet vermeye, tam bağımsız ve güçlü Türkiye yolculuğunda Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmek adına dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.

İftira ve karalamalarla vakfımız ile gönüllülerimizi yaralayan herkesle hukuk yoluyla mücadele edeceğiz.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 16:44

YORUM YAZ

 • OmerOmer4 gün önce
  Murat alan kastettiği eto. Fetobu ülkede yıllarca faili meçhul cinayet islemedilermi müslümanlara kan kusturmadilarmi 28 şubat darbesi yapmadilarmi kürt halkimiza yurdundan memeleketinden göç ettirmedilermi bunlar suç üstü yakalnmadilarmi yargilanmadilarmi daha ne.olsun bunlar unutuldumu yoo asla unutmadık unutmiycaz unuturmiycaz bunlardan herzaman hesap soracaz niye unutucaz 15 temmuz şehitleri kaktimiki binlerce faili mechul cinayetler ayndinlandimiki unutacaz.
 • VatanseverVatansever4 gün önce
  Ulan bu nasıl bir şerefsizlik! Türkiye için hayati projeler üreten, bütün düşmanları çatlatan, çıldırtan İHA ve siha'lar yapan(sizin zihniyet kıyamete kadar yaşasa onun tekerleğini üretemez) böyle bir vakfa yardım edilmemesi, destek verilmemesi ayıptır. Asıl yadırganacak durum budur. Sizi gidi geri kafalı yobazlar sizi.
 • PutsavarPutsavar4 gün önce
  putperestler yerli ve milli olan herşeye düşman. kafir sıpaları.
 • ÇAKIR-REİS ÇAKIR-REİS 4 gün önce
  Vatan Millet ve Devletimiz için güçlü olmasına, birliğimize Manen ve Maddi katgı yapanlara Allahım, iki dünyada yar ve yardımcınız olsun İnşaAllah...
 • NuhNuh4 gün önce
  Asılsız iftira atanlara bir yaptırım bir ceza sistemi olmalı ve uygulanmalı.
 • SulomanSuloman4 gün önce
  Canım canım. Babası mı çıkmış savunmuş oğluşunu. Yazık ağlatmayın çocuğu. Kayınpederi Erdoğan öyle akrabalarına milletin parasını peşkeş çeken bir insanmış gibi davranıyorsunuz. Hiç olur mu öyle şey. Erdoğan bugüne kadar kime neyi peşkeş çekmiş, kime milyar milyar para aktarmış ki...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019