• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halkın seçtiği iki bakan ve bir başbakanın asıldığı darbeyi Cumhuriyet devrim diye yutturuyor Cehennemin yolunu kimler süslü gösterir?

Yeniakit Publisher
2024-05-27 14:53:00 -
Halkın seçtiği iki bakan ve bir başbakanın asıldığı darbeyi Cumhuriyet devrim diye yutturuyor Cehennemin yolunu kimler süslü gösterir?

Cumhuriyet gazetesi bugünkü nüshasında halkın oyları ile iktidara gelen İki bakan ve bir başbakanın asıldığı 27 Mayıs 1960 askeri darbesini okuyucularına ‘Devrim’ olarak sundu. Solculuk ve halkçılık edebiyatını kimseye bırakmayan Cumhuriyet gazetesinin miadı dolmuş bir yazarı Albaylar cuntasının yaptığı halk düşmanlığını ‘devrim’ olarak okurlarına yutturmaya çalıştı.

Albaylar cuntası darbe yaptı. Genelkurmay Başkanı ve halkın seçtiği insanlar tutuklandı. Üniversiteler kapatıldı 147 öğretim üyesi atıldı. Nihayet bir başbakan, iki bakan asıldı ve bu halk düşmanlığına Devrim adı konuldu.

27 MAYIS’TA GERÇEKTE NE OLDU?

Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesi Demokrat Parti Başbakanı Adnan Menderes’in uydurma ithamlarla idam edildiği, milli iradenin cuntacıların postalları altında ezildiği 27 Mayıs darbesi, CHP ve avanelerince uzun yıllar boyunca bayram olarak kutlanmıştı.

Türkiye’yi yeniden milli ve manevi değerlerine kavuşturmak isteyen Adnan Menderes’in, zorla iktidardan indirildiği 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin yıllar geçti ama darbeyi yapan kafaların faşist zihniyeti hala geçmedi.

 

Millet iradesinin ayaklar altına alındığı ve demokratik temayüllerin tank paletleri altında ezildiği 27 Mayıs süreci, milletin hafızasında derin bir üzüntüyle yâd ediliyor. Seküler cenah ve CHP zihniyeti tarafından ‘devrim’ olarak nitelendirilen 27 Mayıs Darbesi, Türkiye’yi onlarca yıl geriye götürdü ve siyasi tarihine büyük bir trajedi olarak geçti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

 

‘Darbelerin anası’ olarak anılan 27 Mayıs’ın mağdur ettiği mazlumlar aradan geçen 62 yıla rağmen halk nezdinde büyük bir itibar görürken, darbeyi gerçekleştirenler ise hep lânetlenecektir. Başını Cemal Gürsel’in çektiği darbeciler, iktidarı gasp ederek halkın seçtiği kişileri idama mahkûm etmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Allah milletimizi devletimizi bu chp zihniyetine koymasın.

hesap

ULAN NE DEVRİMİ EVET ALLAH CC BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN DEVRİMİ SAYIN CUMHURBAŞKANI REİS RECEP TAYYİP ERDOĞAN YAPTI AMMA BU MİLLET HALA AKILLANMAMIŞ BELLİ İNSAN OLDUĞUNU HATIRLADI İNSAN YERİNE KONDUBİZLER HASTANEYE GİTMEYİ BOŞVER BİR AĞRI KESİCİ ALMAYI ZENGİNLİK VE LÜKS SAYARDIK
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23