• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hadsiz Macron'a bir tepki de ondan geldi... "Fransız mallarını boykot edelim"

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarına yönelik boykot çağrısına destek vererek, "Fransız mallarını boykot etmeliyiz. Bu bizim vereceğimiz en doğru tepki olacaktır." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-10-26 20:04:00 -
Hadsiz Macron'a bir tepki de ondan geldi... "Fransız mallarını boykot edelim"

İSTİB'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Ali Kopuz, Fransa'da açık bir biçimde İslam ve Türk düşmanlığı yapıldığını belirtti.

Kopuz, "Bununla da yetinilmiyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Türk mallarına karşı boykot çağrıları yapılıyor, orada yaşayan Türk ve Müslüman kardeşlerimiz mağdur ediliyor. Bir devlet adamına yakışmayan tavırlar sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un yaptıklarının yanına kalmayacağının, Fransa'ya da zarar vereceğinin anlaşılması için boykot çok önemli bir tavır. Milletimiz bu tavrı almalı ve duyarlılığını göstermelidir. Fransız mallarını boykot etmeliyiz. Bu bizim vereceğimiz en doğru tepki olacaktır." değerlendirmesini yaptı.

Kopuz, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Ben Macron'un şuursuzca attığı adımların Akdeniz ve Afrika'daki dengelerin Türkiye'nin lehine değişmesi neticesi olduğunu düşünüyorum. Dünyanın kültürlerarası duyarlılığa en çok ihtiyacı olduğu bir zamanda ve kendi ülkesinde bile milyonlarca Müslüman yaşarken böylesine çılgın adımlar atması gerçekten inanılmaz. Bu adımların sadece bir anlamı olabilir, o da Müslümanları şiddet eylemlerine yöneltmektir. Böylece haklı çıkacağını ve uluslararası destek bulacağını sanıyor. İşte bu nedenle Müslümanlar olarak çok dikkatli olmalı, tepkimizi barışçıl yollarla göstermeliyiz. İlk etapta vereceğimiz en iyi tepki de boykottur."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Necattin

Sevgili Ali bey madem ticaret borsası baskanisiniz.borsa üyeleri ve market sektörü ve toplu tüketim sektörü temsilcilerini toplayıp gerçekçi kararlar alın ortaya oynamayın.tuketici genel anlamda ürünlere vakıf değil raflara girmesini engelleyin yeter.demogojiyle olmuyor bu isler
 • Yanıtla

Ali Ekber Haşimi

İslam düşmanı gavur fransızlara para kazandirmayalim fransız mallarını ve arabalarını almayalım
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23