• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Habertürk'ten hakarete tam destek! 'Sezen Aksu’nun cesareti!'

Habertürk yazarı Muhsin Kızılkaya, Sezen Aksu'nun Hazreti Adem (a.s) ile Hazreti Havva validemize yönelik "cahiller" hakaretini, "Sezen Aksu'nun cesareti." sözleri ile yorumlayarak destekledi.

Yeniakit Publisher
2022-01-26 19:33:00 - 2022-01-26 19:38:43
Habertürk'ten hakarete tam destek! 'Sezen Aksu’nun cesareti!'

 Yeniakit.com.tr 

Sezen Aksu'nun ilk insan ve insanlığın ilk Peygamberi Hazreti Adem (a.s) ile eşi Hazreti Havva validemize yönelik "cahiller" hakareti tartışılmaya devam ederken, Aksu'ya destek veren azınlık guruba, Habertürk yazarı Muhsin Kızılkaya da katıldı.

Aksu'nun hakaretini, "Sezen Aksu'nun cesareti" başlıklı köşe yazısında destekleyen Kızılkaya, bir Peygambere hakareti, "basit bir şarkı sözü" ifadeleri ile küçümseyerek, Aksu'yu eleştirenleri suçladı:

Basit bir şarkı sözünden devasa bir "memleket meselesini" çıkarıp, bu ülkenin yetiştirdiği en kıymetli sanatçılarından birisine hayatı zindan eden o linç ordusuna içinde "hikmet", "sanatın yüceliği", "sanatın bazen can yakıcı mazereti" gibi cümleler barındıran laflarla cevap vermek çok acıklı, çok cahilce, çok beyhude bir çabadır biliyorum elbette ama yine de böylesi zamanlarda susmak yerine bir şeyler söylemek, sözün kıymetini bilen her sağduyulu insanın yapması gereken bir şeydir.

Dindar insanların inançlarına hakaret eden Aksu'yu, muhalefetin siyasallaştırmasına karşın iktidarı hedef alan Muhsin Kızılkaya, şöyle devam etti:

Ancak her meselede olduğu gibi Sezen Aksu meselesi de hemencecik bağlamından kopartıldı. İktidara karşı olanların alayı Sezen Aksu’yu savunan cephede, iktidar yanlıları da "karşı cephede" konuşlandı. Ve hiç hak etmediği halde Sezen Aksu üzerinden "siyasi bir hesaplaşma" başladı. Ben şahsen kendimi iki kampa da uzak görüyorum. Meseleye de "siyasi" bakmıyorum. Benim için mesele önce insani sonra da sanatın meselesidir.

Keşke Sezen Aksu gibi büyük bir sanatkar, basit bir şarkı sözünden dolayı bu kadar büyük bir linç ordusunun saldırısına uğramasaydı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ülkeli

Muhsin kızılkayâ sanat dediğin şey kutsala hakaretmidir biri senin için kutsal olan bir şeye hakaret etse sanatmı yapımış oluyor senin gibilere yazıklar olsun

Bay b

Basit bir şarkı sözümu diyen vatandaş şu huyunuzdan vazgeçin İslam'a ve değerlerine yapılan hiç bir hakaret basit bir söz değil peygamberlere iman İslam'ın şartlarindır sen kendine yapılan hakaretleri basit bir söz algilayabilirsin ama İslam'a ait olanları asla.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23