Güvenlik güçlerinde 15 Ağustos teyakkuzu

Güvenlik güçleri, geçmişe sığınan terör örgütü PKK'nın, bebek katili Apo'nun talimatlarıyla 15 Ağustos 1984 yılında gerçekleştirdiği ilk kanlı eylemin tekrarını gerçekleştirebilme düşüncesiyle teyakkuza geçti.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:48
Güvenlik güçlerinde 15 Ağustos teyakkuzu

 Göksel Çağlav  Ankara 

Terör örgütü PKK güvenlik güçlerimizden, Türkiye’de ve sınır ötesinde darbe üzerine alarak dağılmaya devam ederken kaybettiği gücü toparlanmak için geçmişe sığınıyor.

Terör örgütü PKK 15 Ağustos 1984’te İmralı cezaevindeki, elebaşı, bebek katili Abdullah Öcalan’ın talimatlarıyla Eruh ve Şemdinli’de ilk kanlı eylemlerini gerçekleştirmişti. Mehmetçiğin sınır ötesi ve güvenlik güçlerinin Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı ve kararlı operasyonlar sonrasında dağılmaya başlamasının ardından yeni arayışlar içerisine girdi. Yurtiçinde ve sınır ötesinde batıdan aldığı silah ve mühimmat desteği ile ayakta kalma çabası güden terör örgütü, kaybettiği insani gücünü ayakta tutamaz hale geldi. Yeni teröristler yetiştirmeye zaman bulamayan PKK, örgütü ayakta tutabilmek için geçmişine sığınmaya başladı. Örgütün önemli isimlerinin Kandil’in göbeğinde etkisiz hale getirilmesi ile tepede başlayan kavgalar, en uç noktalara kadar taşındı.

Terör örgütünün her yıl olduğu gibi sinsi planlarını devreye sokmaya çalışmasını takip eden istihbarat ve güvenlik güçleri 15 Ağustos öncesinde teyakkuza geçirildi. PKK’nın açıklamalarının halk üzerinde etkisinin kalmaması üzerine, özellikle terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK, sokak gösterileri düzenlemeyi hedefliyor. Şüpheli durumlarda uzman personelle kontrollerin sağlanması vurgusu yapıldı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:48

YORUM YAZ

 • SerokSerok1 ay önce
  Kürdistan çok yakında kuruluyor...
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ1 ay önce
  Son günlerde hernedense KIZIL KALIN TASMALI ORDAN BURDAN TOPLAMA KANDİL DOMUZUNUN haberlerini sıkça duyar olduk. Neden acaba? Ben cevap bulamadım. Cevap bulan varsa yazsın lütfen.
 • Adile Adile 1 ay önce
  Allah belanı versin senin pis siyonist, şerefsiz öcalan ...
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Bu günlerde bu suratsız kafir caniyi parlatmaya cilalamaya çalışıyorlar
 • Tr.Tr.1 ay önce
  Bu köpeği asmazsanız.Mutlaka fırsatını bulduğunda ısıracaktır.İdamını engelleyen tüm insanların...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019