• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güven masası uygulaması başlayalı bir yıl olmadan, vatandaşa, “güven” verdi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Güven Masası" uygulaması, vatandaşlardan tam not aldı.

Yeniakit Publisher
2019-11-09 11:46:00 -
Güven masası uygulaması başlayalı bir yıl olmadan, vatandaşa, “güven” verdi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Güven Masası" uygulaması, henüz bir yılını doldurmadan on binlerce vatandaşa hizmet verdi. Uygulamayı kullanan vatandaşlar, "Güven Masası"na tam not verdi.

8 ayda 186 binin üzerinde kişiye hizmet verildi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşların güvenlik hizmetleri kapsamında ilk başvurdukları polis merkezi amirliklerinde hayata geçirdiği “Güven Masası” uygulaması, vatandaşlardan tam not aldı. Uygulama daha bir yılı doldurmadan 186 binin üzerinde kişiye hizmet verdi.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşların güvenlik hizmetleri kapsamında ilk müracaat ettiği, polis ile vatandaşın ilk temas noktası konumunda olan polis merkezi amirliklerinde, “Güven Masası” uygulamasını, bu yılın Mart ayında başlatmıştı. Halen bin 150 polis merkezi amirliğinde devam eden uygulama, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

186 bin 460 kişi başvurdu

Hem polis merkezi amirliklerindeki hem de polis merkezi amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirme yapılan bu masalara 8 ayda 186 bin 460 kişi başvuru yaptı. Bu başvuruların 141 bin 923’ü polis merkezi amirliklerince sonuçlandırıldı. 29 bin 900’ü diğer emniyet birimlerine yönlendirilirken, 14 bin 637’si taleplerini ilgilendiren kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirildi.

Uygulama, jandarma karakol komutanlıklarında da başladı

Emniyet polis merkezi amirliklerinde başlatılan uygulamadan vatandaşların memnun kalması üzerine İçişler Bakanlığı, 75 jandarma karakol komutanlığında güven masası uygulamasını hayata geçirirken, 75 jandarma karakolunda daha kurulması için çalışmalara başladı.

Güven masaları 7 gün 24 saat esasına göre hizmet veriyor

Kadın personellerin görev yaptığı güven masalarına, polis amirliklerinde görev yapmak üzere 3 bin yeni kadın polis alındı. Güven masalarında görev yapacak olan personellere alanlarındaki eğitimlerin yanı sıra halkla ilişkiler ve uzmanlık gerektirecek diğer konularda eğitimler veriliyor. 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verilen güven masalarında görevli personeller davranış ilkeleri doğrultusunda güler yüzlü, kibar, nazik, saygılı, objektif, dürüst ve adil hizmet veriyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yeni

Orda yeni memurlar görevli olduğu için haliyle mesleki bilgisi de zayıftır ve her şeyi içerdeki mukayıt a sorar. Yani lüzumsuz bir uygulama
 • Yanıtla

Nostalji

Bana henuz guven veremedi ,Komsum 6 aydır apartmanda gurultu yapan ve kapı çarpmasına rağmen ve Karakola 2 kez haber vermemize rağmen maşallah başkalarına güven veren polısımiz parmağını bile kıpırdatmıyor. Gercek bu. AKp li olsam anında kapıda biterlerdi faılın ama . Dayımız yok AKpli , heryerde dayın olacak bu memleket. J Hak hukuk ve adalet olmayınca a bu böyle. Yalan mı?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23