• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gündemi sarsan ifadeler! Darbe başarılı olsaydı FETÖ o isimlerden birini başbakan yapacaktı

Yazar Ahmet Kekeç, Kılıçdaroğlu’nun asıl amacının 15 Temmuz hain darbe girişiminin B ve C planlarını gizlemek olduğunu yazdı. Ahmet Kekeç, FETÖ’nün, darbe başarılı olsaydı B planına geçeceğini Kılıçdaroğlu, Davutoğlu veya Gül’den birisini Başbakan yapacağını da söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-01-21 11:30:00 - 2020-01-21 11:49:12
Gündemi sarsan ifadeler! Darbe başarılı olsaydı FETÖ o isimlerden birini başbakan yapacaktı

CHP'nin "FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın" araştırma önergesine tepki gösteren yazar Ahmet Kekeç, asıl siyasi ayağı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi olduğunu söyleyerek, "Kim ki FETÖ'den sufle alarak ("kontrollü darbe" ve "tiyatro" örneklerinde olduğu gibi) siyaset yapıyorsa, siyasi ayak odur" ifadelerini kullandı.

Asıl amaç B ve C planını gizlemek!

Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz faillerini arıyormuş gibi yaptığını söyleyen Ahmet Kekeç, "Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz'un siyasi ayağını" arıyormuş gibi yaparak sadece gerçeği karartmıyor, 15 Temmuz'un B ve C planlarını da gizliyor" diye yazdı.

Kılıçdaroğlu mu, Davutoğlu mu, Gül mü?

Eğer darbe girişimi başarılı olsaydı B planının devreye gireceğini belirten Kekeç, "Başbakan kim olacaktı? Hadi tahmin edin. Kılıçdaroğlu mu, Davutoğlu mu, Gül mü?" diye sordu.

Hain darbe girişimi halkın iradesiyle çökertildikten sonra C planına geçildiğini söyleyen Kekeç, Kılıçdaroğlu'nun Gülen'in maşalığını yaptığını ima ederek, "Bir kısım CHP'lilerin seslendirdiği "kontrollü darbe", "asıl darbe 20 Temmuz'da yapıldı" ve "Türkiye'de adalet yok" iddiaları bu planın (yani C planının) temalarını oluşturuyor" dedi.

İşte Kekeç'in o yazısı:

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "15 Temmuz'un siyasi ayağını" arıyormuş gibi yapması "gerçeği karartmak"tan başka bir işlev görmüyor.

Durum çok net oysa...

Kim ki FETÖ'den sufle alarak ("kontrollü darbe" ve "tiyatro" örneklerinde olduğu gibi) siyaset yapıyorsa, siyasi ayak odur.

Kim ki FETÖ'nün kirli mamulatı tape ve illegal dinleme kayıtlarını kullanıyorsa, siyasi ayak odur.

Kim ki, "Cemaat mazlum, hükümet suçlu" (Kılıçdaroğlu'nun ifadesidir), şeklinde demeçler veriyorsa, siyasi ayak odur...

Uzatılabilir...

Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz'un siyasi ayağını" arıyormuş gibi yaparak sadece gerçeği karartmıyor, 15 Temmuz'un B ve C planlarını da gizliyor.

Evet, 15 Temmuz'un sadece B planı değil, C planı da vardı... C planının yürürlüğe girmesi, A ve B planlarının akim kalmasına bağlıydı...

Öyle oldu. A ve B planları akim kaldı.

Şu an, C planı yürürlükte ve bunun uygulayıcıları da, ne yazık ki, bir kısım CHP'liler...

Önce B planına bakalım:

Birtakım çevrelerin, "Böyle acemice darbe olur mu? Adamlar küçük bir hareketle armut gibi yakalandılar" dediği 15 Temmuz, son derece ince düşünülmüş, bütün "detayları" hesaplanmış ve benzerlerinin yanında "planlama şaheseri" gibi duran bir girişimdi.

Düşünebiliyor musunuz?

17/25 Aralık girişiminden sonra neredeyse "operasyonel" gücünü kaybetmiş, bütün legal görünümlü birimleri ve yayın mecraları dağıtılmış, MGK'nın tehdit listesinde yer alan örgüt, o haliyle bir de darbeye kalkışıyor.

Üstelik üzerinden atamadığı "olağan şüpheli" kimliğine rağmen...

Demek ki, 17/25 Aralık tasfiyelerinden sonra bile güçlerini muhafaza etmişler.

Darbenin "mecburiyetten" öne alınması, 15 Temmuz'un en ince detayına kadar düşünülmüş başarılı bir girişim olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Her detayı düşündüler ama bir noktayı atladılar...

Bundan önceki darbelerde halk, kendi meşruiyetiyle gelen ve bir şekilde "devlet" olan otoriteye (yani darbecilere) teslim oldu. Devletle ("devlet" yerine geçen "erk"le) çatışmamayı tercih etti. Kendi elleriyle seçtikleri Başbakan darağacına yollandığı halde, bir mantar tabancası bile patlatmadı.

Bu nedenle, darbeciler, 15 Temmuz'da hesaplarını "halkın direnmeyeceği" kabulü üzerine yaptılar.

Fetullah Gülen'in bile bu yönde beyanları vardır: "Bu halk direnmez."

Her detayı en ince noktasına kadar düşünen darbeciler, Erdoğan unsurunu hesaba katmadılar.

Halk, Erdoğan'dan aldığı işaretle sokağa çıktı ve darbeyi püskürttü. Darbeyi başkaları püskürtecekti oysa...

Erdoğan "ölü" ele geçirilseydi, "B planı" devreye girecekti.

Fetullah'ın uyuyan hücreleri, duruma el koyacak, yani "darbeyi püskürtmüş gibi yaparak" hem bizi Cumhurbaşkanını katletmiş çapulculardan kurtaracak, hem de kendi darbelerini alkışlatacaklardı.

Başbakan kim olacaktı?

Hadi tahmin edin.

Kılıçdaroğlu mu, Davutoğlu mu, Gül mü?

B planı çökünce (yani halk darbeyi püskürterek "kurgu"yu bozunca), devreye, otomatikman, defans ihtiyacından kaynaklanan C planı girdi.

Bir kısım CHP'lilerin seslendirdiği "kontrollü darbe", "asıl darbe 20 Temmuz'da yapıldı" ve "Türkiye'de adalet yok" iddiaları bu planın (yani C planının) temalarını oluşturuyor.

Burada amaç, hem 15 Temmuz'un yarattığı tahribatı gizlemek, hem de darbeye iştirak edenleri (ve devletten tasfiye edilmiş FETÖ'cüleri) "mağdur" göstererek, istikbaldeki "girişime" uluslararası meşruiyet üretmek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neden Kimse Yazmiyor

Fetonun siyasi ayagi CHP oldugunu bilmeyen var mi sayin Akit? Fetoyu var eden ve devlete yerlestiren CHP gn sek Kasim Gulek oldugunu bugun NEDEN yazmiyorsunuz sayin Akit? Fetonun harb okuluna giris tarihinin 1980 oldugu gercegini NEDEN yazmiyorsunuz? 1999-2003 arasi devletin burun kurumlarina fetoyu tam kadro yerlestiren Bulen Ecevit oldugu gercegini hatta ayni donemde feto aleyhine hic bir sorusturmaya izin vermeyen Bulent Evevit oldugu gercegini NEDEN yazmiyorsunuz? "Hocam sagliginizdan endise ediyoruz gitseniz iyi" diyerek fetoyu ABD'ye gonderenin CHP eski gn baskani Bulent Ecevit oldugu gercegini NEDEN hic kimse yazmiyor soylemiyor? Deniz Baykal'i indirip K.K'yi CHP gn baskani yapanin feto oldugu neden yazilip soylenmiyor
 • Yanıtla

ERSİN

TANKLARIN NAMLULARI KENDİLERİNE İSABET ETTİ BİİZNİLLAH
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23