Gizli değilmiş! İşte İmamoğlu ve Bayraktar görüşmesinin detayları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün Hadımköy’deki İnsansız Hava Aracı (İHA) üretim merkezinde ziyaret ettiği Selçuk Bayraktar ile neden görüştüğünü açıkladı.

13 Ağustos 2019 Salı 13:24
Gizli değilmiş! İşte İmamoğlu ve Bayraktar görüşmesinin detayları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hadımköy'deki İnsansız Hava Aracı (İHA) üretim fabrikasında geçtiğimiz hafta Perşembe günü Selçuk Bayraktar ile gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin açıklama yaptı.

Görüşmenin ''gizli'' olmadığını söyleyen İmamoğlu ''En azından bizim adımıza değildi. Bu konu nasıl duyuldu bilemiyorum. 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'ndaki anma töreni sırasında Selçuk beyin babası Özdemir Bayraktar ile bir diyaloğumuz oldu. Vakıf konusundaki söylememizden alınganlık göstermiş. Benim kendi vakıfları ile ilgili hiçbir söylemim yok. Sadece bir kısım özel vakıflara yani İBB ile maddi ilişkisi olan, anlamlı olmayan gayrimenkul ilişkisi olan kurumlara dönüktü söylemim. Bunu ifade ettim. Sonra kendilerinden randevu talebimiz oldu gittik ziyaret ettik ağırlıklı olarak bu konuyu konuştuk. Dertleştik, hiçbir vakfa ithamımız ve iftiramız olmadığını dile getirdik'' dedi.

İmamoğlu, gitmişken üretim tesislerini gezip hatıra fotoğrafı çektirdiklerini de anlattı. Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) vasıtası ile Atatürk Havalimanı'nda yapılacak Teknofest için İBB'nin daha önce servis gibi katkılar sunduğunu, aynı desteği verip vermeyeceklerini sorduklarını aktaran İmamoğlu ''Bilim ve teknoloji fuarı yapılacak, İstanbullu oraya erişmek istiyorsa bu konuda niçin destek vermeyelim. Öyle şey mi olur? Biz eğitimden kültürden bilimden sanattan yanayız. Ben buna katkı sunmayacağım da neye katkı sunacağım? Aslında baktığımız yönün bir ispatıdır bu davranış. Onunla ilgili destek verme taahhüdünde bulunduk. Sohbet bu kulvardaydı'' diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 13:24

YORUM YAZ

 • Hüseyin ÇAKIR Hüseyin ÇAKIR 6 gün önce
  Akit samiyetle ahittir. Samimi olanların da Rablerine ahde vefa göstermeleri beklenir. Şehadetinse ayak seslerini ruhumda hissetmek yüksek öncelikli beklentim olduğu da Rabbimizin أ لست بربكم ؟ sorusuna cevabımdır.
 • iboibo6 gün önce
  Peceten varmiydi görüsmede sekerim. Terlemisindir o görüsmede, öksüren yokmuydu yaninda :)Populist biri bu Mr. EKREM MÜDAFA.Icraat yok, cikarina bakar. Milli biri degil, benligini kaybetmis.
 • seherkadioglu@hotmail.com[email protected]6 gün önce
  bir kötülük aramamak lazım her şeyde. ikisi de birbiriyle düşman kabilelerin liderleri değil. birbirlerini görünce dedikodu olur diye koşa koşa kaçmaları mı normal olurdu.
 • Herşey altüst oldu.Herşey altüst oldu.6 gün önce
  Davutoğlu'nun yeniden dönüşü, tüm siyasi duruşları yeniden pozisyon almaya mecbur etti. Önce IP ve CHP ittifakını sarstı.Imamoğlu, AKP'nin adayı olursa şaşırmamak lazım. Davutoğlu'nun dönüşüyle Perinçek'in AKP'yi kollamasının yetersiz kalacağı anlaşıldı. Davutoğlu karşısına İmamoğlu bariyer oluşturma projesi gibi görünüyor.
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu6 gün önce
  Eee peki attığınız iftira ne olacak,yine söylüyorum bı imamoğlanı çok tehlikeli birisi.
 • NurNur6 gün önce
  Çenen var ama icraat yok
 • ittifak yapsınlar.ittifak yapsınlar.7 gün önce
  Zaten AKP ile CHP arasında bir fark görülmüyor. Ittifak'ı yapmaları ikisinin de yararına olur.
 • ReisReis7 gün önce
  Reis in ardından bunlar bir şeyler çeviriyor
 • fikretfikret7 gün önce
  uyanık gittin ziyaret ettin fabrikanın yerini neden söylüyorsun ortalık ajan dolu başına bir şey gelirse sorumlusu sensinsakın uğursuzluk götürmeye sin neden dersen 1750 araç yalan n varken kimse sana inanmaz
 • Turkan TunaliTurkan Tunali7 gün önce
  Bir SEYTANLIK düsünmüstür bu #BasiT Yakinda cikar ortaya.Ne demek?Basina Nasil duyulmus?Nereden ögrenmisler?
 • DuzguninsanlarDuzguninsanlar7 gün önce
  Bayraktar bu ulkenin cok degerli bir fen adamidir ,,,desteklenmeli ve asla demoralize edilmemelidir ,,imamoglu cok harika bir adim atmis ve biz ak partiye oy verenlerin buyuk kisminida yanina cekmneye badlamistir ,,,
 • muhabirmuhabir7 gün önce
  Acaba imam'da gizli çekim kamerası varmıydı ?!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019