• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Girişimci kadınlar festivali başladı

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Kent Konseyi’nin işbirliği ile “Girişimci Kadınlar El Emeği Festivali’’ düzenlendi.

Yeniakit Publisher
2016-05-13 20:18:00 -
Girişimci kadınlar festivali başladı

Halkalı Meydan’da düzenlenen festivale; Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Kent Konseyi Başkanı Mustafa Aydın, Küçükçekmece AK Parti Kadın Kolları Başkanı Filiz Aktaş, Küçükçekmece Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Erol ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“KADINLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK UYGULANMALI”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz; kadınların üretime daha çok katılması için onlara destek verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Belediye olarak kadınlarımızın emeklerini sürekli değerlendireceği bir pazar ortamı arayışı içerisindeyiz. Bildiğiniz gibi Dünya’nın yarısını kadınlar oluşturuyor. Hep şöyle beylik bir cümle kuruyoruz. Biz bir elmanın iki yarısı gibiyiz. Türkiye olarak kadınlarımıza pozitif ayrımcılık uygulamamız gerekiyor. Çünkü erkekler olarak maalesef kadınlarımıza bazı haksızlıklar yapıyoruz. Bundan bir an önce kurtulmamız gerekiyor’’ dedi.


“SOSYAL SORUMLULUK ÖRNEĞİ BİR İRADE”


Küçükçekmece Kent Konseyi Başkanı Mustafa Aydın; Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ettiği konuşmasında, “Sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde bir iradeyi ortaya koyuyorsunuz. Kent Konseyimiz, Türkiye’de her alanda örnek gösteriliyor. Kadın meclisimizin de yapmış olduğu başarılı çalışmalardan bir tanesine bugün Küçükçekmece Belediyemizle birlikte imza atıyoruz’’ diye konuştu.


“KÜÇÜKÇEKMECE’DE KADIN OLDUĞUNUZ İÇİN ŞANSLISINIZ’’


Festivalde kadınları ünlü sanatçı Gülden Mutlu da yalnız bırakmadı. Emekçi kadınların her zaman destekçisi olduğunu ifade eden Mutlu; kadınlara ‘çiçek’ benzetmesi yaparak, “Tüm çiçek kadınlarımızın yapmış oldukları çalışmaları görünce çok mutlu oldum. Küçükçekmece’de kadın olduğunuz için gerçekten çok şanslısınız. İnandığınız şeylerin peşinden koşmayı hiçbir zaman bırakmayın. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e de kadınlara verdiği önem ve değer için çok teşekkür ediyorum” dedi. Festivalde, mini konser veren Mutlu şarkılarını seslendirerek, dinleyicilerine posterini imzaladı.
Konuşmaların ardından Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışı protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle yapıldı. Daha sonra protokol üyeleri stantları gezdi.
21 stanttan oluşan festivalde, kadınların el emeği göz nuru havlular, masa örtüleri, şallar, süs eşyaları gibi tasarım ürünleri satışa çıkarıldı. Festival 4 gün boyunca Halkalı Meydan’da devam edecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23