• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gerçeği açıkladı! O muhtar, ırkçı Ümit'i rezil rüsva etti

Irkçı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu kez '4 Afgan 12 yaşındaki Suriyeli kıza tecavüz etti' iddiasını gündeme attı, olayın yaşandığını ileri sürdüğü mahallenin muhtarıyla görüştüğünü ve olayı teyit ettiğini söyledi. Muhtar Yusuf Aslan, olayın aslını anlattı.

Yeniakit Publisher
2022-07-07 08:36:00 -
Gerçeği açıkladı! O muhtar, ırkçı Ümit'i rezil rüsva etti

Esenler Kaymakamlığı tarafından da yalanlanan 'tecavüz' iddiasının ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Türkiye'nin siyasi bekasını insan nefreti ve yabancı düşmanlığı üzerine kurgulayan bir yalan makinası ile karşı karşıya kaldığını söyleyerek, Ümit Özdağ'ın cezai ehliyeti olup olmadığının tespiti için müracaatta bulunulacağını ifade etti.

Sık sık böyle provokatif olaylarla gündeme gelen Ümit Özdağ da Bakan Yardımcısı Çataklı'nın Twitter'dan paylaşımını alıntılayarak, "Büyük Türk Milleti, Zafer Partisi İstanbul il başkanı Esenler'e giderek muhtar dahil şahitler ile konuştu. Saldırıyı teyit etti. Mağdur kız Bayrampaşa Eğitim Hastahanesine, dayak yiyen Afganlar Esenler hastanesine götürülmüş. Bakanlık seri yalan söylüyor." bir paylaşımda bulundu.

İşte o muhtar Twitter üzerinden Ümit Özdağ'a cevap verdi. Namık Kemal Mahallesi muhtarı Yusuf Aslan ise Özdağ'ın yaptığı paylaşımının altına, "Sayın Başkanım. Atmış olduğunuz tvitte ismi geçen Namık Kemal mahallesinin muhtarıyım ismim Yusuf Aslan. Böyle bir beyanat vermediğim halde Muhtar ile teyitleştim demeniz siyasi ahlaka yakışmaz. Ben böyle bişey demediğim halde dedi diye söylemeniz doğru değil" diyerek, Ümit Özdağ'ı yalanladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mesut SARP

10 milyon Suriyeli Afganlıyi ve önüne gelen yabancı mültecileri Türkiyeye sokanların bi an önce bu gariban insanları geri göndermeleri şart. Milletin canına tak dedi siyasetçiler hala görmezden geliyor.

ADİL

BUNLARA DESTEK OLANLAR BUNLARDAN DAHA BETER İFTİRACIDIR
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23