• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gamlı baykuş Özgür Demirtaş yine sahneye çıktı

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmekten başka işi olmayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kredi risk primlerindeki yükselmeye dikkat çekerek gönlünden geçeni açık etti.

Yeniakit Publisher
2022-05-25 13:21:00 -
Gamlı baykuş Özgür Demirtaş yine sahneye çıktı

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmekten başka işi olmayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kredi risk primlerindeki yükselmeye dikkat çekerek gönlünden geçeni açık etti. Demirtaş, en sonunda faiz yükseltmek zorunda kalınacağını iddia etti.

 

Solakların ağzının içine baktığı ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye'nin kredi risk primi (CDS) oranının 730 puana ulaşarak 14 yılın zirvesine yükselmesine işaret ederek faiz politikasını eleştirdi. Demirtaş "Sonunda faiz arttırmak zorunda kalınacak. Bunca yıllık inat boşa gidecek" dedi.

Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
-"Türkiye CDS’leri (İflas Risk Primi) son 14 yılın REKORUNA gitti.
-Faiz inadı ülkeyi mahvetti.
-Faiz Enflasyonun sebebidir dendi.
-Yalvardık yapmayın diye. Yapıldı. Sonunda faiz arttırmak zorunda kalınacak.
-Bunca yıllık inat boşa gidecek."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kına

Mesele kına yakmak değil. Mesele yanlış politikalar, mesele ekonomiden sorumlu kişi ve kişilerin aldığı kararlardan dolayı hepimizin fakirleşmesi. Dış güçler ise bahane, çünkü kararlar iktidar tarafından alınıyor vesselam.

albayrak

valla bu şahsi takip etmem dediklerinde dikkate almam ama geçen akşam tv kanalın da fatih erbakan dinledim adamın söylediği günlük faiz 800 milyon dolar dedi o adam yalan söylemez ana para değil sadece faiz bu kadar enflasyon 100 /114 dedi içim karardı hele hele kısa vadede faize ödenecek parayı duyunca .... ALLAH yardımcımız olsun dedim
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23