Fransa'da ulaşım felç oldu, hayat durdu!

Fransa'daki emekli reformu için alınan yeni kararlar Paris'te protesto ediliyor. Paris toplu taşıma çalışanları, bu kararı protesto etmek için greve gitti. Grev sonrası ulaşımda sıkıntılar yaşandı.

14 Eylül 2019 Cumartesi 01:24
Fransa'da ulaşım felç oldu, hayat durdu!

Fransa'da Sarı Yelekliler'in protestosunun ardından şimdi de Paris toplu taşımaları (RATP) çalışanları greve başladı. Grevin nedeni ise hükümetin emeklilik reformuna karşı aldığı yeni kararlar...

Problemler ve aksaklıklar meydana geldi

Grev nedeniyle ulaşımda problemler ve aksaklıklar meydana geliyor.

Grev Cuma günü başladı

Fransa’nın başkenti Paris’te toplu taşıt grevleri başkentlileri yoğun olarak etkiledi.

Diğer mesleklere nazaran daha erken emekli olan Paris toplu taşıma idaresi RATP çalışanları hükümetin hazırladığı ve emeklilik yaşlarını ileri alacak olan reforma karşı Cuma günü itibariyle greve başladığını duyurdu.

Metro, tren ve otobüs sıkıntısı

Her dört metro, tren ve otobüsten sadece bir tanesinin çalıştığı Paris’te başkentiler işe ve okula gitmek için çareyi belediyenin kiraladığı bisiklet ve ayaklı scooterlarda buldu.

Bisiklet ve scooter kullanıldı

Öte yandan, bisiklet ve scooterların yetersiz olduğu yerde kimileri çareyi yolculuk paylaşım uygulamalarında ararken kimileri de işe hiç gitmeyerek hafta sonu tatiline Cuma gününden başladı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2019 Cumartesi 01:24

YORUM YAZ

 • JoinJoin7 gün önce
  He he yedik
 • Aleyna KALYONCU Aleyna KALYONCU 8 gün önce
  1 bölümünden diziye yapılan bu yorumları koca bir sezon geçirmiş sen anlat karadeniz için de yazsaydınız keşke. Azıcık adil olduğunuzu düşünebilirdik.
 • BerhanBerhan8 gün önce
  Ne kadar boş bir site siniz
 • akit mal mısınakit mal mısın8 gün önce
  siz iyi değilsiniz shagshag

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019