• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Filistinli kadınlara siyonist istismarı

Filistinlilere zulümde sınır tanımayan İsrail askerlerinin, zindanlara attığı Müslüman kadınlara cinsel istismar uyguladığı ortaya çıktı. 16 ay cezaevinde tutulan Karmi, “Kötü muamele ve cinsel istismarı unutamadım. Hâlâ travma yaşıyorum” derken diğer bir Filistinli kadın, “Nakil aracında 2 saat İsrailli mahkumun tacizine maruz bırakıldım” dedi

Yeniakit Publisher
2020-09-24 11:55:00 -
Filistinli kadınlara siyonist istismarı

Bazı Arap ülkelerin anlaşma yapıp normalleştiği terör devleti İsrail’in insanlık dışı ahlaksızlıkları bir bir ortaya dökülmeye devam ediyor. Filistinlilere yönelik akıl almaz zulüm ve işkenceler uygulayan siyonistlerin, hapishanelere attıkları Müslüman kadınlara yönelik cinsel saldırıları mağdular tarafından anlatıldı. Zindanlarda tutulan Filistinli kadınlar, cinsel istismar, kötü muamele ve işkenceye uğradıklarını söyleyerek siyonistlerin cezalandırılmasını istedi. Cezaevinde 16 ay tutulan 41 yaşındaki Dena Karmi, İsrail istihbarat görevlilerinin sorgulamalar sırasında uyguladığı kötü muameleleri ve cinsel istismarları unutamadığını ve kendisinde bir travmaya dönüştüğünü belirtti. Gözaltına alındığı ilk andan itibaren cinsel istismarın başladığını vurgulayan Karmi, görevlilerin zorla kendisini çırılçıplak soyarak üst araması yaptıklarını kaydetti. Karmi, zindandaki 8. gününde yaşadıklarını kaldıramayarak birkaç kez bilincini kaybettiğini ve hapishanedeki tutukluğunun bu şekilde devam ettiğini aktardı. Karmi, Temmuz 2018’de, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas ile bağlantılı bir etkinliğe katıldığı suçlamasıyla Batı Yaka’nın El Halil kentindeki evinde gözaltına alınarak 16 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Askerler tacize gözyumdu

30’lu yaşlarının başındaki bir başka Filistinli kadın esir ise, cezaevi nakil aracında iki saat boyunca İsrailli bir mahkumun cinsel tacizine maruz kaldığını, yardım çağrısına ise İsrail güvenlik güçlerinin hiçbir karşılık vermediğini söyledi.

Taciz artık sistematik

Filistinli tutukluların haklarını aramak için kurulan sivil toplum kuruluşu “Addameer Mahkum Desteği” yöneticisi Sahar Francis ise başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere tüm esirlere uygulanan cinsel tacizlerin organize bir baskılama politikasının parçası olduğuna dikkati çekti. Francis, İsrail adalet sisteminin cinsel tacizle ilgili şikayetleri ciddiye almadığını dile getirdi.

Çoğu kadın anlatmıyor

Psikoterapist, sinir ve ruh hastalıkları uzmanı Tasneem Jubran da yerel kültürün cinselliği utanç olarak gördüğünün altını çizerek, çoğu Filistinli esirin “karalanmak” korkusuyla bu tür istismarlar hakkında konuşmaktan kaçındığını iddia etti. Filistinli yetkililere göre, 41’i kadın, 160’ı çocuk olmak üzere yaklaşık 4 bin 300 Filistinli, halen İsrail hapishanelerinde tutuluyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Velid

Bu nasıl ağır bir sessizlik, acizlik, öğretilmiş çaresizlik? Allah'ım İsraili ve yandaşlarını kahret!
 • Yanıtla

murat

koskoca dünya mala dönmüş israili seyrediyor. bu utanç da dünyaya yeter. türkiye gibi birkaç ülke daha olsa israil bunları yapamazdı. ama kafir batı halkları art niyetli bir sessizlik içindeler, ikiyüzlüler. israil bunları hristiyan bir ülkeye yapsa o kafir milletleri ayaklanır buna mani olurlardı. müslümanlara yapılınca kafirlerin umurunda olmuyor. aynısı bizim için geçerli değil. çünkü biz müslümanız, onlar gibi karaktersiz değiliz. bir ülkeye savaş bile açsak kadınlarına tecavüze göz de yummayız, izin de vermeyiz. bunlar nasıl aşağılık, tiksinç bir milletse artık mide bulandırıcı olmaya başladılar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23