• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Feyza Aktan şiddeti bu sözlerle anlattı: Özcan Deniz boğazımdan tutup tokatladı!

Şiddet, ihanet, gayrimeşru ilişki, taciz gibi rezillik dolu hayatların yaşandığı magazin camiasında Özcan Deniz ve Feyza Aktan arasında yaşanan şiddet olayı patlak verdi. Seküler magazincilere ayrımcılık uygulayan sözde kadın hakları savunucusu Mor çetenin, laikçilerin sessiz kaldığı skandal olayda Aktan'ın söyledikleri şoke etti. Özcan Deniz'in kendisine yönelik şiddetini anlatan Aktan, "Evdeyken tartışma sırasında beni boğazımdan tuttu ve tokatladı" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-09-14 18:59:00 - 2021-09-14 19:17:21
Feyza Aktan şiddeti bu sözlerle anlattı: Özcan Deniz boğazımdan tutup tokatladı!

Batı ahlaksızlığının özendirildiği, şiddet, ihanet, taciz gibi rezilliklerin yaşandığı magazin camiasında bir skandal daha patlak verdi. Geçen yıl anlaşmalı şekilde boşanan Özcan Deniz ve Feyza Aktan arasında görülen davada, Aktan'ın söyledikleri şoke etti. Özcan Deniz'den gördüğü şiddeti anlatan Aktan "Evdeyken tartışma sırasında beni boğazımdan tuttu ve tokatladı" dedi. Sözde kadın haklarını savunan Mor çetenin, laikçilerin magazin dünyasında meydana gelen şiddete sessiz kalması ise dikkat çekti.

Şarkıcı Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan'ı darbettiği iddiasıyla, 'yaralama' suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanık Özcan Deniz ve müşteki Feyza Aktan ile tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşma kimlik tespiti ile başladı. Kimlik tespitinde, lise mezunu olduğunu söyleyen Deniz, aylık gelirinin ise 20 bin TL olduğunu kaydetti.

Özcan Deniz darp iddialarını reddetti

Aktan'ın kendisini velayet davasında zor duruma düşürmek için bu iddiaları sürdürdüğünü söyleyen Deniz, "Bahsi geçen anlara dair, davacının da reddedemeyeceği, o bahsettiği anlarda yanımızda olan tanıkları da dinletmek isterim. Almanya'da kapıyı çalıp, çocuğu alıp çıktığım doğru fakat herhangi bir darp olayında bulunmadım." dedi.

Feyza Aktan'ın kendisine zarar veren biri olduğunu söyleyen Deniz şu ifadeleri kullandı:

Göcek'teki olayda ise, Fatma Damarcan müştekinin annesi olur. Olay günü müşteki annesiyle tartışıp, tencere tava attı. Ben de annesini korudum. Herhangi bir darp eyleminde bulunmadım. Hastane raporunun da nasıl alındığı belli değildir. Almanya'dan döndükten bir süre sonra alınmış bir rapordur. Müşteki kendisine zarar veren biridir. Bu raporda kendisine zarar vererek aldığı bir rapordur yüksek ihtimal. Boşanma davasını ben açtım. Şiddet görmüş bir kadın olarak boşanma davası açmadı.

Gizlilik kararı isteği reddedildi

Hakim, Deniz'e ceza aldığı takdirde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip etmeyeceğini sordu. Deniz, ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul ettiğini söyledi. Duruşmada, sanık Deniz ile müşteki Aktan'ın avukatları dava hakkında yayın yasağı ile gizlilik kararı getirilmesini istedi. Mahkeme, gizlilik kararı ve basın yasağı getirilmesine gerek olmadığına karar verdi.

Feyza Aktan: Boğazımdan tuttu ve tokatladı

Gayrimeşru ilişki neticesinde daha evlenmeden çocuk sahibi olan Feyza Aktan ise beyanında, "Savcılıkta verdiğim ifadeyi tekrar ederim. Sarıyer'deki olayın ben hamileyken, 2018 yılında gerçekleşmiş olması lazım. O süreçte evli değildik. Eski sevgisiyle görüştüğünün fotoğrafları haber olarak çıkınca evi terk etmiştim. Daha sonra beni ikna etti ve eve döndüm. Evdeyken tartışmalarımız devam etti. Evdeyken tartışma sırasında beni boğazımdan tuttu ve tokatladı. O süreçte vücudumda iz bırakacak bir darp olmadığı için rapor almadım. Aileler araya girdi ve kendisi de pişman olduğunu ilettiği için tekrardan barışıp evlendik. Bunun raporunu alabilecek durumda dahi olsaydım, rapor almazdım. Çünkü hamile olduğum için çocuğa karşı sorumluluğum vardı. Çocuk daha dünyaya gözünü açmamıştı" dedi.

"Odaya girerek çocuğu aldı ve beni kolumdan tutarak duvara vurdu"

Beyanında Göcek'teki tartışmalarına değinen Aktan, "Doğum yapalı 40 gün falan olmuştu. Tartışmadan sonra 'çantaları topluyorsun, döneceğiz' dedi. Ben de 'ikimizin aynı ortamda kalması doğru olmaz Antalya'ya kardeşimin yanına gidiyorum' dedim. Tartışmaların büyümesinden korkuyordum. Daha sonra kendisi bana, 'sen benim karımsın, benimle geleceksin' diyerek, beni darbetti. İlk önce beni itti ve yere düştüm. Daha sonrasında da ayağıyla vurdu. Bu süreçte de rapor almadım. Rapor almamamın sebebi de çocuğuma karşı olan sorumluluğumdur yine. Haziran 2019'da Almanya'da darp olayı oldu. Olay günü çocuk sebebiyle aramızda bir anlaşmazlık yaşanmıştı. Daha sonra sanık odaya girerek çocuğu aldı ve beni kolumdan tutarak duvara vurdu. Çeşitli darplarda bulundu.

O tarihte darp raporu almamanım nedeniyse ilk kez gittiğim bir ülke ve yabancı dil bilmiyor olmam. Türkiye'den aldığım darp raporuyla, sanığın abisinden korktuğum ve sanığın da çocukla ilgili duygusal şantajları nedeniyle şikayette bulunmadım. O dönemde yaşım küçüktü ve korktum. Anlaşmalı boşandığımız için de bu raporu davaya dahil etmedim" ifadelerini kullandı.

"Çamur atıyor gibi yaftalandım"

Deniz'in avukatının, 'korktuğunuz bir insanla neden beraber yaşıyorsunuz' sorusunu cevaplayan Aktan, "Darp olaylarından sonra ve pandemi sürecinde kendisiyle yeniden bir araya gelmemin nedeni çocuğumdur, çocuğumun gelişimi içindir. Sanıktan şikayetçiyim. Zamanında şikayette bulunmadığım için çamur atıyor gibi yaftalandım. Ceza alsın amacım yok fakat bu durumda bana yapılanlarla ilgili zamanında sustum. Şimdi gerekenin yapılmasını istiyorum" diye konuştu.

Duruşma ertelendi

Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, eksikliklerin giderilmesini istedi. Mahkeme, darp raporu alınan hastaneye müzekkere yazılarak, raporların istenmesine karar verdi. Tarafların bir sonraki celse tanıklarını hazırlamasına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Şiddet olaylarının sık sık gündeme geldiği magazin camiasında yaşanan son skandala, sözde kadın hakları savunucuları ise sessiz kalmayı tercih ediyor. Hem kadın tokatlayıp hem de aylık 20 bin lira alan Özcan Deniz'e tepki göstermeyen laikçiler, mor çete savunucuları 'seküler magazincilere ayrımcılık mı uyguluyor?' sorusunu akıllara getirdi.

 

6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Özcan Deniz'in 3 yıl önce Sarıyer'deki evlerinde Feyza Aktan'a tokat attığı ancak yara bere izinin kalmadığı, Aktan'ın pişman olduğunu söyleyen Deniz'den şikayetçi olmadığı ancak bir sonraki darp olayının Almanya'da meydana geldiği anlatıldı. Aktan'ın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 'yaralama' suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasanali köse

Bunlari devamlu vermek doģru değil işte gercekte bu lağim fareleri yüzünden aile yapisi cöküyor gencler zannediyor bunlar müjemmel yaşiyor hertürlü pislkk bunlarda
 • Yanıtla

Bir Garip

Dinimiz islamın kadına verdiği değeri kimse veremez çünkü Allah ın kanunları efendimiz in sünnet lerı ile kadın korunuyor Elhamdülillah evlerızde evin hanım efendisi olarak yaşıyoruz sen islamı yaşa Allah eşini sana hürmetli eylesın öyle soyunup çağdaş hanım efendı olunmuyor biz Elhamdülillah 1400 kusur senedır evimizin hanımefendısıyuz şiddet yok
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23