FETÖ'nün 'altın çocuğu' neler yapmış neler

FETÖ'nün "altın çocuk" adını verdiği Eskişehir Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 18:53
FETÖ'nün 'altın çocuğu' neler yapmış neler

Ankara ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince 9 Haziran'da Ankara'da düzenlenen operasyonda gözaltına  alınan, terör örgütünün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunduğu  belirtilen eski 2. sınıf emniyet müdürü firari Mustafa Aygün'ün, emniyetteki sorgusu tamamlandı.

Aygün, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

NELER YAPMIŞ NELER

Eskişehir'de 2014 yılında iş adamı, gazeteci, avukat, kamu görevlisi,  politikacı ve polislerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişinin usulsüz  dinlenmesi ve FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla  Eskişehir 2. Ağır Ceza  Mahkemesince yargılanan Aygün, ekipler tarafından Başkentte gözaltına alınmıştı.

Elebaşı Fetullah Gülen'in, örgütün emniyetteki üst düzey  yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü "altın çocuklar" arasında  bulunduğu belirtilen Aygün'ün, birçok usulsüz dinleme ve görüntüleme olayında  önemli rol oynadığı, yakalanmamak için sürekli kılık ve yer değiştirdiği, 4  yıldır saklandığı öğrenilmişti.

"ByLock" kullanıcısı olduğu tespit edilen Aygün'ün, yakalandığı sırada  üzerinden başkası adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı çıktığı belirtilmişti.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 18:53

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Aralık 2018