FETÖ’cüler hapiste bile rahat durmuyor... Yarıklardan haberleşiyorlar!

İtirafçı olan FETÖ’cü Ersin Bayram örgüt elemanlarının birbirleriyle duvardaki yarıklar üzerinden konuştuğunu ve teröristbaşı Fetullah Gülen’i de “avukat” diye kodladıklarını anlattı.

12 Eylül 2019 Perşembe 07:43
FETÖ’cüler hapiste bile rahat durmuyor... Yarıklardan haberleşiyorlar!

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik saldırıyı azmettirme suçundan tutuklu yargılanan iş adamı Ersin Bayram itirafçı oldu. Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Özcan’a 12 gün boyunca 121 sayfalık ifade veren Bayram, örgütün yapısı, cezaevinde haberleşmesi, Hava Kuvvetleri mahrem yapılanması ve FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından nasıl bir tavır takındığına dair önemli bilgiler paylaştı.

FETÖ ile lise yıllarında dershaneye giderken tanıştığını anlatan Bayram, örgüt içerisinde hem astsubay hem de izdivaç imamlığı yaptığını söyledi. 2016 yılının Şubat ayından itibaren mahrem yapılanmadan ayrıldığını ifade eden Bayram, örgüt içerisinde aktif olarak faaliyet gösterdiğini ama ABD Büyükelçiliğine yapılan saldırıyla alakası olmadığını söyledi.

Jargon oluşturdular

Bayram örgüt mensuplarının cezaevinde nasıl haberleştiğini de şöyle anlattı: 2018 Ağustos ayında tutuklandım. Bu tarihten itibaren içeride tutuklu ve hükümlü bulunan örgüt mensuplarının sadece kendilerinin anlayabileceği bir jargon oluşturduklarını gördüm. Bu iletişimin örgüt mensupları arasında hapishane eski olduğu için duvarlardaki yarıklar üzerinden konuşulabiliyordu. Avlular sırt sırta olduğu için yan taraftan çok rahatlıkla gökyüzüne seslenilerek konuşulabiliyordu. Yine bu insanlar çoğu kez ihtiyaçları olmadığı hâlde kampüs hastanesine kendilerini sevk ettirip sevk esnasında minibüste ve hastane aralarında paylaşma imkânı yakalamış oluyorlar. Yine kalabalık gruplar ile yargılanan tutuklular kendi aralarında bu haberleri paylaşıyor ve tüm hapishaneye yayılmasını sağlıyorlardı. Bu jargonu kendilerinden başka kimse anlamıyordu.

Avukatlar kurye gibi

Fetullah Gülen için ‘avukat’ denilirdi. ‘Avukat dedi ki’ diyerek Gülen’in mesajları anlattığım şekilde yayılıyordu. Duvardan duvara ‘avukat’ dedi ki diyerek bağırılınca gardiyanlar duysa bile bir şey anlamıyorlardı. Said Nursi için ‘savcı’ kelimesi kullanılırdı. Gülen’in haftalık yayınlanan yazılarına ve bam teli denilen videolarına SEGBİS denilirdi. Örneğin Avukat SEGBİS’te bu hafta işin bittiğini sabredin dediği gibi cümleleri duyuyordum. Ayrıca cezaevinde tutuklu bulunan müvekkilleri ziyaretleri sırasında beraberinde getirdikleri evrakların arasında Fetullah Gülen’in haftalık/aylık olarak yayımlanan bam teli notları da bulunuyordu.

(Türkiye)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 07:43

YORUM YAZ

 • abdrhmnabdrhmn7 gün önce
  yahu o yarıkları betonla kapatamadımı engelleyemedimi devlet parasımı yok bunları konuşturuyor birbiriyle plan yaptırıyor.
 • ihsanihsan7 gün önce
  şeytanın avukatı pislik.
 • BEKİR BEKİR 7 gün önce
  Şaşkin sen fetocusun heralde...Bu iblislerin kılıktan kılığa girip her haltı işleyeceğini bütün türkiye bilir.Çünkü bunların başı deccal bunlara her türlü hainliği öğretmiş bunun meşru olduğunu bu malların hafızalarına nakşetmiş.....
 • SaskinSaskin7 gün önce
  "ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik saldırıyı azmettirme suçundan tutuklu "...kardesim hani bu adamlar amerikanin adamiydi, amerikan projesiydi...bu ne perhiz bu ne lahana tursusu....
 • DavutDavut7 gün önce
  avluda müzik yayını yapsınlar gürültüden anlaşamazlar
 • VatandasVatandas7 gün önce
  Said Nursi’yi agzınıza almayın. Sizler Said Nursının anlattıklarıyle zıt bir harekete girfiniz.Milleti İman Hakikatlerinden nefret ettirmeyin!
 • VatandaşVatandaş7 gün önce
  Sadece ömrünü iman hakikatlerine vakfetmiş ve asla dünya pisliklerine ömrü boyu bulaşmamış Said Nursi
 • Ln olm Ln olm 7 gün önce
  Bu ifade için ne kadar para verdiniz. Ln bi işi de düzgün yapın adam gibi yapın. Sizin yüzünüzden ne akparti kaldı ne dava. Paramparça olduk. Yeter artık. Eğer bu mal bu söylediklerine eminim ki kendide inanmıyiordur. Ya hu sadece çakmak için mi yapıyorsunuz bari onuda adam gibi çaba sarf ederek yapın.
 • HasanHasan7 gün önce
  Akpnin icine bakin icine alayi feto teror orgutu mensubu alayi.Ya fetocuYa pkkli habire fetoculari transfer yapiyor akp.hic fetoyla metoyla kavga yok ve fetoculari butun mallarini geri veriyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019