• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Fatih Portakal'dan skandal çağrı! Şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?

Fox Haber sunucusu Portakal, "Savaş olan yerde hiçbir şey yeşermez" diyerek savaşa hayır deme çağrısı yaptı. Fatih Protakal'ın skandal sözleri, "Savaş çıkmasın diye bize saldıranlara cevap vermeyelim, şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?" tepkilerine neden oldu.

Yeniakit Publisher
2020-03-02 21:19:00 - 2020-03-02 21:45:34
Fatih Portakal'dan skandal çağrı! Şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?

Daha önce terör örgütü PKK'ya teşekkür eden Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın gündeminde de Suriye ve İdlib vardı. Portakal sözlerine "Bugünlerde çok kullandığımız kelimelerden biri savaşmak. Yıllar önce 2011 yılında bizim ülkemizde olmaz dediğimiz... Çünkü bizim savaşımız değildi bu Türkiye'nin savaşı falan değildi ama bir şekilde uygulanan politikalarla olayın tarafı olduk." ifadeleriyle başladı.

"Esed sırtını Rusya'ya dayadı"

Türkiye'nin politikalarını eleştiren Portakal, "Şimdi biz savaşın içindeyiz neredeyse. Esed kendini kurtarmış durumda. Arkasını Rusya'ya dayamış durumda. Biz kendimizi o savaştan korumak istiyoruz. Sıçrayabilecek olaylardan kendimizi korumak istiyoruz ve bizi yönetenler kendi politikalarını hala sorgulamıyorlar. Sorgulamak zorundalar. Bize ait olmayan savaşta bize ait olan savaşa geldik." diye konuştu.

"Savaşa 'hayır' dememiz gerekiyor"

Savaş istemediğini söyleyen Portakal, "Emekli bir general ve stratejist Nejat eslem şöyle diyor: Savaş çok ciddi bir amaç için çok ciddi bir eylemdir. Ve bedeli kandır. Televizyon kanalları savaş denilen bu ciddi eylem için programlarını şova dönüştürmemeleri gerekiyor diyor. Hepimize bir mesaj veriyor. Savaşa hayır demek aslında hepimiz için insani ve vicdani bir görevdir. Bunu dememiz gerekiyor ki savaşın olduğu yerde hiçbir şey yeşermiyor. Bol üzüntü, bol gözyaşı, bol acı, sevgili seyirciler." şeklinde konuştu.

Fatih Portakal'ın bu sözleri "Savaş çıkmasın diye bize saldıranlara cevap vermeyelim, şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?" tepkisine neden oldu.

Putin çıldıracak" target="_blank">
İran'dan Türkiye'ye Rusya'yı devre dışı bırakacak teklif! Putin çıldıracak
İran'dan Türkiye'ye Rusya'yı devre dışı bırakacak teklif! Putin çıldıracak

Dünya

İran'dan Türkiye'ye Rusya'yı devre dışı bırakacak teklif! Putin çıldıracak

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Zeki TOKAT

E be Portakal, peki sen niye savaşıyorsun ve savaşın sürekli içindesin ve tarafsın. Esedin tarafısın. Savaşa hayır derken, Esedime dokunmayın demek istiyorsun. Bari dürüst ol diyeceğim ama, Taş duvara söylesem anlar da sen anlamazsın ki...

Malatya 44

Sınır kapıları açık bu ülkeye hainlik edenler gidebilir defolup
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23