Fatih Erbakan'dan çarpcı açıklama: AK Parti'den ayrılan on binlerce üye Yeniden Refah Partisi'ne geçti!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, onbinlerce AK Partili üyenin partiden istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne üye olduğunu söyledi.

14 Eylül 2019 Cumartesi 00:11

 yeniakit.com.tr 

Yeniden Refah Partisi'nin sosyal medya hesaplarından Genel Başkan Fatih Erbakan'ın yaptığı bir konuşma video olarak paylaşıldı.

Videodaki konuşmasında Fatih Erbakan, Yargıtay'ın parti üyelerinin sayısını açıklamasına atıf yaparak AK Parti'den ayrılan üyelerin Yeniden Refah Partisi'ne kaydolduğunu söyledi.

Konuşmasında onbilerce AK Partilinin Yeniden Refah Partisi'ne geçtiğini söyleyen Fatih Erbakan, "Gündemde bir konu var biliyorsunuz. Diyorlar ki, AK Parti'den 1 milyona yakın üye, üyelikten istifa ederek ayrıldılar. En son Sayın Cumhurbaşkanı dahi kendi ağzıyla "300 bin üyemizi AK Parti olarak kaybettik" dedi. Evet, yerden göğe kadar haklılar. Bu haberlerin hepsi doğru. Nereden biliyorsunuz? AK Parti'den ayrılan bu kardeşlerimizin onbinlercesini bizzat biz kendi elimizle Yeniden Refah Partisi'ne kaydettik de oradan biliyoruz. Yeniden Refah Partisi'ni kurduğumuzdan günden itibaren söylediğimiz gibi, su göründü teyemmüm bozuldu da onun için böyle oldu." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Eylül 2019 Cumartesi 00:11

YORUM YAZ

 • Burhan Arslan Burhan Arslan 3 gün önce
  90 lı yıllara kadar ERBAKAN hocayı göstermeyen siyonist medyaŞimdi aynısını yapıyor değişen bir şey yok Dr. FATİH ERBAKAN beyin partisi kurtuluş umududur Rabbim bizlerin Şuurunu Artırsın koltuk için değilde vatan için senin yanında olanlardan etsin inşallah
 • Yazık oldu bu adama Yazık oldu bu adama 3 gün önce
  Çoğu insan akpyi sevdiğini akp'ninyedeği olan proje olduğunu sanıyor ama Fatih kandırıyor insanları. Erdoğan'a karşıtlığı şahsi, dava inancı da yok yakında yorumlarda okumuştum dersiniz..
 • Orhan58Orhan583 gün önce
  Babandan hiçmi nasiplenmedin..Gün bölmek değil,birleştirmek zamanıdır.50 yıl siyasette kalsan,Karamollayı bile geçemezsin.Alacağın oylar Cumhurun,bu milletin birliğinden eksilir..Yapmayınnn.Soy isim ile siyaset olsa,Rahmetli Türkeşin,Yazıcıoğlunun evlatlarıda parti kuaradı.Ayıp denilen birşey var.Bir tarafta bu yola adanmış bir ömür ve günde 4 saat uyku,diğer tarafta,kendine yaşayan bir insan..Babanın isminin hatırına,diz çöküp oturmayı bil...Görünen su sen isen,vay bu milletin haline..Kişiliğin on numaradır bilemem,ancak dövülmeden,kılıç olunmaz Fatih beyyyyy...önce o yolda dövüleceksinnnnnn...
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 3 gün önce
  AKPden istifa eden niye size gelsin ki ? MHP gibi ülkeninve vatanın birliğinisavunan ülkesiiçinherşeyigözealan bir parti varken.
 • kalelikaleli3 gün önce
  editör yorum yazdım.neden çıkmadı.oğlum dedim yalan söyleme senden bir cacık olmaz.liderlik vasfın yok.sizlere ihtiyaç ta yok.akıllı olun.dolduruşa gelme dedim yorumum çıkmadı.sana ne oluyor editör.
 • MehmetMehmet3 gün önce
  Bu arkadaş kaostan besleniyor. Babanin kemikleri sizlar be!!!
 • Öztürk fatih Öztürk fatih 3 gün önce
  Bölün bölebildiğiniz kadarolan kimseye olmaz Müslümana olursonrada ne yaptık dersiniz Aradan sıyrılanı başkan yaparsınızistanbulda olduğu gibiyakında sende sol cephede yerini alırsınsonrada camiden cıkmazsınız
 • a.da.d3 gün önce
  Sn. Yeni Akit editörleri,Bu bölücüleri haber yapıp fitneye aracılık etmeyin.HESAP VAR AHİRET'TE:
 • a.da.d3 gün önce
  Ümmeti bölmeye bir müslümanım diyen daha geldi.Müjdeler olsun.Hayırlar olsun.Allah ahiretlerini hayırlı eylesin.
 • Menfatül MüsliminMenfatül Müslimin3 gün önce
  Ülkemize turist lazım...
 • Vatan Sevdalısı Vatan Sevdalısı 3 gün önce
  Bakıyorum da Akplileri korku sarmış.Bunda korkacak bir şey yok. Çünkü her şey aslına rucü ediyor. Sizler böyle kibirlendikçe hakaret ettikçe daha çok insan sizlerden kaçacaktır. İstanbul ve diğer şehirleri bunun için kaybettiniz ve daha da kaybettiniz. ... Saadeti hala Milli Görüş görenler kafasını kaldırsınlarda şöyle bir baksınlar sizin ortak adayınız kim.Bak Kamalak Fetöden 9 yılla yargılanıyor. EVET SU GÖRÜNDE TEEMMÜM BOZULDU.EY ERBAKAN BİR SEN VARSIN. RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
 • kalelikaleli4 gün önce
  oğlum yalan söyleme sonunuzun ne olacağı belli.siz ancak nal toplarsınız zararınız insanımıza olur.ihtiyaç yok sizlere.kendinizi bir şey sanmayın.sen de kendini bir şey sanma dolduruşa gelme.yalan söyleme dürüst ol. ayıptır.
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...4 gün önce
  Yeniden Refah Partisinden ricam şudur: HER İPTE OYNAYAN ŞAHISLARI, sırf birkaç bin oy için aranıza almayın, kadrolar az ama öz olsun.ALLAH CC sizi sırat-ı müstakim üzere daim kılsın
 • Mustafa Mustafa 4 gün önce
  Mikrofon kullanmaz 50 yıldan fazla mersedes kullanır. Yardım olsun diye kitabını aldığın ve OKUMADIĞIN adamın aylık kapıcı masrafı senin aylığından fazla. Hiç aklet miyor musunuz ayeti kime ne anlatıyor.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ4 gün önce
  YALANINI. ERBAKAN IN DİZİNİN DİBİNDE YETİŞMİŞ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 40 YILLIK SİYASİ BİRİKİM VE TECRÜBE! BEŞ YIL TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK ŞEHRİ İSTANBUL A HİZMET EDİP MİLLETİN GÜVENİNİ KAZANMİŞ, 17 YILDIR TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE HİZMET EDİP YÖNETMİŞ, MİLLETİN GÖNLÜNE GİRMİŞ BİR LİDER VARKEN! SEN HANGİ BİLGİ BİRİKİM TECRÜBE İLE MİLLETİN ÖNÜNE ÇIKIYORSUN? FATİH SEN HİÇ BİR YERDE YÖNETİCİ OLDUN MU, MUHTAR, BELEDİYE BAŞKANI,.....OLDUN MU? SOYADIN İLE Mİ 80 MİLYONLUK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ YÖNETMEK İÇİN ORTAYA ÇIKIYORSUN?? SEN SADECE SAĞ GÖRÜŞ MİLLİ MUHAFAZAKAR OYLARI BÖLER,! CHP YE YOL AÇARSIN. SEN BU HAREKETİN İLE KİME KİMLERE HİZMET EDİYORSUN? FARKINDAMISIN!!! AKLINI BAŞINA TOPLA. MİLLET ACEMİ BİRİKİMİ TECRÜBESİ OLMAYAN BİR KİŞİYE NEDEN OY VERSİN??? CEVAP VER FATİH
 • FarizFariz4 gün önce
  Birlik beraberliğin En çok bu günlerde gerekli olduğu zaman ayrıbaş çekip insanları ayrıştırmanın zamanı olmadığından Erbakan'ın oğlu sende Allah'a hesap vereceksin
 • Mesut uçarMesut uçar4 gün önce
  Bu fatih Erbakan gibiler yüzünden İslamda ,Müslümanlarda birlik olmuyor. Yazıkkk
 • NadirNadir4 gün önce
  Boş konuşmak bedavaDolu konuşacak adam bulmak zor
 • DermanDerman4 gün önce
  Alsana bir ayrimci,onbilerce akp fazilete gecmis,sizin ancak bu olur icrat yik proje yok yuzbin gecse ne olur olsa olsa tekrer sp olur.
 • ReisReis4 gün önce
  Yeni akit olarak bu adamlari reise karsi parlatmakmi tummuslumanlar reisin etrafinda toplanip mucadele etmektir.erbakan hoca reisi genc diye koltugunu birakmadi sim di daha kendi icin hicbir sey yapmayan ulkeye ne yapacak
 • Mūmtaz K.Mūmtaz K.4 gün önce
  Şak şak şak Brova sana davuoğluna gūle bababacana ak parti den ayrilanlata.baban derdi de inanmazdim.sanada sizede inanmam.ayrilikta azap vardir diye konuşurdu.sizin birlik neyinize yazik.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ4 gün önce
  HADİ YA. 40-50 YILLIK SİYASİ TECRÜBE, BEŞ YIL İSTANBUL BELEDİYE, 18 YILDIR TÜRKİYE CUMHURİYETİ Nİ YÖNETEN TECRÜBE ÜLKEMİZİ YONETEMEDİ DE DÜNKÜ ÇOCUK TECRÜBESİZ BİRİKİMSİZ FATİH, DEVLET YÖNETECEK! HADİ LAN ORDAN.
 • Milli GörüşMilli Görüş4 gün önce
  Milli Görüş, Yeniden Refahı desteklemeyecektir. Nedeni, Yeniden Refah hem 24 Haziran genel seçimlerinde hem de 31 Mart mahalli seçimlerde ayrıca tekrarlanan İstanbul seçimlerinde AKP'ye destek vermiştir. Milli Görüş Saadet, AKP'ye karşı büyük mücadeleye girişirken Yeniden Refah tam aksi yönde Milli Görüş'ün felsefesine aykırı olarak AKP'yi desteklemiştir. Halbu ki Milli Görüş, AKP'yi silmeye karar vermişti. Bu sebeple hiçbir milli görüşçü yeniden Refaha dönmemelidir. Ayrıca henüz Yeniden Refah'ın iktidara gelme veya başkan seçme şansı bukunmamaktadır. Yeniden Refaha giden oylar çöpe giden oylar olacaktır. Milli Görüş için tek bir oyun altın değerinde önemi vardır. Altınlar çöpe atılmamalıdır.
 • Corumlu Corumlu 4 gün önce
  Dogru soylemis. AKP nin alternatifi YRP dir. Milli gorusculer Yeniden Refah yonelmeye basladilar. 2023 de Erbakan baskan. AKP tipki ANAP gibi gecici bir hizmet partisi idi. Hernekadar reis dava partisi dava arkadaslarim dediysede ne davasi oldugunu anlayamadik. Turkiye yi CHP ye mahkum etmemek icin yeniden refah ve erbakan tek care.
 • Abdurrahman KocatürkAbdurrahman Kocatürk4 gün önce
  Buna ancak kargalar güler.Bu tıfıl çocuğun arkasından gideceğin ya aklı yok,ya da macera arıyor olabilir.Kimdir ,siyasettki yeri ne,ideolojisi ne,liderlik vasfı varmı,(sıfır). Babası memleketi ne hale getirdi,unutmadık(kadayıfçı), rektöre selam,kanli mı,kansız mı,iki generalin karşısinda tiril tiril titreyen,toplantıda rakı içmek isteyen generalin önünde suspus,milletin verdiği iktidarı,bir ilçede 2 tank yürüyüşü ne terkedip kaçan,askere yüzde 75 zam veren,bir babanın oğlu olması yetecek mi?Herkes haddini bilmeli.(Cenabı Hak,haddi asanlari,sevmez )Illa edep,illa edep.Vesselam.
 • ErkanErkan4 gün önce
  Birsen eksiktin...
 • EymanEyman4 gün önce
  Rahmetli baban Sn. Erdoğan'ı yetiştirirken sen daha beşikteydin birader! Hele bi beklede daha süt kokan ağzın pişsin anasının kuzusu.
 • Mesut SarpMesut Sarp4 gün önce
  Ac tavuk kendini arpa ambarında görürmüş misali. Üstüne bana daha şimdiden siyaset yapıyorum diyerek yalan söyledigi intibaı vermeye başladı.
 • IsmailIsmail4 gün önce
  Birlik olunacagi yerde sirtlanlar gibi bir parca koparmaya calisiyor yarin 28 subartaki gibi zulum baslarsa sorumlusu sizler olursunuz makam ve koltuk ugruna kuveti yok ediyorsunuz zaten sorunlar yasanmaya baslandi ele gecirilen yerlerde intikaugrjna milleti ekmeginden etilerbusige bir ifade etmiyormu.
 • Osman Türk Osman Türk 4 gün önce
  Yeniden Refah Partisi’nin kaç tane üyesi var şu anda ? Onu merak ettim şimdi.
 • heyhat, hiç biriniz ülkenin geleceği değilsiniz!heyhat, hiç biriniz ülkenin geleceği değilsiniz!4 gün önce
  Fatih: Hz. Musa' nın Asası çıktığında hepsini yutacak yılan ve yılancıkların; sen de aralarında olacan onların!
 • ortalık tam cümbüş olacak ha, seçimden önce; panayır!ortalık tam cümbüş olacak ha, seçimden önce; panayır!4 gün önce
  Salla evladım salla, baban da merhum ülkeye şeriatı getirme vadiyle büyükçe bir cemaat oluşturmuştu civarında böyle; sallaa..
 • Mahmut koç Mahmut koç 4 gün önce
  Yazik çok yazik.sende bindin siyonizmin kayığına niyemi sırf saadetin önünü kesmek için parti kurdun
 • NurNur4 gün önce
  Ya atma fatih bir sen eksiktin takım tamamlandı kardeş biz ak partiye oy vermedik reise oy verdik senin seçim kazanman mucize bir fırın ekmek yemen lazım bu ülkeyi yönetmen için bu ülke çömezlere bırakılmayacak kadar önemli alt yapın sıfırekrem müdafa gibi olursun adama oy verenler bin pişman
 • AliAli4 gün önce
  Rabbim sizleri kazadan beladan şerden fitneden muhafaza eylesin size güveniyoruz inanıyoruz inşallah başarılı olursunuz Rabbim yar ve yardımcınız olsun
 • Kamil Kamil 4 gün önce
  Büyük bir iş başarmış, ülkeler fethetmiş gibisin! Yazık.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019