• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Facebook'u eski çalışanı ifşa etti!

Facebok'un eski bir çalışını Facebook'un küresel manipilasyonla ilgilenmediğini ve sahte hesaplarla mücadele etmek istemediğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2020-09-16 04:30:00 -
Facebook'u eski çalışanı ifşa etti!

Facebook’un eski veri bilimcisi Sophia Zhang’ın kurum içi hazırladığı rapor ifşa oldu.

Kritik raporda Zhang’ın, Facebook’u, genellikle sıradan sahte hesaplara odaklanırken yabancı devletlerin platformu siyasi amaçları için geniş ölçüde kötüye kullanmalarını engelleme konusunda isteksiz olduğunu söyledi.

Azerbaycan, Hindistan ve Honduras gibi ülkelerde gerçekleşen yaygın siyasi manipülasyonların yeterince araştırılmadığı raporda yer alırken, Brezilya, İspanya ve ABD’de kapatılan milyonlarca sahte hesabın ifşa edilmediği bilgisi yer aldı.

Ülkelerin kaderini etkileyen kötü niyetli faaliyetleri umursamadı

Raporu yazan Zhang, Facebook'un Avrupa ve ABD dışındaki ülkelerin siyasi kaderini etkileyebilecek kötü niyetli faaliyetleri umursamadığını söyledi.

Facebook Dürüstlük Başkan Yardımcısı Guy Rosen, iddiaları redderek biz en acil küresel tehdit oluşturan hesaplarla ilgileniyoruz. Beğenilerle ilgilenmiyoruz açıklamasında bulundu.

ABD basınında çıkan haberlerde rapor nedeniyle, Eylül başında Facebook'tan kovulduğu belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

normal medya ve bu asosyal medya istihbsrat, karapropaganda, olumsuz algi, kitle manuplasyonu ve evanjelik-siyonizme hizmet icin kurulur zaten!!!! twetterin basinda emekli ingiliz mi6 ve ozel garpcolerin olmasi ds bu nedenledir... dogru soylemis
 • Yanıtla

Mehmet Soylu

Küresel markaların fonksionu satanizmin programına tabii olmaktır. Bili gaye, zütenber filan bunlar cast, senaryoya uygun oynuyorlar sadece, bişeyleri yapmış etmiş görüntüsü veriyorlar sadece, tıpkı yalandaroğlunun siyasetçi imiş gibi rol yapması
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı