• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Evsizlerin görüntüleri yürek burkuyor! Bu bir insanlık ayıbı

Yaklaşık 50 evsizin yaşadığı AŞTİ'de yetkililerin evsizler karşısındaki duyarsızlığı ise akıllara durgunluk veriyor.

Yeniakit Publisher
2020-08-01 12:35:00 -
Evsizlerin görüntüleri yürek burkuyor! Bu bir insanlık ayıbı

Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) Ankara'daki evsizlerin sığındığı mekanların başında geliyor. Yaklaşık 50 evsizin yaşadığı AŞTİ'de binlerce insan ile yetkililerin duyarsızlığı ise akıllara durgunluk veriyor.

Yeniakit.com.tr ekibi bugün Ankara Şehirlerarası otobüs Terminali (AŞTİ)'de evsizleri görüntüledi. Kameralarımızı farkeden yaşlı bir evsiz kadın tedirgin olurken görüntülenmek ve konuşmak istemedi.

Evszilerin görüntüleri yürekleri burkuyor

Yaşlı kadının 10 yıldır AŞTİ'de olduğunu belirten bir otogar çalışanı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yaklaşık 50 evsizin yaşadığını söyledi. Evsizlerin yetkililer karşısında duyarsız olduğunu ifade eden otogar çalışanı, yaşlı kadının kağıt toplayarak geçimini sağladığını belirtti.

'Biz onların ceplerine para koyup memleketlerine gönderiyoruz'

Çekim yaptığımız esnada yanımıza gelen bir polis memuru ise şunları söyledi:

"Biz onların ceplerine para koyup memleketlerine yolluyoruz. Ama bunlar burada sokaklarda yaşamaya alışmışlar. Onlar için ne yapsak fayda etmiyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mining

Bunların insanlarla iletişimi kesilmiş , hayata küsmüş insanlar böyle sokaklarda yaşamaya alışmış. Yardım edilsede , normal hayata uyum sağlayamıyorlar. Çünkü bunlarla uğraşan ve yardım eden hayırsever dernek ve kişiler var. En iyisi bunları toplayıp , açık bir ıslah merkezine koymaktır.
 • Yanıtla

Rabia Zafer

Devlet Her Şehirde Evsizler İçin Yerler Yapmalıdır. Kimse Sokaklarda Yaşamak Zorunda Kalmamalıdır. Yazık Bu İnsanlara. Belediyeler Bunu Yapabilir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı