• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Etekli" Yakup, salya sümük saldırdı! Hadi oradan edepsiz

28 Şubat döneminin en azılı başörtülü düşmanlarından biri olan Mehmet Yakup Yılmaz, şimdi de "fondaş medyanın amiral gemisi" t24'te tıynetinin gereğini yerine getirdi. "Etekli Yakup" olarak da bilinen Yılmaz, Kübra Güran Yiğitbaşı'nın Afyonkarahisar Valiliğine tayin edilmesi üzerinden, yine başörtüsü düşmanlığına soyundu.

Yeniakit Publisher
2022-05-17 10:52:00 -
"Etekli" Yakup, salya sümük saldırdı! Hadi oradan edepsiz

28 Şubat döneminin en azılı başörtülü düşmanlarından biri olan Mehmet Yakup Yılmaz, şimdi de "fondaş medyanın amiral gemisi" t24'te tıynetinin gereğini yerine getirdi. "Etekli Yakup" olarak da bilinen Yılmaz, Kübra Güran Yiğitbaşı'nın Afyonkarahisar Valiliğine tayin edilmesi üzerinden, yine başörtüsü düşmanlığına soyundu. İşte Yılmaz'ın "liyakat"i bahane edip yumurtladığı o herzeler: 

"Kübra Güran Yiğitbaşı'nın Afyonkarahisar Valiliğine tayin edilmesiyle birlikte Türkiye'nin bir önemli sorunu daha çözülmüş oldu. Şimdi işsizlik, pahalılık gibi sorunlara da sıra gelir belki.

(...) Yiğitbaşı, ilk "başörtülü – türbanlı vali" olarak tarihe geçti.

(...) Vali Hanım'ın müktesebatı, bu görev için pek uygun gibi gelmedi bana.

Belli ki "bizden" olması önemli bir rol oynamış çünkü eğitimi ve sonraki mesleki deneyiminin mahalli idare yöneticiliği ile herhangi bir ilgisi yok.

Üniversitede radyo televizyonculuk okumuş, master ve doktorasını iletişim üzerine yapmış ve Bilal Bey kardeşimizin vakfında yönetim kurulu üyeliği ile akademide idari görevlerde bulunmuş. Aile Bakanlığı'nda da Bakan Yardımcısı imiş. (...)"

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mmdoff

Sizin zihniyetiniz yerin dibi e batsın.Bu zihniyeti adla iktidara getiremeyeceğiz. Zaten son ve en büyük mucadelemiz bu zihniyetle olacak.Dısardakilerle açık ve gizli savaşıyoruz zaten..Mesele icerdeki uzantıları.Bu gün onları CHPtemsil ediyor

Ali

Hadi beeee yürü, keMAL'dan CHP genel başkanı oluyorda bu abladan niye vali olmasın. Biraz ötede oynayın milleti rahatsız etmeyin.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23