Eski vekilden çok konuşulacak yeni parti çıkışı: Bugünden itibaren...

Yeni kurulacak parti için ismi geçen siyasetçilerden olan eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır." dedi.

24 Haziran 2019 Pazartesi 11:38
Eski vekilden çok konuşulacak yeni parti çıkışı: Bugünden itibaren...

AK Parti eski Milletvekili Selçuk Özdağ, İstanbul seçimine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır." dedi.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin kuracağı iddia edilen partide görev yapacağı öne sürülen eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, seçim sonuçlarının İstanbul ile sınırlı kalmayacağını belirterek, "Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır" dedi.

Yeni partiyle ilgili bomba iddia! Davutoğlu o ismi genel başkan yardımcısı yapacak

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 54'ünü alan CHP'li Ekrem İmamoğlu kazandı.

Sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan eski AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yeni siyasi faktörler ortaya çıkacaktır"

Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımalarıda olacaktır. Kürt kökenli vatandaşlarınız, kardeşlerimiz oylarının kimsenin tekelinde,cebinde olmadığınıda göstermişlerdir. Artık eski siyaset tarzının vatandaş tarafından rağbet görmediğinin bir yansımasıdır, ifadesidir. Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır. Bu seçimin en önemli sonuçlarından bir taneside budur.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Haziran 2019 Pazartesi 11:38

YORUM YAZ

 • zülküf polatzülküf polat27 gün önce
  şu küçük adamlarada büyük mevkiler verildiya ona yanarım
 • cesur alicesur ali28 gün önce
  böl parçala yok et hepiniz aynı safta durun :(
 • turgutturgut28 gün önce
  Abdullah Gül, Ali Babacan, ve Ahmet Davutoğlu bunlardan bir bk olmaz boşuna heveslenmesinler bunların toplumsal karşılığı yok, Recep Tayyip ERDOĞAN sayesinde bir yerlere geldiler Binali yıldırımdan ders almıyorlar mı tek başına hangi seçimi kazandı başbakan da oldularsa Erdoğan sayesinde bakan da cumhurbaşkanı da oldularsa Erdoğan sayesinde Abdüllatif Şener gibi boşuna parti kurup rezil etmesinler kendilerini.
 • erol kılıçerol kılıç28 gün önce
  Kuvvetli ve tutarlı ekonomik argümanlarla gelecekler ve AKP boş beleş, yüzeyel fikir yapısında, ve fevri insanların partisine dönüşecek.
 • Mustafa ÖktemMustafa Öktem28 gün önce
  Yorumları okuyunca, Selçuk beyin kişiliğini ve hayatını bilmeden öngörülü bir yaklaşım oduğunu düşünüyum....Selçuk bey Rahmetli Muhsin yazıcıoğlunun yardımcılığını yapmıştır. Yani davaya son derece bağlıdır. AK PARTI DEKİ KİMSEYİ BENİMSEMEYEN KİŞİLİKLER BİR AN EVVEL KENDİLERİNE ÇEKİDÜZEN VERSİNLERKİ KİMSE BAŞKA PARTİ KURMA ZORUNLULUĞU HİSSETMESİN.....PARTİZANLIK ÇOK ŞEY KAYBETTIRIR ! HAK YOLUNDA KALMAK İSE İNSAN KAZANDIRIR......ve aleyküm selam.....
 • ömerömer28 gün önce
  bu partiye abdullah gülün soktuğu tüm adamları temizleyin
 • Yıldız...Yıldız...29 gün önce
  Gizlice otobüse binip ilk durakta inen kişilerden birine benziyor.
 • Veysel Veysel 29 gün önce
  abdullah gülün adamından başka ne beklenir Allah aşkına
 • Mustafa koca Mustafa koca 29 gün önce
  Nasreddin Hocanın fillerine yer açın.Demek bu kadar riyakar ve sahtekâr kalmış. RTE SENİ DAVANDA BİZ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ.
 • SelimSelim29 gün önce
  İlk tökezlemede ortalık çakallara kaldı
 • kiowakiowa29 gün önce
  2002 de yeni doğanlar ve çocuk yaştakiler,18 yaşından küçükler , hepsi 2023 deseçmen olacak, .o zamanın şartları,konjüktürleri,bakış açıları,sosyalitesi az da olsa şimdiden kendini belli ediyor, o na göre tedbir ve taktikler belirlenmeli,çalışılmalı.çünkü zihniyet değişiyor,bakış açısı ve anlayış değişiyor.2002 de ki bakış açısı ile bakılırsa 2023 gider, hele hele adı geçen bazıları parti kurarsa..(yalancı,riyakar,ahlaksız,hain, imamoğlu ve cehapa istanbulu aldıysa,oyunu yükseltti ise dalga boyu tsunamiye yaklaştı demektir.rehavet içinde olunamaz,).teşkilatlar,vekiller,belediye başkanları,encümen üyeleri hepsi sonraki seçimlerde vizyonu ve misyonu olanlardan seçilmeli..rantiyecilerden değil..
 • AntAnt29 gün önce
  Amerika israilkurduğu akpnin yerine yeni bir akp kurma peşinde ,metal yorgunluk mu dersin ,sifon meselesi mi bilinmez
 • Ebu Harun Ebu Harun 29 gün önce
  Ya Allah Rızası için yarın gidip kurun.. Tabela partisi olun. Vesselam
 • Ak partiAk parti29 gün önce
  17 yıllık emek boşa gitmez biz yine reisin yanındayız . Bu musibet İyişallah 2023 için bize hayır getirecek .
 • Metin Metin 29 gün önce
  Tayyip Erdoğan ve akp hükümeti iyice şımardı. Yeni Türkiye için yeni arab hayranı olmayan Türk ve Türkiye sevdalısı israfı ve sarayları sevmeyen dini kullanmayacak lider lazım.
 • ceylanceylan29 gün önce
  fikret kardeş güzel yazmışsın
 • Deli İboDeli İbo29 gün önce
  Timsahlarla boğuşan kurt biraz yara alınca, çakllar meydanın kendilerine kaldığını sanıyor.Sizin ne mal olduğunuz belli oldu, siz bu gün ve bu günden sonrada "Siyasi mefta" sınız.Dünya yüzünde Ak Partili olarak bir Reis birde ben kalsam, oyum Reisedir.
 • TarıkTarık29 gün önce
  Yola çıktıklarını,yolda buldukları ile değişip sonra da martaval okuyan yorumlara gıcık oluyorum.Biriler koltuğu ele geçirmiş, herkese çamur atıyor! Derdi dava olan bu kadar yanlış yapar mı?Allah cc.doğrularla beraberdir. Yolları açık, imanları kamil olsun. Birlerinin oyunu ile tek adam rejimine geçildi,toplum kutuplaştırıldı.Hem kendilerine hem de millete yazık ettiler.
 • Zūrih ūlkůcūZūrih ūlkůcū29 gün önce
  Senin abdulh gūlūn davuloğlunun olduğu yerde hayir olmaz.dostunu sirtindan vuranlar benj bizide bir gūn vurur.
 • Hasa bazHasa baz29 gün önce
  Reisin yerde olsam derhal seçime tek başına girerim hemde hemen bunlarda ne yaparsa yapsın görelim bu karışıklıktanda kurtuluruz kimin ökim olduğu belli olur
 • fikretfikret29 gün önce
  dünya menfat dünyasıymış dava derler yalan koltuk sevdası davasıymış pazara değil mezara kadar diyen yalancılara duyrulur lütfençevre kirliliğine sebeb olmayın ortalık parti çöplüğüne dndü ortalığı kokutmayın 102 partinin akibeti ne ise yeni kurulacak paartilerin akibeti o,Rahat olun beş benzemez zorla yuzde 50 yi geçti oda yalan dolan ile yarın pasta bölüşümünde beş benemez kim kimin kaşığına çarpar bekleyip göreceğiz yine AKP LİDER CUMHUR İTTİFAKI LİDER beş benzemezin binasının temeli buz kütlesi üzerine kurulu en kısa zaanda inşallah çöker
 • MilletMillet29 gün önce
  SELDEN KÜTÜK KAPMAYA GELENLER ,GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER
 • VakitVakit29 gün önce
  Avucunuzu yalarsınız. Bu ülkenin 52% erdoğan liderliliğine oy veriyor. Türkiye istanbuldan ibaret değil. Artık büyük şehirlere akıtılan israf paralarını anadoluya aktarmanın tam vakti.
 • Yunus 16 Yunus 16 29 gün önce
  SİYASİ FETÖ CÜLERE ACIRSANIZ! BÖYLE KARŞINIZA DİKİLİRLER, İLERİDE HESAP SORMAYA KALKARLAR SA ŞAŞIRMAYIN! Sayın Başkanım. ACIMAYAYIN açın SAVCILARIN önünü
 • engineerengineer29 gün önce
  kartları kararak yola çıkanlar , milletin kaderiyle kumar oynayanlar, nedir bu poker mi oynuyorsunuz, kartları karmak ne demek, kart karmayla başlayan ameller sizi nereye götürür? besbelli esfeli safine götürü,
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu29 gün önce
  ŞİMDİ SIRTLANLARA GÜN DOĞDU,,ÖNCE MİLLİVE. MÜSLÜMANGÖRÜNÜMLÜ. SONRA. EMPERYALİST. KUCAĞINA. OTUR. TÜRKİYEM. BU SEÇİM. İMAMOĞLU. SEÇİMİ. DEĞİLDİ. SİYONİSTLETİN. TÜRK. MİLLETİNİ. YENİDEN. SINSMA.SEÇİMİYDİ,,,TÜRKİYEYİ. ÇOK ZOR. GÜNLER. BEKLİYOR,,,ALLAH. KORUSUN. AMA. BUNUNDA. ÜSTESİNDEN. GELECEĞİZ. ÖĞLE. GELECEĞİZKİ. TAŞÜSTÜNE. TAŞ.BIRAKMIYACAĞIZ. BÜYÜN HAİNLERİ. KELLESİNİ. KESİP TEMİZLİYECEĞİ EN BAŞTA. BİZİM İÇİMİZDEKİLERİ. ŞİMDİDEN.FİŞLEMEMİZ. GEREK. BUNLARI. ,,,Vesselam..
 • hayrihayri29 gün önce
  bak sen... biz yavas yavas tek adamli sisteme giderken, kisacasi asli hüviyetimize dogru son surat yol alirken, ne baska siyasetcilerinden bahs eder bunlar... gülermisin aglarmi Cumhuriyet sizin gibileri avutu versin, sizlerin olsun, bana Imparatorluk gerek Imparatorluk! vuudumu iki asirdir sikistiri verdiginiz yeter artik patlayi verecegim artik, biktim usandim bu giydirdiginiz frenk yakali gömlekten, hirvatin kiravatindan, hadim eden Frenk pantolonundan, yeter be! Siyaseti bir arac olarak kulaniyoruz diyenlerle yola ciktiniz, simdi düsmanin safina geci verdiniz! 20 seneyi bile doldurmadan pes ettiniz, kiminle ve neyle sizleri tehdit ettiler? kefenle yola cikan sizler degilmiydiniz? gerci bu dünyaya gözlerine acan kefeni ile yola cikmiyormu, demekki kefenle yola cikmak degil, hangi yola bas koydugun hangi yolda ilerledigin ilerlemek istedigin önemliymis... Allah dogru yoldan ayirmasin... gafil guruhu!
 • ......29 gün önce
  ak partinin içindeki akplileri artık kapı dışarı etmeliyiz
 • HacıHacı29 gün önce
  Sallıyor....
 • vatandasvatandas29 gün önce
  Ciksa ne yazar.hepiniz ayni b..ksunuz..para menfaat cikar.80 milyon vatansas dilinden disinden artiriyo oduyo.uc bes tane devlet buyugu ddnecek yav.ak yiyo.yiyin afiyet olsun zikkim olsun yiyin.
 • klm klm 29 gün önce
  Bu arada fetö haçlılar vefa hainlerden VE icazet alırsınız herhalde...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019