Eski Milli Görüş’çüden büyük övgü: Erdoğan bunu yapabilen tek liderdir

Erdoğan’ın liderliğinde siyaset sahnesine çıktıktan sonra girdiği ilk seçimde tek başına iktidar olan AK Parti’nin 18’inci kuruluş yılına ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuşan Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, “Recep Tayyip Erdoğan, dünyadaki mazlumların sesini ‘Dünya Beşten Büyüktür’ diyerek savunabilen tek lider olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan hareketini Türk siyasi tarihimizde, Türkiye’nin yeniden doğuşu olarak 1919’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının bir örneği olarak görüyorum.” dedi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 17:56
Eski Milli Görüş’çüden büyük övgü: Erdoğan bunu yapabilen tek liderdir

 

 Murathan Seyitoğlu  yeniakit.com.tr 

Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti’nin 18’inci yılı dolayısıyla yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan hareketi 18 yaşında”

Siyaset sahnesine Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2001 yılında giren AK Parti’nin geride bıraktığı 17 yılı değerlendiren Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, “Siyaset tarihimizde özgürleşme ve kalkınma hamlesini altın harflerle yazdıran, ülkemizi emperyal güçlerin vesayetinden kurtarma mücadelesi veren ve tam bağımsız bir Türkiye olması için hayatı pahasına mücadele eden, dünyanın mazlum coğrafyalarındaki insanlara kol kanat germesiyle birlikte ‘Dünya Beşten Büyüktür’ diyebilen Recep Tayyip Erdoğan hareketinin 18 yaşında.” şeklinde konuştu.

“Yeni sistem Erdoğan’ın en büyük hamlesidir”

Erdoğan’ın Türk siyaset tarihimize ‘lider’ olarak çok farklı bir geçmişi yazdırdığını belirten Cemal Toptancı, şunları söyledi:

2017 yılında yapılan referandumla 90 yılı aşkın bir süredir vesayet altındaki sistemi, ‘milletin devleti’ yapma noktasındaki bizlere yaşattığı yeni sistem Recep Tayyip Erdoğan’ın unutulmaması gereken en büyük hamlesidir.

“El ele kol kola milletçe yolumuza devam etmeliyiz”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçen Türkiye’nin daha da güçlendiğine dikkat çeken Cemal Toptancı, sözlerini şöyle sürdürdü::

Bu vesileyle ‘herşey devletimiz ve milletimiz için dediğimiz’ bu noktada üzerimizdeki meşhun planları defetme zamanının olduğunu bu vesileyle el ele kol kola milletçe yolumuza devam etmemizin gerektiğini söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğan hareketinin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

“Erdoğan hareketi, Türkiye’nin yeniden doğuşuna neden olmuştur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye’nin cumhuriyet tarihimiz boyunca yapılamayan birçok hizmete imza attığını söyleyen Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, sözlerini şu şekilde tamamladı:

Erdoğan’ın liderliğinde bir çok reformlara ve başarılara imza atılmıştır. Recep Tayyip Erdoğan hareketini Türk siyasi tarihimizde, Türkiye’nin yeniden doğuşu olarak 1919’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının bir örneği olarak görüyorum. Bu noktada üzerimizdeki bütün baskıları, içimizdeki hainleri, goygoycuları ve bölücüleri dikkatimizden hiçbir zaman kaçırmayalım. Ülkemizin birliğe beraberliğe ihtiyacı var.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 17:56

YORUM YAZ

 • hercaihercai10 gün önce
  Turkiye'nin ilk Lideri Erdpogan'dir! Kabul eden olur veya olmaz, ama 18 sene iktidarda oldugundan bundan kimse suphe bile edemeyecek sekilde hersey gorunuyor! Ilk diyorum hem de, ilk LIDER!
 • MahiroğluMahiroğlu10 gün önce
  Kahramalık ülkeyi ab'ye mahkum etmekmidir? Kahramanlık islam ülkelerini abd'ye peşkeş çekmekmidir? Hani ne derler atma birader ....?
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM10 gün önce
  milli görüş tayyi p e. dır
 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU10 gün önce
  Milli görüşçülerin hepsi bunu bilir ama cehli inadi diye bir şey var ya, lehüm kulübün ya yefkehuune biha, ve lehüm eğyunun ya yubsıruune biha, ve lehüm azanün la yesmeğüüne biha ben demiyorum....
 • IsmailIsmail11 gün önce
  Bazilari bilincsiz sekilde milligörus gömleginden bahsediyor uzerinde milligörus gömlegi olanlar fevkalede teröris ve zamaninda inanclilara kan kusturanlarlan is birligi yapabiliyorlar inanclilarin dusman olanlara erbakan ödulu verecek kadar akil tutulmasi yasadik sayin erdogan bu partiyi kurmasaydi bu hizmetler olurdu nede merhum hocanin hayeleri gercek olurdusu an merhumun hayeleri tokor tokor ilerliyor uzerinde milligörus gömlegi olanlar utanmadan hizmetlere takoz olmaya calisiyorlar onun icin gömlegi falan fasafiso önemli olan hizmet .
 • AnalistAnalist11 gün önce
  Milli görüşçüler 3 e ayrılır. 1. Eski milli görüşçüler 2. Yeni milli görüşçüler 3. Eskiden beri milli görüşçüler. Farklarını anlatmaya lüzum yok. O camiadan olan herkes bilir.
 • Bilgi silgiBilgi silgi11 gün önce
  Gömleksiz milli görüşlü olunmaz. O gömlek çıkınca ne gömleği giyildiğini gördük.
 • HasanHasan11 gün önce
  Bu adam milli görüş ü unutmuş milli görüş laf partisi değil maalesef icraat partisi milli görüş olsaydı 17 sene iktidarda o zaman görürdünüz milli görüş neymiş
 • Salih CankurtaranSalih Cankurtaran11 gün önce
  Milli Görüşün esgisi olmaz Rahmetlisi olur. Esgi Milli Görüşcü dediklerimiz Milli Görüş çatısı altında durup da Anavatan ve Doğru yol partisi için yanıp tutuşanlar dır. Onlarda KALBEN ASLA MİLLİ GÖRÜŞÜ İCLERİNE SİNDİREMEMİŞLER DİR. Feminizmi de MİLLİ GÖRÜŞÜN içine bunlar dahil etmişler ve MİLLİ GÖRÜŞ aile yapısını temelin dinamit koymuşlardır.
 • AsabiAsabi11 gün önce
  Laik türkiye sistemi türkiyenin atılım, gelişme, ve ilerlemesinin önündeki en büyük engeli teşkil etmektedir. Daha ileri daha özgür daha gelişmiş bir türkiye için laik sistem prangasından kurtulması gerek. Bunu gerçekleştirmek için sanırım bir devrime ihtiyaç var. Rahmetli erbakanın dediği gibi kanlı veya kansız ama mutlaka devrim yapılması lazım. Ancak o zaman tam bağımsız özgür bir gelişmiş ülke oluruz
 • Osman K.Osman K.11 gün önce
  Memleket yalaka dolu. Oligarşiye övgüler dizen android zekalılar yüzünden başımıza gelmedik kalmıyor.
 • HadraHadra11 gün önce
  Cemal Bey'inSn Cumhurbaşkanı hakkındaki ifade ve söylemlerine katılıyorum ve ayni şekilde düşünüyorum. Ancsk Cemal Eski Milli Görüşçü de şimdi hangi Görüştendir merak konusu, Ya Milli Görüşü anlayamamış , ve Milli Görüşü sadece belli yerlere gelmek için basamak olarak görmüş olur ki buda Milli Görüşçü oladaığı, ve de Milli Görüşün ne olduğunu anlayamadığı da ortaya ortaya çıkıyor. Milli Görüşçülük eskimez eskiliği diye bir şey olmaz Gazete edebiyatı ile anlaşılmaz ve anlatılmaz ve Asıl Meselde İslamı anlayamadığımızı ortaya koyar. Milli Görüş Fedakarlıktır. Metanettir.Sabırdır, Bağımsızlıktır. İslam Birliğinin Tesssüsü için gayret ve fedakarlıktır.İnancında Kırmadan ,Dökmeden incitmeden herhangi beklenti içinde olmadan gerektiğinde Arabaya Motor, Gerektiğinde Tekerleğe Civata veya Lehim olmayı ideal seçmektir.Milli Görüş Mazlıma kalkan,Zalime Balyoz olmaktır.Alemi İslamın huzuru,İttihadı için gerektiğinde Lider Gerektiğinde Nefer olmayı ideal saymaktır. çok şey yazılır da bu kadarı ile iktifa edelim vesselam.
 • fetösavarfetösavar11 gün önce
  en büyük devrimci reistir. bakmayın eski tüfek sağdan destekli solculara, gerçek hak ve hürriyet mücadelecisi, sosyal adalet kurucusu (hani makarna, kömür mevzusu), gerçek merhamet sahibi, gerçek işçi dostu, gerçek devrimci lider erdoğandır.... che gibi katil ve berduşlara, stalin lenin gibilere solcu, devrimci denmez zalim ve haydut denir. reis bir gecede koca berduşlar korosunu halkla durdurabilmiş tek liderdir.. tankların arasından sıvışanlara lider denemez. onlar olsa olsa ezik olabilirler... gundi örneğinde olduğu gibi...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019