• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Esed'ten Türkiye ve Erdoğan hakkında küstah sözler!

Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş başladığından beri ilk kez İdlib'e gelen Beşar Esed, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında küstahça sözler serf etti.

Yeniakit Publisher
2019-10-22 14:59:00 -
Esed'ten Türkiye ve Erdoğan hakkında küstah sözler!

Suriye'de binlerce insanın katili Beşar Esad, manidar bir zamanlamayla 8 yıl aradan sonra ilk kez İdlib'e ziyaret düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi'de Rusya Lideri Putin ile biraraya geldiği güne denk getirilen ziyaret Suriye devlet başkanlığının resmi twitter hesabından duyuruldu. 

Türklerle savaşacak herkesi destekleriz

YPG'ye verilen 120 saatlik sürenin dolacağı gün kameralar önüne çıkan Esad, Kürtlerle yaptığı anlaşmayı 'Türkiye'ye karşı savaşacak her grubu desteklemeye hazırdık' sözleriyle açıkladı.

Esad, "Bu bir siyasi karar değil, anayasal ve vatani bir görev. Eğer bunu yapmasaydık, bu toprakları hak etmezdik" dedi.

Kürtler hazırdı

Kürtlerin çok uzun süredir Şam'a Suriye'nin kuzeyini korumaya hazır olduklarına dair güvence verdiğini kaydeden Esad, ancak Türkiye'nin sadece birkaç gün içinde bir dizi kenti ele geçirdiğini vurguladı.

Erdoğan için küstah sözler

Beşar Esed, harekat sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da suçladı. Türkiye'yi Suriye'nin kuzeyinde genişlemeci politika izlemekle suçlayan Esed, Erdoğan için şunları söyledi:

-"Türkiye Cumhurbaşkanı, Suriye'nin petrol ve buğdayını çaldı, şimdi de Suriye topraklarının bir kısmını oradaki doğal zenginliklerle birlikte çalmak istiyor".

Devlet Başkanlığı’nın Twitter adresinden yapılan açıklamada ise Beşar Esed'in yıllar sonra yaptığı İdlib ziyareti “Devlet Başkanı Esad, İdlib kırsalında bulunan Hubeyt kasabası cephesindeki Suriye Arap Ordusu mensuplarıyla görüştü” ifadeleriyle verildi. 

Bu ziyaret, Suriye’de 2011’de iç savaş başladığından beri Esad’ın İdlib’e ilk gidişi olma özelliği taşıyor. 

​3 milyona yakın kişinin bulunduğu İdlib vilayetinde 31 Ağustos’tan bu yana Rusya-Türkiye garantörlüğünde ateşkes devam ediyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer

Ulan .., senin 10 milyon vatandaşını Türkiyemi yerinden yurdundan etti. Ne kadar ........ mişsiniz. Türkler senin vatandaşlarına evini açtı
 • Yanıtla

kiowa

ulan ... beşar, suriyede 30 civarı devlet var, hiçbirinin suriye ile sınırı yok, suriyenin etnik,dini yapısını değiştirmek ve yer altı kaynaklarını sömürmek için oradalar, hadi bir yerin yiyorsa abd ye,italyaya,fransaya,almanyaya,belçikaya,hollandaya, hepsi bir yere 2 tane sağlık askeri bulunan eşcinsel başbakanı olan lüksenburga bir şey söylesene , yalaka 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23