Eşcinsel sapkınlık destekçileri iyice zıvanadan çıktı! Hükümete İstanbul Sözleşmesi tehdidi

Eşcinsel sapkınlığı meşrulaştıran ve aile kurumunu dinamitleyen İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına yönelik kamuoyundan gelen yoğun talepler, eşcinsel destekçisi grupları telaşlandırdı. Toplumsal değerlere düşman CHP zihniyetinin yayın organı Cumhuriyet gazetesi, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına karşı eşcinsel destekçisi bir avuç laikçi grubun açıklamalarıyla hükümeti tehdit etmeye kalktı.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:46
Eşcinsel sapkınlık destekçileri iyice zıvanadan çıktı! Hükümete İstanbul Sözleşmesi tehdidi

 Yusuf Kenan Çakır  yeniakit.com.tr 

Ailenin kurumunun korunması ile ilgili hassasiyet gösteren binlerce STK’nın “İstanbul Sözleşmesi kaldırılsın” talebine karşı harekete geçen eşcinsel sapkınlık destekçisi laik çevreler, hükümeti baskı altına alacak açıklamalarla aile kurumunu ifsat eden uygulamalara sahip çıktılar. Cumhuriyet gazetesine konuşan bir avuç laikçi azgın azınlık, “AKP’nin çocuk istismarcılarını aklamaya çalıştığı yasa teklifini başlarına çaldığımız gibi bu girişimlerini de başlarına çalarız.” diyerek hükümeti tehdit etmeye kalktı.

İstanbul Sözleşmesi bir bildiriyle feshedilebilir

Cumhuriyet gazetesine konuşan İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu “İstanbul Sözleşmesi uluslararası bir sözleşme, bir Avrupa Konseyi Sözleşmesi. Bu nedenle, Türkiye’nin Avrupa Konseyi Genel Sekreteri’ne yapacağı bir bildiriyle ‘ben bu sözleşmeyi uygulamak istemiyorum’ demesi mümkün (md.80).” ifadelerini kullanırken, “İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek demek, kadınlara karşı şiddete, bu insan hakları ihlaline göz yummak demektir. 6284 sayılı Kanunu da işlevsiz bırakmak demektir.” şeklinde konuştu.

“AKP’nin başına çalarız” tehdidi

Sözde İlerici Kadınlar Meclisi üyesi Avukat Yelda Koçak, “Bugün İstanbul Sözleşmesi aleyhine yükseltilen ses kadın düşmanı, gerici koronun sesidir. Bu gerici koronun her gün bir başka kadın düşmanı üyesi sesini yükseltmekte, iktidar da onlara alan açmaktadır.” hezeyanında bulunurken, İstanbul Sözleşmesi’ni savunarak hükümeti şu sözlerle tehdit etmeye yeltendi:

“Kadınlar gerek ülkemizde gerek uluslararası alanda hukuki metinlerle güvence altına alınan hakları yüzyıllardır verdikleri eşitlik, özgürlük mücadelesi ile kazandıkları için hiçbir iktidarın, hiçbir siyasetçinin bu kazanımlarımızı bir çırpıda gasp etmeye gücü yetmeyecektir. İstanbul Sözleşmesi “aile kurumunu parçalıyor” bahanesi ile kaldırılmaya çalışılırsa kadınlar esasında kadınlar için bir esaret olan o aile kurumunu değiştirir/kaldırır yine de kazanılmış haklarına dokundurmaz. Tıpkı AKP’nin çocuk istismarcılarını aklamaya çalıştığı yasa teklifini başlarına çaldığımız gibi bu girişimlerini de başlarına çalarız.”

Mor Çatı feministi İslam’a kin kustu

CHP zihniyeti ve eşcinsel sapkınların yayın organı Cumhuriyet gazetesine konuşan Mor Çatı’nın kurucularından feminist avukat Canan Arın ise; İstanbul Sözleşmesini bahane ederek İslam’a olan kinini şu sözlerle kustu:

“Ben 2002 yılında bu hükümet başa geldiği anda amaçlarının şeriatı getirmek olduğunu söylemiştim. Japonya’da geyşalar için uygulanan, ‘erkeğe daha iyi nasıl hizmet edilir’i öğreten kadın üniversitelerini getirmeye çalışıyorlar. Başka bir aklıevvel çıkıp ‘kadın kocasına adıyla hitap edemez’ dedi. İstanbul Sözleşmesi ‘kutsal aileyi’ tehdit ediyormuş, bu aile neymiş bir tarif etsinler. Erkeğin mutlak egemenlik alanı mı kutsal aile dedikleri? AKP’li erkekler neden kadınlarla eşit yaşamayı göze alamıyorlar. Kadın özgürlüğünden neden bu kadar korkuyorlar? Sözleşmenin iptal edilmemesi gerekir ama Türkiye’de hukuk diye bir kavram kalmadığı için her şey mümkündür.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:46

YORUM YAZ

 • bjtbjt1 ay önce
  Herkes istediğini sevebilmeli zevkler renkler tartisilmaz kisinin kimden hoslandığı veya kadın erkek gibi olduğunun hiçbir önemi yok önemli olan insan olabilmesidir dürüstlükten yana kişiliği karakteri düzgün olabilmesidir
 • Muhammed KerpazarMuhammed Kerpazar2 ay önce
  İstanbul Sözleşmesinden siz yeni akitçiler ne istiyorsunuz bir türlü anlamadım. Kadın haklarını koruyan temel bir bildirge bu, ağırınıza gidiyorsa yallah arabistana
 • kayserilikayserili2 ay önce
  bu gavur yalakalari boyle tehdit ediyorsa demeki iptal edilmesinde hayir vardir
 • Adil ArslanoğluAdil Arslanoğlu2 ay önce
  Bu Mor çatıcılar son zamanlarda KADINI unutmuştu, KADIN DURAĞINI 5Km geride bırakmıştı. LGBT DURAĞI'na yanaşmıştı. Son söylemleri: CİNSİYETLER; Kadın, Erkek, L, G, B, T, Toplam 6 cinsiyet eşitliğiydi. Memleket Evlatları, Noluyor deyince, Mor İşbirlikçiler destek için KADIN DURAĞI' na geri döndü.
 • MüslümanMüslüman2 ay önce
  bunlar aşamamış, sıkıntılı insanlar. yazık. birilerinin bunlara ezik olmadıklarını, islamın kendilerine ne kadar değer verdiğini. Yüce Allah'ın ayaklarının altına cenneti serdiği varlıklar olduğunu anlatmalı diyorum. tabi bütün bu söylediklerim hak edenler için.
 • SınırsızSınırsız2 ay önce
  Şu bir gerçek ki Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti kendi kendi bitiriyor. Kimse birşey yapmıyor Müslüman halkın isteklerinden uzaklaşarak kendisi bitiyor.
 • İdo İdo 2 ay önce
  Bu bir avuç azgın azınlığa boyun eğersen yuh sana hükmet. Bu beş altıyüz mv içinde iki tarafıda mağdur etmeyecek bir düzenleme yapamıyorlarsa yazıklar olsun aldıkları paralar haram olsun. Bir haber var bu sitede bugün beş ay evli kalmışayrılmışlar yeniden evlenmiş vatandaş iki çocuğu olmuş Allah bağışlasın lakin on senedir nafaka ödüyor bu onsenedir neyin nafaka sını ödüyor Allah aşkına ömür boyu ödemeye devam mı edecek bu neyin cezasıdır. Bilen biri varsa lütfen söylesin şimdi bu adalet mi oluyor böyle.
 • koray kaplankoray kaplan2 ay önce
  biraz haklılar sanki.
 • ahmetahmet2 ay önce
  demokratik haklarin cinsiyeti, irki, dini, siyasi dusuncesi olmaz HERKES ESITTIR!Ancak bunu bahane ederek istirmarci sorosculuk yapanlar bilsinier ki BIZ LUT PEYGAMBERIN TARAFINDAYIZ, HELAK OLAN SAPIK KAVMININ DEGIL!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019