• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermenistan ülkesinden Azerbaycan'ın teklifine cevap geldi! 6'ncı öneriyle karşılık verdiler! Beklenmedik gelişmesi

Yeniakit Publisher
2023-11-21 17:55:00 -
Ermenistan ülkesinden Azerbaycan'ın teklifine cevap geldi! 6'ncı öneriyle karşılık verdiler! Beklenmedik gelişmesi

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın barış anlaşması teklifine bomba bir cevap geldi: Kendi cevaplarını içeren 6'ncı öneriyle karşılık verdi. İşte cevabı

Bakanlığın X sayfasından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile barış anlaşmasına ilişkin diplomatik çabaların yoğunlaştırıldığı belirtilerek, "Ermenistan tarafı, anlaşmaya ilişkin 6. teklifini Azerbaycan tarafına sundu." ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, Erivan'ın önceden kararlaştırılan ve açıklanan ilkelere dayalı olarak ilişkilerin normalleşmesinden yana olduğu kaydedildi.

Azerbaycan, Ermenistan'a, karşılıklı olarak birbirlerinin egemenliğini, toprak bütünlüğünü tanımak, toprak iddiasında bulunmamayı taahhüt etmek gibi ilkelerden oluşan şartlar temelinde barış anlaşması imzalamayı önermiş, Ermenistan da bu şartları kabul ettiğini açıklamıştı.

Bunun sonucunda, Ermenistan ile Azerbaycan arasında gelecekte barış anlaşması ile sonuçlanması beklenilen bir süreç başlamıştı. Süreç, tarafların önerileriyle karşılıklı diplomasi çerçevesinde ilerliyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ve Azerbaycan arasında barış anlaşması imzalanmasını umduğunu, bunun Güney Kafkasya'da yeni bir siyasi durumu ortaya çıkaracağını söylemişti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış görüşmeleri, AB, ABD, Rusya gibi farklı merkezlerde yapılıyordu.

Bakü yönetimi Ermenistan'ın aksine, bu sürece bölge ülkesi olmayan aktörlerin katılmasından yana olmadığını belirtiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali Ceylan.

Kafkasyadaki barış öncelikle Ermenistan için gereklidir.Bence emperyalizmi bölgeye sokmamak gerekiyor.Bölge halkları uzun yıllar barış içinde birlikte yaşamişlardır.Yine barış kazanmalıdır.Ne Amerika,ne Rusya ve Avrupalı emperyal ülkeler bölgeden uzak tutulmalıdır.

Tiran doganay

Pasiiikk neden qudurursunuz böyle aclikfan gebereceksiniz vallahi Azerbaycan'ın dediklerine emel edin güzelde yaşayın bundan artık ne etsin size can azerbaycan
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23