• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermenistan pes etti! Paşinyan tarihi duyuruyu yaptı

Yeniakit Publisher
2024-05-22 20:01:00 -
Ermenistan pes etti! Paşinyan tarihi duyuruyu yaptı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın artık "tarihi Ermenistan" arayışına son vermesi gerektiğini belirterek, Ermenistan'ın halihazırda Ermenilerin yaşadığı 29 bin 743 kilometrekare topraktan oluştuğunu açıkladı.

Ermenistan Ulusal Meclisinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Başbakan Paşinyan, yönetim alanında çok büyük anlayış sorunları yaşadıklarını, bu sorunların uygun zamanda ve uygun şekilde halledilemediğini kaydederek problemlerin çözümü için çaba harcadıklarını belirtti.

'TARİHİ ERMENİSTAN ARAYIŞIMIZI DURDURMAMIZ GEREKİYOR'

Paşinyan, sorunların çözümü için ilerleme yolu gösterebilecek bir devlet vizyonu ve anlayışı geliştiremediklerini ve bunun kişilerin tutumlarına da yansıdığını belirtti.

Ermenistan Başbakanı, ülkesinin 1991'de bağımsızlığını kazandığında 20 yıl sonra nasıl olacağına dair bir program geliştirilemediğini kaydetti.

Bu sorunun halen devam ettiğini ve gerçekçi bir Ermenistan vizyonunun gerekli olduğunu vurgulayan Paşinyan, Ermenistan'ın sosyal psikolojisinde yer alan en önemli konulardan birinin "kaybedilmiş Ermenistan arayışı" olduğunu söyledi. Paşinyan, şöyle devam etti:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

'TOPRAKLARIMIZ 29 BİN 743 KİLOMETREKAREDİR'

"Biz vatan içinde vatan arıyoruz. Şimdi bizim politik mesajımız şudur. Sevgili vatandaşlar, Ermenistan Cumhuriyeti'nin sevgili vatandaşları. Bizim 'tarihi Ermenistan' arayışını durdurmamız gerekiyor çünkü bu anavatanı bulduk. Bu anavatan 29 bin 743 kilometrekare egemen topraklar içeren Ermenistan Cumhuriyeti'dir."

Ermenistan Başbakanı, ikinci önemli sorunun yasal ilişkiler düzeninin temeli olan anayasa olduğunu, anayasal reformların egemenliğin en büyük referansı olan, halkın yaşadığı devlet içindeki yaşam koşullarını kendisinin belirlemesi prensibine dayanması gerektiğini söyledi.

Kaynak: AA

Putin kararı" dünyanın gündeminde" target="_blank">
Paşinyan’ın "Putin kararı" dünyanın gündeminde
Paşinyan’ın “Putin kararı” dünyanın gündeminde

Dünya

Paşinyan’ın “Putin kararı” dünyanın gündeminde

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

Ermenistan 1991 yılında bağımsızlığını kazandığında, bir devlete bağlı eyalet gibi değil de, bağımsız devlet politikalarıyla yönetilmiş olsaydı, çoğu sorunlarını çözmüş halkıyla refahı yaşan bir devlet olurdu, bunların en büyük hatası yıllarca Türk Devletin den toprak koparırız hayaliyle soykırımı sürekli başkalareının aklıyla gündemde tuttular.

Gültekin

ERMENİSTAN 1991 YILINDA BAĞIMSIZLIĞINI KAZANDIĞI GÜNDEN, BUGÜNE KADAR BİR BAŞKA DEVLETE BAĞLI EYALET GİBİ DAVRANMASIYDI DA BAĞIMSIZ DEVLET POLİTİKALARIYLA YÖNETİLMİŞ OLSAYDI, BİR ÇOK SORUNU ÇÖZMÜŞ OLACAKTI, YILLARCA, SÜREKLİ BAŞKA DEVLET AKLIYLA, TÜRK DEVLETİNDEN TOPRAK KOPARMA HAYALİYLE YÖNETİLDİĞİ İÇİN HİÇ BİR SORUN ÇÖZMEDE İLERLEME KAYDEDEMEDİ, TÜRK DEVLETİ ERMENİSTA İÇİN BİR İNSANDAKİ NEFES BORUSU GİBİ OLDUĞUNU ASLA UNUTMASINLAR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23