• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ermenistan Başbakanı Paşinyan kritik anlaşmadan çekileceklerini açıkladı

Yeniakit Publisher
2024-06-12 22:12:00 -
Ermenistan Başbakanı Paşinyan kritik anlaşmadan çekileceklerini açıkladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkesinin Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütünden (KGAÖ) çıkacaklarını belirtti.

Başbakan Paşinyan, Ulusal Meclis'te yapılan ve milletvekillerinin sorularını yanıtladığı toplantıda, Ermenistan'ın, yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle KGAÖ'den çıkacağını ve geri dönmeyeceklerini açıkladı.

Ermenistan Başbakanı, bir milletvekilinin KGAÖ ile ilgili sorusuna, "(KGAÖ'den) Çıkacağız. Ne zaman çıkacağımıza biz karar vereceğiz. Söylüyoruz, bu söz yeterli değil mi? Sizce bir sonraki adım ne olur, geri dönebilir miyiz? Başka yolu yok." yanıtını verdi.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ise Başbakan'ın sözlerinin Ermenistan'ın şu anda KGAÖ'den ayrılma kararı aldığı anlamına gelmediğini kaydederek, "Ermenistan Başbakanı ne zaman ayrılacağımıza karar vereceğimizi ancak geri dönmeyeceğimizi söyledi. Ne eksik ne de fazla. Eğer birileri, Ermenistan Başbakanı'nın Ermenistan'ın KGAÖ'den ayrıldığını söylediğini iddia ediyorsa yanılıyordur ve bunu kanıtlamak çok kolay." ifadelerini kullandı.

Paşinyan, 12 Mart'ta, KGAÖ ile ilişkilerini dondurduklarını, faaliyetlerine katılmadıklarını ve KGAÖ Genel Sekreteri Yardımcısı pozisyonuna halen atama yapmadıklarını, bunun sebebinin KGAÖ'nün Ermenistan'daki sorumluluk bölgesine dair soruya yanıt vermemesi olduğunu kaydetmişti.

Kaynak: AA
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Putin kararı" dünyanın gündeminde" target="_blank">
Paşinyan’ın "Putin kararı" dünyanın gündeminde
Paşinyan’ın “Putin kararı” dünyanın gündeminde

Dünya

Paşinyan’ın “Putin kararı” dünyanın gündeminde

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çılgın Türk

Ermenistan hainlik peşinde arkasına fransayi ve abd yi alıp Türkiye yi Rusyaya karşı natoyu kullanıp zora sokmaya çalışıyor Azerbaycan ile olacakları yazmaya bile gerek yok şeytan İngiliz boş durmuyor Türkiye büyük bir yol ayrımında
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23