Erdoğan'ın sözleri küstah Yunan'ı kudurttu!

Sözde Pontus soykırımını reddeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Yunanistan medyasında “Kışkırtıyor, yaptıklarından pişman değil, provoke ediyor” gibi hadsiz suçlamalar yöneltildi. Sosyal medya üzerinden ise Erdoğan’a küfür ve nefret söylemlerine başvuruldu.

21 Mayıs 2019 Salı 17:55
Erdoğan'ın sözleri küstah Yunan'ı kudurttu!

Milli Mücadele’nin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919’u 1994’te sözde “Pontus Soykırımı”nın başlangıcı olarak ilan eden Yunanistan’da, pazar günü bu çizgide pek çok etkinlik düzenlendi.

Atina’nın merkezi sayılan Sintagma Meydanı’nda akşam saatlerinde bir araya gelen on binlerce kişi, Türkiye’ye “Pontus Soykırımı’nı tanıyın” mesajları gönderdi. Sözde soykırımın dünyada yeterince ülke tarafından tanınmadığı, uluslararası bilinirlik kazandırılması gerekliliği tartışıldı... Bununla da yetinilmezken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı “Soykırım falan yok. Bizim kadınlarımız ve çocuklarımız öldürüldü” açıklaması Yunan basınında gündem oldu. “Erdoğan pişman değil”, “Erdoğan’dan soykırıma saygısızlık”, “Yine kışkırtıcı ifadeler kullandı” türü hadsiz ifadelere başvuruldu.

Değişik bir halet-i ruhiye...

Yunan medyası, Erdoğan’a ve Türkiye’ye temelsiz ve hadsiz suçlamalarla yönelirken, sosyal medyada ise iş hakaret boyutuna ulaştı. Milli Mücadele kahramanları ve Türk haklı toplu olarak “katildir, hayvanlar” türü ifadelerle anılırken, ırkçıların sloganı olan “En iyi Türk ölü Türk”e sıklıkla rastlandı.

Tarihi ve geçmişi Yunan temelinde, kendi çıkarlarına göre, başkalarının acılarını ve yaşanmışlıklarını hiçe sayarak şekillendirme gibi kötü bir huya sahip olan Yunanistan, Birinci Dünya Savaşı boyunca Rus Çarlığı’nın desteğiyle Doğu Karadeniz’de Pontus Rum çetelerinin yaptığı zulmü ve katliamları (beklendiği gibi) hasır altı ediyor, bununla ilgili bir kelime dahi konuşulmuyor. Balkan Savaşları boyunca Makedonya’da Müslümanlara yapılan toplu katliamlar, 1919-22 arasındaki Yunan İşgali’nde halkın diri diri yakılması, 1974 öncesi Kıbrıs Türkleri’nin günaşırı bazda katledilmesi gibi gelişmeleri öcü gibi gören resmî Yunan tezleri, bir kez daha gerçeklerden uzak haket-i ruhiyesini devam ettirme geleneğinde ısrar ediyor.

Kaynak: Diriliş Postası

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 17:55

YORUM YAZ

 • NurNur1 ay önce
  Hadi oradan korkaklar ! Batını etekleri altına saklanıyorlar bit kadarsınız lan tc tükürükle boğar sizi üstünüzdede harmandalı oynar mehter marşı çalar pis kefereler basın lan eninde sonunda yunanistan yine bizim olacak
 • hi lalhi lal1 ay önce
  reisin politikalarından zerre hoşlanmam ama elin yunanınada laf söyletecek değiliz sonuçta ülkemi temsil ediyor o yüzden diyorum ki yunan fazla kaşınma istersen!!!
 • ilkgun salihilkgun salih1 ay önce
  abd hav diyice yunanistan da hav hav diyor. nede olsa it enigi vazifesini yapiyor
 • ümitümit1 ay önce
  Kancıklıkla kahbelikle şerefsizlikle dolu tarihi olan kahbe milletlerin kahbe yöneticileri bize ahlak dersi bize şeref öğretmeye kalkıyorya siz önce şeref sahibi olun be şerefsizler
 • SelimSelim1 ay önce
  Hele bir dünyada karmaşa çıksın ilk işgal edeceğimiz yerler arasında 1. sıradasınız az bekleyin.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Batı trakya türklerini kim katletti? Atinada bir tek cami bırakmadı yıktılar. TBMM yunan soykırımını ilan etmeli.
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 1 ay önce
  Hadi CHP saadet HDP iyi parti kardaşlarınız Reise saldırıyor sizde katılın, yunana destek olun.
 • BaybarsBaybars1 ay önce
  En iyi yunan ölü yunandir kafire ne mertebe yöneticilik mevki makam hicbirsey vermeyeceksin tabi kripto kafirlerede yunan kafirinin egeden kacarken nekadar katliam yaptigi tüm dünyaya anlatmaliyiz bizim enbüyuk hatamiz acilarimizi anlatamiyoruz
 • ÖzkanÖzkan1 ay önce
  Ataklara geçin,geç bile kalındı,şıkıştırın baskı yapın rahat olamasınlar!!
 • Ve bu yunan ekremis imamapulos u destekliyor! Ve bu yunan ekremis imamapulos u destekliyor! 1 ay önce
  Tarihe bak 19.05.1919
 • yorgunyorgun1 ay önce
  Ulan yunan biz viyanaya kadar hükmetmiş bir ejdadın torunlarıyız demek ki bizleri siz gavurlar katlettiniz kahbe gavurlar vesselam
 • HasanHasan1 ay önce
  Bizim yunan sevdalıları yunan adalarına gidip yunan gavurunu zengin etsin....biz akıllanmayız vesselam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019