• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'ın konuştuğu törende olay olan sözler! "Hakkımızı helal etmiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen ilk milli helikopter motorunun teslim törenine TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit'in, "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklindeki serzenişi damga vurdu.

Yeniakit Publisher
2020-12-05 18:12:00 -
Erdoğan'ın konuştuğu törende olay olan sözler! "Hakkımızı helal etmiyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk milli helikopter motoru TEİ-TS1400'ün teslimine ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı.

"Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz"

Erdoğan'ın konuşmasının ardından başlayan teslim töreninde ise sahnede ufak çaplı bir kriz yaşandı. TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, söz sırası kendisine geldiğinde "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklinde bir sitemde bulundu.

Motor test ekibini sahnede görmek istedi

Daha sonra motor test ekibini tekrar sahnede, canlı yayında görmek istediğini belirten Akşit, "Uzun yıllar boyunca gece gündüz demeden motorun çalışmasında, defalarca engelleme girişimine karşı gelip başarıya ulaşan bu ekibimizin alın terini Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAİ) bünyesine sizlerin huzurunda teslim etmekten büyük gurur duyuyorum" dedi.

Bakan Akar: Geç onları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ise o anlarda mikrofondan "Oğlum geç onları" dediği duyuldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mustafa

Sanirim birileri test düzeneğini sabote etti bu yüzden motoru çalıştıramadılar ve yönetim kurulu başkanı bu duruma hakkini helal etmeyerek tepki gosterdi bu sabotaj motor projesinin başarılı bir şekilde tamamlanması gerçeğini değiştirmeyecek ancak proje ekibinin moralini feci bozmustur Akar Paşa nin yönetim kurulu baskanina geç bunları demesi organizasyonda böyle bir duruma meydan verilmesindeki ihmale bir tepkiydi ülkemizin devrim otomobilinde yaşadığı olayın aynisini bir kez daha yaşamış olması her zaman daima uyanık olmamız gerektiğini göstermiştir yinede emeği geçen herkesi kutlariz özellikle genç muhendislerimizi gözlerinden opuyoruz sizlerle gurur duyuyoruz bozmayın moralinizi
 • Yanıtla

bambam

böyle gurur verici sahneleri yıllardır bekliyoruz artık ne siyasiler arasındaki tartışma nede gizli servis güçlerinin yöneticileri birbirine düşürmesine tahammülü muz kalmadı başarı da emeği geçen ülkemizin altın beyinlerine ve yöneticilerimize şükranlarımı zi sunarız .Artık kavga etmeyin ne olur
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23