Erdoğan'ın adımı sonrası resmen kuruluyor! 9 belediye başkanı olacak

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında, alınan kararla bir komisyon kurulacak. Yerel yönetim mevzuatına ilişkin yapılacak çalışmalar için kurulacak komisyonda, 6 bakan, İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanları, diğer illerden 6 büyükşehir belediye başkanı ve belli sayıda ilçe belediye başkanı olacak.

11 Eylül 2019 Çarşamba 23:07
Erdoğan'ın adımı sonrası resmen kuruluyor! 9 belediye başkanı olacak

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında, yerel yönetim mevzuatına ilişkin yapılacak çalışmalar için komisyon kurulması kararları çıktı. Komisyona; 6 bakan, İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanları, diğer illerden 6 büyükşehir belediye başkanı ve belli sayıda ilçe belediye başkanı katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya geldi.

Komisyon kurulacak

Toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında aralarında CHP'li İstanbul, Ankara ve İzmir belediye başkanları, 6 bakanın ve farklı partilerden belli sayıda ilçe belediye başkanın da yer alacağı bir komisyon kurulması kararı çıktı.

Toplantının ardından AK Parti'li Gaziantep, Bursa, Malatya ve Kayseri büyükşehir belediye başkanları basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan'dan 'Meydanlarda yapılan konuşmalar meydanda kaldı' mesajı

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlarda yapılan konuşmaların meydanlarda kaldığını belirttiğini ve oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanlarından hizmet beklediğini söylediğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir komisyon kurulması talimatı verdiğini bildiren Fatma Şahin, şöyle devam etti:

"Bu komisyonla birlikte Mecliste alınması gereken kararlar varsa bu kararların hızlı bir şekilde alınması için Meclise hızlı bir şekilde yetiştirilmesi, Cumhurbaşkanlığı normunda yapılması gereken ne varsa kendilerinin hızlı bir şekilde bu kararları alacağını, ilgili bakanlıkların da yakın takipçisi olacağını söyledi.

Erdoğan'dan 'İlçe belediye başkanları da komisyonda olsun' talimatı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında oluşturulacak komisyonda 6 bakan, 6 büyükşehir belediye başkanı, Ankara, İstanbul ve İzmir belediye başkanlarının yer alacağını açıkladı ve şunları söyledi:

"İlçe belediyelerinde de bu oluşumun içerisinde yer alması konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız irade belirtti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da önümüzdeki hafta muhtemelen davet edecek ve bu çalışma hızlı bir şekilde başlayacak. Bu yapılan çalışma sonrası da Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerekirse yasa tasarısı gerekiyorsa Sayın Cumhurbaşkanımızın çıkaracağı kararnameler ya da yönetmelikler... Yani burada halkın huzuru, insanlara 'hizmet etmek için mazeret üretmeyin, hizmet üretin' anlayışı içinde ayrım gözetmeden tüm başkanlarımıza fırsat verecek bir yaklaşım sergilendi."

İsimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan belirledi

CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de yaptığı açıklamada, komisyona dahil olacak isimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin belirlediğini ifade etti.

Büyükerşen'in verdiği bilgiye göre, 6 bakan ve İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediye başkanları ile 6 belediye başkanı dahil olacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 23:07

YORUM YAZ

 • ADMADM7 gün önce
  RTE de bunun gibilerle Seda sayani, demet akalini bilmem nesi poz verebiliyor ya uyuz oluyorum. Ama naapsin sanatci-unlu gecinenlerin duzgun olani yok ki hangisini tutsan elinde kalir.
 • YasinYasin7 gün önce
  Birden bire uzlaşmacı oldular ama biz yemiyoruz.Çünkü kaybettikçe mışgibi yapacaklar.Algı algı...
 • halit bitkinhalit bitkin7 gün önce
  SUsss sen afrikada ne kadar kaldın.yada gördün mü hiç.:rabbimizin torpilli yarattığı kullarız bu coğrafya da.Afrikayı epey bilen birisi olarak ,unutma ki bizim çöplüğümüz afrikada bulunsa ganimet kaydedilir.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ7 gün önce
  yıne chp li belediyelere muhtaç kaldılar :)) hahaha
 • gürolgürol7 gün önce
  Serdar denilen saadet partili şahsiyet. uatanmadan birde burada yorum yapabilmişsin.saadet partisinin ERBAKAN hoca vizyonu neydi,şimdi sizin gibi kendini bilmezlerin vizyonu ne. hem sadet partiliyim diyeceksin, hemde vatan ve din düşmanlarının ekmeğine yağ süreceksin. senin bu vatan ve dine karşı borcun var bizlerde yıllarca muhavazakar kesim olarak ve senin desteklerin zihniyetlerden işgence ve çile çekmişler olarak sizin gibi riyakar dinci görünen dinsizlere hakkımızı helal etmiyoruz. onun için bence susssss...
 • abdullah tanrıkuluabdullah tanrıkulu7 gün önce
  nerde işsiz.? 70 yaşaındaki dede de 2 binliralık telefon var. vatandaş nerde ise helikopter alacak..körmüyor musun trafikteti araçları marakaları...
 • SussssSussss7 gün önce
  Millet issiz ac perisanulke afrikdan peter olmus saray da belediye tiyatrosu oynuyorlar yazik lar olsun
 • SerdarSerdar7 gün önce
  Ne güzel meydanlarda AK PARTILİ olmayan herkese terörist , vatan haini , alçak de millet birbirini yesin.Sonra meydanlarda söylenen meydanlarda kaldı de. Hayır BEN BİR SAADET PARTİLİ OLARAK SANA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM AHİRETTE İKİ ELIM YAKANIZDA OLACAK.
 • meşemeşe7 gün önce
  belediyelerveözelişyerlerindeiştençıkarmalarkanunenbelirlenmesinicumhur başkanımızdanvetümmillet vekilerimizdensaygılarımlaarz ederim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019