Seçim 2019 Sayfası

Erdoğan'ın açıklaması sonrası bankalar tutuştu! Harekete geçtiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı ve kredi kartı borçlarını tek çatı altonda toplama imkanı veren uygulamada kredi kartlarının yapılandırılmış borç statüsüne girerek kapatılacak olması bankaları tedirgin etti.

12 Ocak 2019 Cumartesi 11:15
Erdoğan'ın açıklaması sonrası bankalar tutuştu! Harekete geçtiler

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borçlarına yönelik 'Birleştiren İhtiyaç Kredisi'nin hayata geçmesinin ardından birçok banka müşterilerini kaybetmemek için yapılandırma planları açıklamaya başladı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre hükümetin aldığı kredi kartı kararından önce en ufak bir yapılandırma sürecine yanaşmayan bankalar kart sahiplerine "48 aya kadar vadelendirelim" teklifi sunmaya başladı.

Müşterilerine yapılandırma tekliflerini kısa mesaj yoluyla ulaştıran bankalar, "Bankanızdaki ödemesi gecikmiş kredi kartınızı uygun faiz ve vade seçenekleri ile yapılandırma imkanları hakkında görüşmek için şubelerimize başvurabilirsiniz" teklifi yapıyor.

Zorluk çıkaran da var

Borç yapılandırma sürecinde Ziraat Bankası, vatandaştan kredi kartı borcunun olduğu ilgili bankadan bir yazılı kağıt almasını istiyor. Ancak, banka şubelerindeki yetkililer kimin bu kağıda imza atacağının netleşmediğini bildirerek, vatandaşı şubeden geri çeviriyor. Bazı şubeler ise genel müdürlükten konuyla ilgili bilgilendirme beklediklerini ifade ederek vatandaşa zorluk çıkarıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 11:15

YORUM YAZ

 • MERTMERT3 ay önce
  ... BANKAYA GİTTİM SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ACIKLADI 31 ARALIK A KADAR OLAN BORÇLAR DEDİM. SADECE ARALIK EKSTRESİ DEDİLER. ANLAYACAĞINIZ İŞİN İÇİNDE ALİ CENGİZ OYUNU VAR....
 • KöksalKöksal3 ay önce
  Maalesef anlatılan gibi değil borç ne kadar olursa olsun taksitlendirme ve yapılandırmaları kapsamıyor son ektrede ne görünüyorsa o oranı kapsıyor
 • AslanAslan3 ay önce
  Ver gazı banka ne tutusacak ülkeye fiyat koyan bankanın elinde Erdoğan'ın kaderi akit
 • ijzssmmw mijzssmmw m3 ay önce
  Uwgvjwkwo8''9008:nmee#wwadm;ki
 • Yusuf canYusuf can3 ay önce
  Özel bankalara gitmeyin kamu bankalarının tercih edin batsın bunlar,tefecide beterler
 • Gurbetci vatandasGurbetci vatandas3 ay önce
  Reis bir konusur, pir konusur ! O bir dünya lideri !
 • aliali3 ay önce
  bu ülkeye şeriat gelmez merak etmeyin.çünki o düzen gerçekten adalet ve adil hakimler ister.öyle hakimler de önce hırsızların elini keser.
 • Hacı dayıHacı dayı3 ay önce
  Kart,faiz,banka bela doğru,,,Bu belâdan kurtarmak isteyen DEVLET ricaline basın fırçayı...Hemen faiz kalksın hemen şerri düzen olsun diyenler sözüm size erken doğumbebeğe de anneye de zarar biliyonuz dimi ?????
 • LevoLevo3 ay önce
  Bu hale düşürenler nerede
 • meçulmeçul3 ay önce
  devlet faizi detekliyor müslüman devlet.....
 • aliali3 ay önce
  ziraat bankası % kaçla mevduat topluyor % kaçla bu batıkları kurtaracak.arada - bir fark varsa bunu benden karşılaynlara haram olsun.önce insanların bankalara muhtaç olmayacağı düzeni kuracaksın.böyle yapmayıp insanları bankaların kucağına attıktan sonra bunun bir anlamı yok.pislik pislikle temizlenmez.
 • mahmutmahmut3 ay önce
  Fazin 1 puanlık artışının hazineye maliyeti yaklaşık 10 MİLYAR TL olarak hesaplanıyor. Bu hamle ile hemfaizin düşmesine hem de vatandaşın rahatlamasına faydası olacak, ayrıca faizin düşmesi ile hazinenin yükü de azalacağından tüm vatandaşlara yansıyacak.
 • Mehmet Mehmet 3 ay önce
  Devlet vatandaşı tembelliği ve üç kagitciliga alıştırıyor.Adamin geliri yok elinde 5 milyonluk telefon sonra borcumu ödeyemiyorum. Çalışan üreten ve borcunu ödeyen vatandaş cezalandırılıyor. Devlette babada işe yaramaz çocuğuna bakiyor
 • İsmailİsmail3 ay önce
  Pos komisyon oranları için acil denetleme lazım, çok uçuk komisyon alıyorlar.
 • Saim NASREDDİN Saim NASREDDİN 3 ay önce
  Telefon borcum olduğundan dolayı icralık oldum emekliyim kıredi alamıyorum benimgibi çok emekli madur durumda hemeklilerede bir verilsin
 • sukrusukru3 ay önce
  Yılmaz kara adın gibi karasın.Niye iftira atıyorsun.Kredi kartlarına sınırlama getiren bu hükümet oldu.20 yıl önce adam cüzdanını açtığında kartlar akerdeon gibi yarım metre yere doğru uzuyordu.Banka hortumunu zamanında gördük batık bankalar eliyle elli milyar dolar hortumlandı,Galiba o hortumu kesilenlerdensin sende,ki kuyruk acın var gibi görünüyor.Bugün batan bankamı var.Ziraatin hamlesi sonrası bankalar nasıl telaşla müşterileri yapılandırmaya çağırıyor.Hükümet fenamı yaptı şimdi.Muhalif olun tamamda birazda vicdan sahibi olun.Dünyada sanırım halka niye birşeyler veriyorsun diye saldıran bir muhalefet sadece Türkiye'de var.Kendine solcu sosyalist diyen faşistlerin ağababalarının yine sadece Türkiye'de olduğu gibi.
 • İbrahimİbrahim3 ay önce
  Bankacılık Asrın KANSER HASTALIĞI...EN İYİSİNİN DE CANI CEHENNEME
 • yılmaz karayılmaz kara3 ay önce
  ziraat bankası aylık yüzde 1,1 le kradi verecekmiş. faizlerin yüzde 24 olduğu bir dönemde bu aradaki farkı yine namuslu vatandaş ödemeyecekmi. kart kullananlara her türlü kolaylığı açan akp hükümetinin adeleti budur işte. emekliye gelince yok. topçuyahaddinden fazla harcayana var. o partinin ismini değiştirinde temiz kelimeler pislenmesin.
 • YzengınYzengın3 ay önce
  Keşke bütün bankalarda yapsa. Çok iyi oldu. Baktılarki iş gerçek birde kredi kartıları iptal olacak. Bu iş çok iyi oldu bence halkın yararına. Hiç olmazsa bun böyle kartları dikkatli kullanırlar...
 • AlperAlper3 ay önce
  Bankalar zaten en çok kar eden kuruluşlar,onlar her zaman kazanır.krizleri bile değerlendirirler,batsalar bile devlet ,fakir,fukaradan toplanan vergilerle onları kurtarır.Bu faiz müslümanlara yasak değilmiydi?ya,bir de neden en yükseği bizde?Gene mi kandırılıyoruz?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019