Erdoğan'dan zafer buluşması

Ağustos ayının 'Zaferler ayı' olduğunu söyleyen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Ağustos'ta Malazgir Zaferi'nin 948. yıl dönümünün kutlamalarına katılırken, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ise Beştepe'de geniş katılımlı bir resepsiyon verecek.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 11:08
Erdoğan'dan zafer buluşması

Yerel seçimlerin ardından ilk teşekkür ziyaretini hafta sonu baba ocağı Rize'ye yapacak olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümü kutlamaları için 26 Ağustos'ta Ahlat ve Malazgirt'te olacak. Başkan Erdoğan'ın, MHP lideri Devlet Bahçeli ile katılacağı kutlamalar çerçevesinde ilk olarak Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etmesi planlanıyor. 

İncelemelerde bulunacak

Başkan Erdoğan'ın burada, geçtiğimiz yıl yapılması için talimat verdiği 'Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki inşaat çalışmalarını da incelemesi bekleniyor. Erdoğan, daha sonra Muş'un Malazgirt ilçesine geçecek. Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda incelemelerde bulunacak olan Cumhurbaşkanı, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümü kutlamalarına katılacak. Erdoğan'ın Ahlat ve Malazgirt konuşmalarında 'birlik ve beraberlik mesajları' vermesi planlanıyor. 

Geniş katılımlı zafer buluşması

Hürriyet'in haberine göre, Başkan Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümünde ise ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret edecek. Daha sonra Beştepe'de yabancı misyon şefleri ve devlet erkanının tebriklerini kabul edecek. Erdoğan'ın 30 Ağustos akşamı ise Beştepe'de başta şehit yakınları ve gaziler olmak üzere siyaset, iş, spor, sanat camiasından isimlerin davet edileceği geniş katılımlı bir resepsiyon vermesi planlanıyor. 

"Zafer" mesajı

Erdoğan, Kurban Bayramı için yayımladığı mesajda ağustos ayının Türk tarihinde zaferler ayı olduğunu söyleyerek, "İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz" demişti.

.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 11:08

YORUM YAZ

  • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu11 gün önce
    Sayın Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı Yetkilileri, Aşağıdaki metni AKİM'e göndermek istedim. Karşıma "UNDEFİNED" Diye bir ibare çıktı anlamını araştırdım. Anlamı "TANIMSIZ" imiş yani benin gönderdiğim doğrular birilerine batmış rahatsız olmuşlar ve beni engellemişler. Demek siz vatandaşa bunu yapıyorsunuz ha. Seçimde görüşeceğiz bakalım kim kimi spamlayacak.Sayın AK Parti Yetkilileri,Yazdıklarım hoşunuza gitmeyecek, duymak istemediğiniz şeyleri size belki duyurmaya çalışacağım . Ama şunu unutmayın" Dost acı,fakat doğru söyler" Siz beni spamlasanız da kovsanız da ben gerçekleri söylemeye devam edeceğim. "Doğru sözün insana batma gibi bir kötü huyu da vardır. Bakın gidişatınız tam bir rezalet hiç bir uyarıyı dikkate almıyor bildiğiniz yanlışları yapmaya ısrarla devam ediyorsunuz. Yönetim kadrolarında çoğunlukla Karadeniz kökenlilerin olması halkı rahatsız ediyor Türkiye Trabzon, Rize, Giresun Samsun ve Artvin'den ibaret değil. Ekonomi çok hem de çok kötü düzeltmek için çaba da yok. Adalet, eğitim, sağlık rezalet hastahanelerin fiziki yapısı mükemmel ama içinde insanlara hizmet verecek doktor personel yok. sıra beklemekten insanlara gına geliyor.Eğitimde okulların fiziki yapısı harika ama eğitim verecek öğretmenler öğretmen değil veya yetkisiz ve etkisizler öğrenci ve velinin şamar oğlanına çevrilmişler. Adaleti anlatmaya gerek yok sarayları var ama içinde adalet hakim savcı yok. Çıkan kararları siz de görüyorsunuz. Suçlular bir taraftan girip diğer taraftan çıkıyorlar. Kimse bu ülkede adaletin olduğuna inanmıyor. Adınızın başına "Adalet"kelimesini koymuşsunuz ama adalet yok. Her seçim sonrasında "Halkımızın mesajını aldık. Gereken yapılacak" diyorsunuz ama hiç bir şey yapmıyorsunuz. Dediğim dedik çaldığım düdük anlayışı hakim. İnsanların uyarılarına kulaklarınızı tıkamış kendi çıkarlarınızdan başka bir şey düşünmüyorsunuz. Bakın önceki genel seçimde halk yanağınıza fiske vurdu tınmadınız. 31 Mart 24 Haziran yerel seçimlerinde tokat attı yine tınmadınız. Bir sonraki seçimde tekme geliyor haberiniz ola.Değişmeyeni değiştirirler. Mevki makamlar liyakatsiz yalakalarla dolu siz o liyakatsiz yalakaları mevki ve makamlarda tutmaya devam ediyorsunuz. Aile çöküyor. Ahlaksızlık almış başını gidiyor. Sizlerin bu kötü gidişata dur diyecek tek hamleniz yok. "ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ" Benden söylemesi...
  • enesenes11 gün önce
    Reis şu kadınlara verilen aşırı ayrıcalıklar ne zaman son bulacak yanımda 70 yaşında bir amca var o bile bu konudan rahatsız

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019