Erdoğan'dan Selman'a flaş çağrı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin meselesi konusunda İran ile bir görüşme yaptıklarını belirterek bölgede Suudi Arabistan'ın sorumluluk alması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Bu tarihi bir sorumluluktur. Bundan kaçan, gelecek nesillere bunu anlatamaz" dedi.

16 Haziran 2019 Pazar 01:48
Erdoğan'dan Selman'a flaş çağrı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arap dünyasının Filistin meselesini görmezden geldiğini belirterek Suudi Arabistan'a çağrıda bulundu.

Tacikistan dönüşü Yeni Akit Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi.

"Bu tarihi bir sorumluluktur"

Erdoğan, Filistin konusunda Suudi Arabistan'a büyük iş düştüğünü belirterek, "BM Genel Kurulu’ndan çok önemli bir kararı çıkarttık. Demek ki isteyince oluyor. Bütün mesele o. Ama bir Arap Ligi’nden bugüne kadar Filistin meselesinde çok sıkı bir duruş maalesef göremedik. ‘Yüzyılın Anlaşması’ deniliyor. Burada da İİT üzerinde çok büyük sorumluluk var. Bu konuyu hafife alamayız. Bölge ülkeleri olarak üzerimizde önemli sorumluluk olduğuna inanıyoruz. Hatta ben biraz daha ileri gidiyorum. Suudi Arabistan’ın burada sorumluluk üstlenmesi lazım. Bu tarihi bir sorumluluktur. Bundan kaçan, gelecek nesillere bunu anlatamaz. Geçmişte orada olan tahribatları nasıl gelen idareciler, yöneticiler bu kuşaklara anlatamıyorsa, yarın da o nesiller bunun hesabını soracaktır" dedi.

Erdoğan: İran ile ‘Yüzyılın Anlaşması’nı konuştuk

Erdoğan, Ruhani ile yaptığı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Biz daha çok ikili ekonomik ilişkiler üzerinde durduk. İkili ekonomik ilişkilerimizin dışında da bölge için ‘Yüzyılın Anlaşması’ denilen plan üzerine bir görüşmemiz oldu. Ayrıca Dışişleri ile Hazine ve Maliye bakanlarımız arasında devam eden bazı ilişkiler var. Önümüzdeki hafta içerisinde nerede nasıl biraraya gelecekleri konuşuldu. Bankalar arasındaki ilişkileri ve diğer konuları masaya yatıracaklar" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 01:48

YORUM YAZ

  • şlkjhgşlkjhg1 ay önce
    türkiyede iranı beğenmeyen siyasetçiler iran islam ülkesi olarak filistinli ciihatçılara kendilerini israile karşı savunsun diye silah gönderiyor bütün arap rejimleri sırtını filistine dönmüş olmasına rağmenondan sonra iranı beğenmezler hangi islam ülkesi filistine cesaretle silah gönderebiliyor iranı her konuda nükleer dahil savunmalıyız dünya arenasında çünkü iran nükleer güç olursa büüyük israil yahudi projessi rafa kalkar gerçekleşmez kaldıki iranın dört bira yanı israilde dahil nükleer güç ülkelerle dolu abdnin nato üyesi ortadoğu ve arap rejimlerinde abdye ait nükleer silahlar var bunlar iran için tehdit değilmi iranı kendini güvende hissetmez tabiki geniş düşünmeliyiz irana haksızlık iranın nükleer proramını hiçbirşekilde ülkemizdeki bazı siyaset uzmanları eleştirmemeli rusya burnumuzun dibinde 7500 nükleer bombası var rusya niye eleştirilmiyor
  • HadiHadi1 ay önce
    Sn,başkan ! bu tilkileri asya ve afrikadan çikartmak lâzım.Peygamberimizin ülkesini işkal ettiler.
  • AGIA 200 tel erozyon acil satlikAGIA 200 tel erozyon acil satlik1 ay önce
    itin bütün ömrünü lüks ve keyif icinde gecirdiginde olsa gerek sakalinda biyiginda o yasina ragmen agarma yok... tabi boya degilse.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019