• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'dan KPSS'de "FETÖ parmağı var mı?" sorusuna dikkat çeken cevap

Soçi dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iptal edilen KPSS'ye ilişkin dikkat çeken sözler sarf etti.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 14:00:00 -
Erdoğan'dan KPSS'de "FETÖ parmağı var mı?" sorusuna dikkat çeken cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'deki görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları arasında iptal edilen KPSS sınavı da yer aldı.

KPSS'de FETÖ parmağı var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iptal edilen KPSS'ye ilişkin, "FETÖ parmağı var mı?" sorusuna, "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı" yanıtını verdi.

İşte Erdoğan'ın KPSS açıklaması:

FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Buyuk reis

Ama nasil oluyor bu iştede kahraman yine erdogan yine akp. Yine bu iş de akp ye yarayacak. Soru calarak zaaf olusturmak ve iktidari zor durumda birakmak tezi hic de saglikli gelmiyor. Ee o zaman soruyu caldiran buna maruz kalan iktidarin hic mi sucu yok. Caldirma kardesim.  

Abdullah Biri

Yök temizlenemişse fetöden, Rabbim gençlerin yardımcısı olsun diyelimmi Reisim, Yoksa ekonomi gibi burayıda Allak bullak ederlerken yurt içi ekibin korklıgından fetöcü efendim diyerek görevmi yapmadılar burdada eee o zaman bu muhaleften her şey beklenir biliyoruzda, senin bu yurt içi ekibin sucu sana atar el altında halkın arasında, herşeyi kendi yapıyor bizi karıştırmıyor diye. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23