Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Putin doğru bulmuyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşananlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, 'Putin, Esed rejiminin yaptıklarını doğru bulmuyor' dedi.

16 Haziran 2019 Pazar 01:38
Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Putin doğru bulmuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esed rejiminin İdlib'e yönelik hava saldırılarının Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından hoş karşılanmadığını söyledi.

Tacikistan dönüşü Yeni Akit Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi.

"Çatlak sesler gelebiliyor"

Başkan Erdoğan, bölgedeki devletler arasında zaman zaman çatlaklar oluştuğunu söyleyerek, "Doğrusu bugün Ruhani ve Putin ile İdlib konusuna pek girmedik. Çünkü İdlib konusu zaten görevli olan arkadaşlarımız ile Rusya tarafında görevli olanlar arasında sürekli takip ediliyor. Ateşkes sağlandı ama zaman zaman çatlak sesler gelebiliyor. Ben buradakini öyle kabul ediyorum. Sayın Putin olsun diğerleri olsun aslında bu tür şeylere pek sıcak bakmıyorlar. Rejimin yaklaşımını da doğru bulmuyorlar. Ama Putin’in bir özelliği var; bir yerde bir sıkıntı olduğu anda ben görevli arkadaşıma ‘muhatabını ara’ dediğim zaman 24 saati bulmaz, hemen dönüş olur. Ondan sonra biz gerekli görüşmeleri yaparız ve çözüme de kavuştururuz. Rusya ile bu noktadaki ilişkiler gayet iyi gidiyor. Zaman zaman bu tür sıkıntılar olmasa çok daha iyi olacak ama maalesef oluyor" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 01:38

YORUM YAZ

  • uyan tcuyan tc1 ay önce
    zaten suçlu bulmak için topu bir yerlere atarlar. bence rusyada bu işin içinde
  • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
    Bizim müttefikimiz rusya olması lazım.Abd bizi zaten yaltada patlaşmıştı ancak bize kendisine bedava düştüğümüz halde koreye asker gönderirseniz sizi natoya alırız dedi. Bizdeki abd ye hizmet eden üst düzey askerler menderese baskı yapıp koreye asker göndermemizi sağladılar. Yani oraya giden askerlerimiz pisi pisine öldü gitti.Zaten abd bizi yaltada kendisine bağlamış bize bile sormaya gerek duymamış

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019