Erdoğan'dan flaş F-35 açıklaması: Tıkır tıkır...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, F-35 konusunda ABD'ye 1 milyar 250 milyon dolar ödeme yaptıklarını belirterek, "Üzerimize düşeni hep yaptık" dedi.

16 Haziran 2019 Pazar 01:26
Erdoğan'dan flaş F-35 açıklaması: Tıkır tıkır...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile krize neden olan F-35 konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Tacikistan dönüşü Yeni Akit Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı’nın da aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, dikkat çeken mesajlar verdi.

Erdoğan, F-35 konusunda gerekli prosedürleri yerine getirdiklerini söyleyerek, "F-35 konusunda da söyleyeceğim şeyler aynı. Üzerimize düşeni hep yaptık. Ödemelerse, taksitlerimizi tıkır tıkır ödüyoruz. Şu ana kadar 1 milyar 250 milyon dolar ödeme yaptık. Biz görevimizi yerine getirirken, karşımızdaki de görevini yerine getirecek. F-35’lerden 4 tanesini teslim aldık. Bunlar şu anda Arizona’da. Generalimizi gönderdik, pilotlar orada, eğitimleri aldılar. Ama uçakları göndermeye gelince bu noktada maalesef bize yanlış yapıyorlar. Bu uçakların bir kısım parçaları da Türkiye’de üretiliyor. İşin bir de bu boyutu var. Sen ödemeyi yapacaksın, parçaların bir kısmı burada üretilecek ama kalkıp ‘uçakları vermeyeceğiz’ diyeceksin. Bu tabi ki yakışık almıyor. Bu konuları ben Sayın Trump ile görüştüğüm zaman bakıyorum ki o farklı konuşuyor. Bunlara gelince bunlar da farklı davranıyor. Bu tür şeyleri yapmak doğru değil. Belli bir yere kadar sabredeceğiz. G20 zirvesinde Sayın Trump ile etraflıca görüşmemiz olacak. Orada bu konuları ele alacağız. Ama aşağıdaki birileri farklı şeyler konuşursa, o zaman hemen zaten Sayın Trump ile irtibatımızı kurarız, orada da konuları telefon diplomasisi ile çözmeye çalışırız. Orada da bu işler fazla gecikmiyor" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 01:26

YORUM YAZ

 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Kafirle şeytanın dostuyla savaşman emrolunan düşmanla iş yapıyorsun Allah yardımcın olur mu? Düşmandan aldığın bir araç onlara karşı bir avantaj sağlar mı zayıf yönlerini bilirler içine ne yükledikleri belli değil bir düğme ile etkisiz hale getirirse yada için takip edilmesini sağlayan bir verici varsa. Allahın hükümlerine geçelim dostumuzu düşmanımızı bilip öyle tavır gösterelim dostunu düşmanını bilmeyenin ve doğru tavrı göstermeyenin dini olamaz Dünyaya iniş imtihan hikmeti gereği bu ilahi düşmanlığın üzerinedir. Allah yoluna girmenin şartı onun hükümlerini uygulamaktır Kuran hüküm yasa kitabıdır Hatim kitabı değildir anlamadan okumak ise çirkindir bidattır. Allahın hükmüyle hükmetmeyenler ise kafirlerdir. hristiyan ve yahudileri dost edinmenin hükmü onlardan olmaktır
 • VatanVatan1 ay önce
  Allah yardımcın olsun Baskanım.
 • Nasıl olsa boşa gitti..Nasıl olsa boşa gitti..1 ay önce
  F-35' leri vermeyecekler mi yani artık bize? Âbi o zaman o 1 milyar 250 milyon dolar kaporayı geri çekip bana verseniz, lütfen yaa; lâzım bana!
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  F 35 olayı adnan menderes olayına benziyor.Abd bşzş yaltada kendine almış bizim haberimiz yoktabi.Abd bizi natoya alarak bunu gerçekleştirmek istiyor ama abd tabii ki akıllı bize bedel ödettirerek bunu yapmak istiyor ve biz natoya girmek istediğimizde o sıralarda korede savaş halinde olan abd eğer koreye asker gönderirseniz olur diyor.Bizimkilerde abd yanlısı paşaların ısrarıyla hemen kabul ediyorlar. Yani yok biz bedel ödemeyiz desek bile bizi zaten natoya alacaklardı yani biz boşu boşuna bedel ödedik.Bu f 35 de öyle bu f 35 lerden bize faydadan çok zarar gelecek bu besbelli.Yabi yine boşu boşuna bedel ödemeyelim yine.Bakın biz f25 den vazgeçtik desek hemen en üst düzeyde siz napıyorsunuz ya demeye gelecek ve bize yalvaracaklardır.Biz bir an önce şu füzeleri almamız lazım.Yoksa ypg yi üzerimize saldırtabilirler o tırlar dolusu silahlar Türkiyeye karşı kullanmak içindi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019