• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'dan darülaceze projesinin müteahhidine: Ne diyor bu ya?

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müteahhidin, "Projeyi 36 aya bitireceğiz." ifadelerine, "Ne diyor bu ya?" tepkisi gösterdi. Erdoğan, müteahhitten projeyi 1 yılda tamamlama sözü aldı.

Yeniakit Publisher
2022-05-20 20:01:00 - 2022-05-20 20:05:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Arnavutköy’de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin temel atma törenine katıldı.

Erdoğan kürsüye projenin müteahhitini davet etti. Mütteahhide, "Projeyi ne kadar zamanda bitireceksin?" diye sordu. Müteahhit Erdoğan'a, "36 ayda bitireceğim." cevabını verince, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne diyor bu ya?" diyerek tepki gösterdi.

1 yılda bitirme sözü aldı!

"Sen nasıl Fatih torunusun. Ne yapıyorsun sen ya?" ifadeleri ile sözlerine devam eden Erdoğan, müteahhide, "Sen Kanuni Sultan Süleyman’ı duydun mu, tanıdın mı? Süleymaniye Camisi’ni ne kadar zamanda bitirdi?" sorusunu yöneltti.

Müteahhit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a projeyi 1 yılda bitirme sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müteahhitten aldığı sözden sonra şöyle konuştu:

Kesinlikle önümüzdeki yıl bu günlerde burayı bitirmeniz lazım. Vardiya sistemlerini değiştireceksin. Burada kimse rahatsız olmaz sen merak etme. Gece-gündüz full time çalışacaksınız. Şahit olun, söz diyor. İnşallah aldığımız söz yerine gelir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

devlet adamlığı

Müteahit ihale şartnamesinde yazan "işi bitirme" süresini söylüyor, o şartnameyi hazırlayan da yine Erdoğan'ın kendi bürokratı. Koskoca Cumhurbaşkanı, hiç bir şey söyleyemeyeceğini bildiği, zavallı bir müteahiti karşısına almış, ucuz kabadayılıkla eziyor. Ben utandım bu diyalogdan. Cumhurbaşkanı olursun ama devlet adamı olamazsın.

barış pınarı

Sen yapma CHP ve zillet ittifakı onu 100 yılda yapar inşallah...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23