• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan'a yakın isim uyardı! "Büyük kriz geliyorum diyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen eski milletvekili Metin Külünk, İran'da yaşanan ekonomik krize ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. Türkiye'ye yönelik göç uyarısında bulunan Külünk, "Büyük kriz 'geliyorum' diyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 14:32:00 -
Erdoğan'a yakın isim uyardı! "Büyük kriz geliyorum diyor"

Ülkemizde de her geçen yıl daha hararetli şekilde tartışılan göç, etkisini farklı alanlarda hissettirmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen AK Parti eski İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medyada paylaştığı mesajında İran'dan gelen göçle ilgili, "Dikkat! Görünen köy klavuz istemez, büyük kriz 'geliyorum' diyor." ifadelerini kullandı.

 

"Dikkat kriz geliyorum diyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında siyaset yapan Metin Külünk, İran'dan gelen göçe ilişkin çarpıcı açıklamada bulundu. Metin Külünk, sosyal medyada "Dikkat. Türkiye kuzey doğudan gelecek göçe karşı ciddi şekilde hazırlanmalıdır. İkinci en büyük sınır komşumuz olan İran üzerinden gelebilecek dev göçe karşı kriz temelli çalışma yapılması ve tedbir alınması gerekmektedir. Görünen köy klavuz istemez, büyük kriz 'geliyorum' diyor" mesajını yayınladı.İran'da ekonomik kriz

2018'de Türkiye'ye göç eden yabancı uyruklular vatandaşlıklarına göre incelendiğinde, 110.315 kişi ile Irak vatandaşları birinci sırada geliyor. Irak'ı; Afganistan, Suriye, Türkmenistan ve İran vatandaşları izliyor. İran'da özellikle ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilip ambargoları geri getirmesiyle birlikte Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi tam anlamıyla çöküşe doğru ilerliyor ve bu da Türkiye'ye gelme talebini daha çok artıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

oktay

kırızmi yakında fazla deyyil esnaf halk sokağa dökülür her gecen sene bi önceki seneyi aratıyor keşke 17 sene ki o cöp dağları olan ülkede yasasaydık enazın dan cöpünüz vardı atcak simdi sokağa cöp atcak bişey yok cünkü kimse bişey alamıyo ))))
 • Yanıtla

emrah

adam daha kuzeyi güneyi bilmiyor ama büyük öngörüleri var.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23