• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan ümmetin lideri

9. defa girdiği seçimlerden ümmetin de duasıyla yüzde 52 oy alarak Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan erişilmesi güç bir rekora imza attı. Erdoğan’ın halkın ilk seçtiği cumhurbaşkanı olması dünyanın dört bir yanındaki ümmetin yetimlerine de büyük bir mutluluk yaşattı

Yeniakit Publisher
2014-08-12 08:30:00 - 2014-08-12 08:17:52
Erdoğan ümmetin lideri

HASAN ÖNAL / TBMM BÜROSU  - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, girdiği cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de net bir zaferle çıktı. Erdoğan’ın halkın ilk seçtiği cumhurbaşkanı olmasına en çok sevinenler ise dünyanın dört bir yanındaki ümmetin yetimleri oldu. Filistin, Balkanlar, Myanmar başta olmak üzere Müslümanların ezildiği birçok coğrafyada Erdoğan’ın zaferi coşkuyla kutlandı. Kendi başkanlarını seçmiş gibi sevinen ümmetin yetimleri, gece gündüz Erdoğan için ettikleri duaların karşılık bulmasına sevindi. Erdoğan seçilmesi ümmeti sevindirmesi kadar başta İsrail olmak üzere batı dünyasını ise üzdü. Ümmetin yetimleri Erdoğan’ın ilk turdan zaferle çıkmasının ümmetin birliği, beraberliği, geleceği açısından yeni bir dönemin başlangıcı olduğunun altını çiziyor.

ÜMMETİN YETİMLERİ SEVİNDİ

TBMM Türkiye-Filistin Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Başbakan Erdoğan’ın ilk kez halkın seçtiği cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turundan zaferle çıkmasının İsrail’i üzdüğünü, Filistinlileri de sevince boğduğunu ifade etti. Filistin’den Erdoğan’ın zaferi sonrasında sevinç haberleri aldıklarını dile getiren Yıldırım, “Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına seçilmesi, dünyanın dört bir tarafındaki ümmetin yetimleri ve mazlum milletlerce sevinçle karşılandı. Filistin halkı başta olmak üzere Suriye, Kafkaslar, Afrika, Balkanlar ve Bangladeş, Myanmar’dan sevinç haberleri geliyor. Erdoğan’ın seçilmesiyle, ümmetin birliği, beraberliği, geleceği açısından yeni bir dönemin başladığına dikkat çekiyorlar” diye konuştu.

MAZLUMLARI ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ SAVUNACAK

İlk turda seçilmesiyle Türk milletinin iç ve dış mihraklarca kurgulanan kumpaslarda sonuna kadar Başbakan Erdoğan’ın yanında yer aldığını gösterdiğini vurgulayan Yıldırım, “Başbakan Erdoğan’ın ilk turda seçilmesiyle Türkiye’nin 2023 vizyonu yeniden ivme kazanacak, Şimdi daha güçlü bir şekilde mazlum ülkelerin koruyucusu haline gelecek olan Türkiye daha güçlü bir şekilde Doğu Türkistan’ın, Filistin’in, Somali’nin, Myanmar’ın yanında olacak.” dedi. Mazlum ülkelerde Erdoğan sevgisinin çok farklı olduğunu vurgulayan Yıldırım, bu milletlerin kendi cumhurbaşkanlarını seçmiş gibi sevinç yaşadıklarını kaydetti. Başbakan Erdoğan’ın kendilerinin hamisi, o ülkelerin öncüsü olacağını bildiklerini belirten Yıldırım, ümmetin yetimlerinin Başbakan Erdoğan’ı bu yüzyılın en büyük lideri olarak gördüklerinin altını çizdi.

MÜSLÜMANLAR KENDİ SAVUNMA PAKTLARINI KURARLAR

Müslümanların artık kendi aralarında savunma paktı kurup, ekonomik ve kültürel işbirliklerini artıracaklarını belirten Yıldırım, “Türkiye daha iyi bir konuma gelecek, vesayetten kurtulmuş olacak. Prangalardan kurutulacak. Bundan sonra 2023 vizyonunu yakalayarak gücüne güç katarak millet-devlet kaynaşması devam edecek. Lider ülke konumunu sürdürecek. Mazlumların hamisi olmayı sürdürecek.” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’ın bastırması sonucu Filistinli yaralıların Türkiye’ye getirilmeye başladığını da dile getiren Yıldırım, “Sayın Başbakanımız tavır koydu, o da sonuç verdi. Filistinli yaralılar Türkiye’ye getirildi. Tedavileri artık Türkiye’de yapılacak. Bunu Başbakanımız yaptı. Oradaki insanlar kimse ses çıkarmıyordu. Türk halk Başbakanımızın Filistin’deki dik duruşunu destekledi.” dedi.

DUALAR KARŞILIKSIZ KALMADI

TBMM Türkiye Bangladeş Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ise ümmetin yetimlerinin Başbakan Erdoğan’ın ilk turda seçilmesiyle büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, “Başbakan Erdoğan ve AK Parti’ye yönelik kumpaslar nedeniyle mazlumlar bu seçim sürecini endişe ve dua ile takip ettiler. Oralardaki mazlumların hamiliğini yapan Türkiye’nin yardımlarının kesilmesinden endişe etmişlerdi. Bu nedenle AK Parti ve Başbakanımıza çok dua ediyorlardı. Bu duaların karşılığını cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldık.” dedi.

ÜMMET ARTIK LİDERİNİ BULDU

Başbakan Erdoğan’ın seçilmesinin ümmetin yetimleri tarafından sevinçle karşılandığını belirten Gizligider, Başbakan Erdoğan’ın Köşk’te de ümmetin yetimlerinin ve mazlumların yanında olmaya fiilen devam edeceğini kaydetti. Ümmetin yetimlerinin kendilerine ‘tek moral kaynağımız Türkiye’ dediklerini hatırlatan Gizligider, “Zaten zor şartlarda hayatlarını idame ettiren Müslümanlar, kendi dertlerini unutup Başbakan Erdoğan için dua ediyorlar. Ona dualarının devam edeceğini söylüyorlar. Gerek kendilerinin gerek tüm mazlum ülkelerin tek hamilerinin, tek savunucularının Erdoğan olduğunu söylüyorlar. İlk turda cumhurbaşkanı seçilen Başbakanımızın artık kendi liderleri olduğunu ifade ediyorlar. Erdoğan’ın hep başlarında hamileri olarak kalmasını istiyorlar.” dedi.

EVLADI FATİHAN YENİ BAŞKANLARINA SEVİNİYOR

Türkiye-Arnavutluk Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait de Başbakan Erdoğan’ın ilk turda cumhurbaşkanı seçilmesinin Balkanlar’da büyük sevince yol açtığına dikkat çekerek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk ve Bosna Hersek gibi balkan ülkelerinde halkın kendi cumhurbaşkanlarını seçmiş gibi sevindiğini ifade etti. Halkın Balkanlar’da birçok yerde sevinç gösterileri yaptığını söyleyen Sait, “Balkanlar’da Başbakan Erdoğan’a yönelik çok farklı bir sevgi ve özel bir ilgi var. Balkanlar’da yaşayanlar, bizi ve Türkiye’deki yakınlarını arayıp Başbakan Erdoğan seçildiği için tebrik ediyorlar. Böyle bir liderin zor bulunacağını ifade ediyorlar.” dedi.

 

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23