Erdoğan, müjdeleri peş peşe açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda Türkiye'deki misafir öğrencilere peş peşe müjdeler verdi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:44
Erdoğan, müjdeleri peş peşe açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum misafir öğrencilerimiz kendi ikamet belgelerini yenilemek mecburiyetindeler. Kurum önünde çok ciddi yığılmalar yaşanıyor. 115 bin öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini kendi üniversitelerinden alabilecekler.

  Ayrıca 3 ay beklemeden GSS'ye dahil olabilecekler. Eskiden kalma sigorta prim borcu olan öğrencilerimizin de faizleri silindi. Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. İnşallah yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz. Tek milletiz dedik ya kardeşiz dedik ya... Öyle ise gereğini yapacağız.

Sizlerden ricam tarihinize kültürünüze sahip çıkmanızdır. Aynı tavsiyeyi kendi evlatlarımıza da yapıyoruz. Türkiye'ye gelen öğrencilerimiz arasında yolunu kaybedenlerde çıkabiliyor. Bu gençler geleceklerini karartarak ülkemizden ayrılmak zorunda kalıyor. Misafir öğrencilerimizden tek birinin dahi böyle bir duruma düşmesine gönlümüz müsaade etmez.

Haber Tarihi: 12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:44

YORUM YAZ

  • MilletMillet5 ay önce
    28 şubat mağduru subay ve astsubaylar için de kanunistiyoruz.Erken emekliye ayrılmak yada istifa etmek zorunda kalanlar için
  • CdsrsCdsrs5 ay önce
    Bumu ....stajyer SSK si...ne olucak..lütfen artik

Günün Karikatürü

17 Ekim 2018