• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan: Kapkaranlık zalim insanlar

Cuma namazını Sultanahmet Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüne destek veren kirli bildiriye imza atan öğretim görevlilerini ser bir dille eleştirdi. Erdoğan, “Bunlar kapkaranlık insanlar. Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle beraber olanlar zalimdir” dedi.

2016-01-16 07:39:00 -
Erdoğan: Kapkaranlık zalim insanlar

Sultanahmet’teki terör saldırısının ardından ilk cuma namazını Sultanahmet Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami çıkışında saldırının meydana geldiği yeri ziyaret etti. Erdoğan’a İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak eşlik etti. Meydanda Erdoğan’ı tezahüratlarla karşılayan vatandaşlar, üzerinde “Terörü lanetliyoruz” yazan dövizler taşıdı. 

GİTSİNLER HENDEK KAZSINLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akademisyenlerin bildirisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Bütün bu olan olaylar karşısında kalkıp da kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri özellikle tekrar kınıyorum, şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha yakından anlamalarını, yani önünde bir profesör, doçent bilmem ne olması kimseyi aydın yapmaz, bunlar kapkaranlık insanlardır. Bunlar zalimdir, alçaktır çünkü zalimlerle beraber olanlar zalimdir. Katliam yapanlarla beraber olanlar katliam içerisinde oldukları için onlar da aynı suçu işlemişlerdir. İşte Çınar’da olan hadisede o yavrular, o babasıyla beraber şehit olan 3 yaşındaki Mevlüde’yi acaba bu kapkaranlık akademisyenler nereye koyacaklar. Onun katillerinin yanında yer almayı bunlar nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar. Bunu açıkça ifade etmek istiyorum. Bütün yargı makamlarını, üniversitelerin senatolarını, Anayasamız ve yasalara ters bu hareketleri sebebiyle, önceki gün yaptığım konuşmada göreve davet ettim, atılması gereken adımların süratle atılması gerektiğini. Bunlar da ne yapacaklarsa gitsinler oralarda yapsınlar. Siyaset yapmak isteyenler parlamentoda siyasetlerini yapsınlar ama yok parlamentoda bunu yapamıyorlarsa bunlar da gitsinler hendek kazsınlar veya dağa çıksınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum. Çünkü ben milletimizin bu noktada bize niçin görev verdiğini de çok iyi biliyorum” diye konuştu. 

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Hassasiyetin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirten Erdoğan, “Bizim tarih, medeniyet kokan, adeta bir barış meydanı olan Sultanahmet Meydanı’ndaki bu eylemde, hele hele bir de Alman Çeşmesi’nin hemen yakınındaki böyle bir bölgede 10 tane Alman dostumuzun ölmüş olmasından dolayı üzüntülerimizi gerek Alman Cumhurbaşkanı’yla gerek Alman Şansölyesi’yle de paylaştım. Burada şunu da özellikle ifade edeyim ki dünyanın değişik yerlerinden birçok devlet başkanı, hükümet başkanları, bizim bu yaşadığımız terör eylemindeki acımızı paylaştı. Hepsine şükranlarımı özellikle ifade ediyorum. Tüm Alman halkına da başsağlığı dileklerimi öncelikle ölenlerin ailelerine buradan iletmek istiyorum. Bizim bu mücadelemiz kararlılıkla sonuna kadar devam edecektir. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum” diye konuştu. 

DAEŞ’E YÖNELİK 10 HAREKAT OLDU

Terör örgütlerinin başında bölücü terör örgütü PKK’nın geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun yanında aynı şekilde Suriye’nin kuzeyinde PYD, yine PKK ile ilintili olan YPG ki aynı zamanda PYD ile beraber çalışıyor ve bir diğer yine terör örgütü El Kaide’nin adeta daha sonra ondan ayrılan DAEŞ terör örgütüdür. Türkiye’de böyle bir teröre de müsaade etmemiz mümkün değil. Eğer şu anda Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Doğu Anadolu Bölgesi’nde başta olmak üzere yapmış olduğumuz bu temizlik harekatı, sıradan bir harekat değildir. Ama aynı şekilde Kuzey Suriye’den ve Irak’tan gelecek olan tehditleri de göz önünde bulundurarak, oralarda da koalisyon güçleriyle başlattığımız harekat vardır. Bu harekatı da özellikle DAEŞ’in şu anda kabul etmediğini, edemediğini, hazmedemediğini görüyoruz. Sultanahmet’te tabii bu birinci eylemleri değil. Şu ana kadar DAEŞ’in ülkemize yönelik 10 tane harekatı oldu” dedi.  


Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı