Erdoğan: İsrail bir terör devletidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin elçiliğini Kudüs'e taşıma kararı ve İsrail'in Gazze sınırındaki katliamlarına tepki göstererek, "İsrail bir terör devletidir. İsrail bir terör devleti olduğunu attığı adımlarla bunu desteklemektedir. ABD, DEAŞ'a karşı mücadele bahanesiyle YPG'li teröristlerle nasıl işbirliği yapıyorsa, bugün İsrail ile de aynı işbirliğini yapıyor" ifadelerini kullandı.

15 Mayıs 2018 Salı 00:09
Erdoğan: İsrail bir terör devletidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da Türk öğrencilerle buluşmasında konuştu.

ABD'nin Kudüs adımına ve İsrail katliamlarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"İsrail bir terör devletidir. İsrail bir terör devleti olduğunu attığı adımlarla bunu desteklemektedir.

ABD, DEAŞ'a karşı mücadele bahanesiyle YPG'li teröristlerle nasıl işbirliği yapıyorsa, bugün İsrail ile de aynı işbirliğini yapıyor.

İsrail, 1948'den bu yana Filistin topraklarını işgal ediyor. Filistin kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik. İslam İşbirliği Teşkilatını olağanüstü toplantıya çağırıyoruz.

Sağduyu sahibi Hristiyan, Musevi ve diğer inanç sahiplerinden herkesi bu haksızlığa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz.

Filistin'e yardım kampanyası

İslam İşbirliği Teşkilatı olarak ramazan ayı boyunca üye ülkelerde Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenleyeceğiz.

"Asla izin vermeyeceğiz"

Sayın Abbas ve BM Genel Sekreteri başta olmak üzere pek çok liderle görüşmeler yapacağım. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2018 Salı 00:09

YORUM YAZ

 • Vatandaş Vatandaş 8 ay önce
  Timurtaş Hoca (ra) bir sohbetinde şöyle demişti;“Sen yılan seni soktu diye onu ayıplayamazsın.Akrep soktu diye‘Allah seni kahretsin’ diyemezsin. Yılanın da, Akrep’in de tabiatında sokmak var. Hayvanları aşağılayarak, onlara küfürederek bu tabiatı değiştiremezsin. Sen, çoluğunu çoçuğunu ve kendini sakınacak, önlemini alacak vakti geldiğinde ve gerektiğindebaşını ezeceksin.”Şimdi soruyoruz:Amerika bundan üç beş ay evvel tabiatının gereğini yaptı mı ?Yaptı.İsrail yaptı mı Yaptı.Bugünün geleceği, yılanların sokacağı belli miydi ? Vallahi belliydi.Peki göz göre göre bugünlere gelmişken.Müslüman idareciler bugün neden Amerika’nın, İsrail’in yaptığı şerefsizliğe karşı beyhudeçırpınır ?
 • selmanselman8 ay önce
  ısrailmi yalnız abd de terörist vahşi katil zalim ya rab sen bunları sevmezsin kahret
 • FERHATFERHAT8 ay önce
  Göstermelik ve günü kurtaran yaptirimlar malesef hic samimi degil. Isgalci Israili bir devlet olarak tanimak bile suurlu bir müslümana yakismaz. Terör devleti israil demekle hic bir sey elde edilmiyor. sadece bos bir laf ve israil bunun farkinda. Müslümanlarin gazini almaktan vaz gecip bir suurlu müslüman gibi dik durus sergilenmeli.1. Israil ile ticari ve siyasi iliskiler derhal kesilmeli2. Israili devlet olarak tanimaktan vaz gecilmeli3. israil büyük elciligi derhal Türkiyede kapatilmali.4. Israildeki Türk büyük elcileri geri dönmeyecek sekilde geri cekilmeli5.Incirlik ve Kürecik üssleri kapatilmali.6Bunlari uygulamayan bir müslümanin samimiyetinden süphe duyarim
 • AHMET AHMET 8 ay önce
  KATIL SÜRÜSÜ İSRAİL ELBETTEHESAP VERECEKSİN ALLAH BUYUKARTIK HESAP ZORMA ZAMANI GELDI
 • Vatandaş Vatandaş 8 ay önce
  Eee Sayın Cumhurbaşkanım biz bu laflardan bıktık. Lütfen icraata geçin.Eğer samimiyseniz Malatya Kürecikteki füze bataryalarını derhal kaldırın. İncirliği kapatın.önce bunlardan başlayın. Bekliyoruz. İsrail köpeği laftan değil, güçten anlar hadi hodri meydan. Erbakan Hocamın talebesi olduğunuzu isbatlayın. ...
 • ali akali ak8 ay önce
  sayın reis artık icraat isteriz..mesela D8 neden aktif olmadı..bu işler bağırmak çağırmakla olmuyor..erbakan hocamız demiştiya israil laftan sözden anlamaz..kururn artık islam birliğini ölüceksek adam gibib ölelim..3 gün yas 4. gün bayram yaparsak hiç bir anlamı yok.heyhat heyhat....
 • Yorgun DervişYorgun Derviş8 ay önce
  O ZAMAN TÜKİYE DE FİLİSTİN BÜYÜK ELÇİLĞİ AÇSIN HEMDE KUDÜSTE!! İSRAİLİ RUSYA VE İRANDAN KORUYAN VE TÜRKİYDE KONUŞLANDIRILMIŞ İSRAİL SAVUNMA FÜZELERİNİ PASİFİZE ETSİN!! eeyyy israil diyeceğine SOMUT ADIMLAR ATSIN!! BOŞ LAFA KARNIMIZ TOK..! SAYIN AKİT YÖNETİCİLERİ EĞER KRALDAN ÇOK KRALCI DEĞİLSENİZ BU DEDİKLERİMİ ARAŞTIRIRSINIZ YADA BİR YAFTA VURURSUNUZ..
 • TurgutTurgut8 ay önce
  NEREDE IRAN, SUUDI, MISIR, BIRLESIK ARAP EMIRLIKLERI... BU FILISTININ COKUSU DEGIL, BU SAYDIGIM DEVLETLERIN COKUSUNUN BASLANGICIDIR.. PEK YAKINDA BU ULKELERIN BASINA GELECEKLERI BIRLIKTE GORECEGIZ.. YAKINDIR.. ALLAHIN ADALETI BUYUKTUR..
 • CorumluCorumlu8 ay önce
  Yuregine diline saglik yigit korkusuz adam. Mazlumlarin dostu umudu zalimlerin korkusu oldun. Rabbim seni butun serlerden korusun ummetin tek gur sesi milletin sevdalisi ldunya liderisin. Bu senepten sen bu milletin basinda kalmalisin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019