Erdoğan: Her yerde bana o Türk dizisini soruyorlar

TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş'ten bahsediyorlar ve o ülkelerde bunu izlediklerini anlatıyorlar" dedi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 13:12
Erdoğan: Her yerde bana o Türk dizisini soruyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuştu. 

Erdoğan, güvenlik nedeniyle bazı istisna kurumlar haricinde devlet arşivinin tek bir merkezden yönetilebildiğinin altını çizdi.

Osmanlı Türkçe'si bilmenin de elzem olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Osmanlı Türkçesine savaş açanların amacı bugünkü alfabemizi ve Türkçe'mizi savunmak asla değildir. Bilakis asıl gaye, milletimizin mazisiyle olan bağlarını tümden kesmektir" dedi.

Nereye gitsem onu soruyorlar

TRT 1 ekranlarından yayınlan Diriliş Ertuğrul dizisinin tüm dünyada gösterdiği başarıyı örnek örnek gösteren Erdoğan, ''TRT'de yayınlan Diriliş Ertuğrul dizisinin tek başına Osmanlı tarihine olan ilgiyi nasıl arttırdığını herhalde en az sizlerde benim kadar biliyorsunuz. Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş'ten bahsediyorlar ve o ülkelerde bunu izlediklerini anlatıyorlar. Bu örnek bize önümüzdeki dönemde tarihimizle ve münhasıran arşivlerimizle ilgili benzer çalışmalara ağırlık vermemiz gerektiğini işaret ediyor'' ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 13:12

YORUM YAZ

  • Ak adanaAk adana27 gün önce
    Akp Adana il başkanlığına Durmuş Ali yıldız getirilmelidir.2002 ruhu gelmeli.teşkilatci ve toparlayıcı bir partili.
  • NureddinNureddin27 gün önce
    Diriliste saptirmada cok ertugrulun sünnete ve fikha aykiri davranislari mesela osmanlida bas acik olmazdi zinhar ayipti bunlar bilhassa namazi kilarkan baslarini aciyor tam tersi veya kadinlarla icli dısli olabiliyor ertugrul halkin ortasinda karisina sarilip öpebiliyor buna benzer daha neler neler
  • AbdullahAbdullah27 gün önce
    Diriliş'i ihraç ettiğimiz ülkeler: Irak, Azerbaycan, Somali ve Venezuela. Yani Fransa, İngilitere, Almanya, Japonya, Amerika falan değil.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019