Erbil’deki hain saldırıya en sert tepki o ülkeden geldi: Bu alçaklık ötesidir

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD'den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan, Erbil'deki hain saldırıda bir Türk diplomatın şehit edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu alçaklık ötesidir" dedi.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 21:28
Erbil’deki hain saldırıya en sert tepki o ülkeden geldi: Bu alçaklık ötesidir

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve ABD'den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğundaki bir görevlinin şehit olduğu saldırıyı kınadı.

Duncan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türk diplomatları hedef alan saldırı karşısında dehşete düştüğünü belirtti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden saldırı açıklaması!

Bir diplomatın öldürülmesinin "alçaklık ötesi" olduğunu kaydeden Duncan, "İngiltere, Türk müttefikimize başsağlığı diliyor ve bu vahşeti mümkün olan en güçlü şekilde kınıyor." ifadesini kullandı.

Irak'ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda bir Irak vatandaşının hayatını kaybettiği bildirilmişti.

 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 21:28

YORUM YAZ

 • oguzhanoguzhan1 ay önce
  amerikan büyükelçisi daha yeni bir fotoğraf paylaştı hatırlıyor musunuz o fotoğrafı?
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Her alçaklık insanda mevcut. Organları için COCUK parcalamak hipokrata yemin edenler değilimi. Silah üret dininden meshebinden tarikartından olmayanları öldürren insan değil mi
 • Kazım KarabekirKazım Karabekir1 ay önce
  Vay be demek elin İngiliz' i anladı da CHP anlamadı diyorsunuz he.İki güzel söze, bir kuru gülücüğe nasıl da kanıyorsunuz hemen. Nasıl da elin İngiliz' i ne aldanıyorsunuz da CHP ye oy veren komşunu, iş arkadaşını bir anda satıveriyorsun.Ondan sonra ise birlik beraberlikten bahsediyorsun...
 • HakikatbinHakikatbin1 ay önce
  Elin ingilizi bile anladıda, bu güzel vatanın yarısı halen bu hain ve avanelerine oy verdi. PKK HDP CHP SP fetö . oy verenlerin bu cinayette dahi vebali var
 • Soru yorumSoru yorum1 ay önce
  O... çocukları bu saldırıyı sizin yaptirdiginizi bilmiyor muyuz. Diplomat öldürüyorlar ,Çünkü s400 e ceza kesiyorlar akılları sira. Korsanlarin gemi basmasi 10.murettabi esir almasi , libyada işçilerin alikoyulmasi,Eğer Türkiye bir kaç hafta içinde bir kaç Amerikalı diplomat Vs öldürmez oldurtmezse verdiğim vergiler haram olsun. Kısasa kısas ulan.
 • İsrail/ingliz= abdİsrail/ingliz= abd1 ay önce
  İsrail+ingliz=abd
 • Katil olay yerindeKatil olay yerinde1 ay önce
  İblis ingliz ciklama yapmis! Bu da katilin olay yeri ziyaretidir
 • OSMANLI OSMANLI 1 ay önce
  Bu bana asala örgütünü hatırlatıyor , pkk nın yaptığı aşikar .
 • yorum cuyorum cu1 ay önce
  Avrupa ötesi-ingiltere, Okyanus ötesi ABD beslemesi PKKnın, ABD emriyle s400 ün küçük öc operasyonu... Arkası gelmezse şaşarım.
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Demekki ilk İngiltere kınadıysa bu işin arkasında İngilizler vardır demekki
 • YorumcuYorumcu1 ay önce
  Tekrar söylüyorum bu iş israil işi...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019