• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Emine Erdoğan'dan bağımlılık açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nde bağımlılık konusuna dair konuştu.

Yeniakit Publisher
2022-05-18 07:10:00 -
Emine Erdoğan'dan bağımlılık açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Bağımlılıkların, iç dünyamızdaki çiçekleri soldurmasına asla izin vermeyelim” çağrısında bulundu.

Emine Erdoğan, Ankara’da ‘Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Şahsi sandığımız Bağımlılık, zaman içinde toplum için büyük bir tehdit unsuruna dönüşür. Dolayısıyla bağımlılıkların farkına varmak, önleyici çalışmalar yürütmek yani sonu bağımlılığa varacak yolları en başında kapatmak hepimizin görevidir. Bireysel bağımlılıklar, toplumsal huzuru da doğrudan etkiliyor. Birçok bağımlılığın suça giden kestirme bir yol olduğunu biliyoruz. Bağımlılıkları mutlaka halk sağlığı bakımından da değerlendirmemiz gerekiyor. Madde bağımlılıklarının tuzağına düşürdüğü insanları, aileleriyle beraber tarifsiz bir felakete sürüklediğini biliyoruz.

Modern çağın insanları, özgürlükleri en üst düzeyde talep ediyorlar. Bireyselleşme öne çıkıyor. Ancak özgürleştiklerini sanırken, ellerine ayaklarına kendi rızalarıyla geçirdikleri görünmez kelepçe ve prangalardan habersizler. Geleneksel değerlerden ve geleneksel kurumlardan bir kopuş söz konusu. Yakın ilişkilerimiz zayıflıyor, maddelerle ya da teknolojiyle köle efendi ilişkisi kuruyoruz. Ne yazık ki köle olan taraf insan oluyor. Oysa gerçek özgürlük, her türlü prangadan azade olmaktır. Ancak şu bir gerçek ki en önemli mücadele, önleme çalışmalarıdır. Kendini dijital oyunların dünyasında kaybeden gençlere yeniden kendi benliklerine ulaşabilecekleri haritaları sağlamamız lazım. Bizler toplum olarak birbirine omuz veren, dayanışmayı bir ruh olarak giyinmiş insanlardan oluşuyoruz. Bu kültür, tüm kurumlarımızda kendini hissettiriyor. Çok şükür ki merhamet en belirleyici politikamız. Bu insancıl yaklaşımla, tüm kardeşlerimizin ve ailelerinin yanındayız. Bağımlılıkların, iç dünyamızdaki çiçekleri soldurmasına asla izin vermeyelim.”

Emine Erdoğan dijital bağımlılığa şöyle dikkat çekti: “Değişen dünya, beraberinde yeni bağımlılıklar üretiyor. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin bizatihi kendisi artık bir bağımlılık oldu. Bilinçsiz ve aşırı internet kullanımı, sosyal medya, dijital oyun, çevrimiçi alışveriş, çevrimiçi kumar gibi birçok yeni bağımlılığı hayatımıza soktu. Dünya Sağlık Örgütü, 2018’de dijital oyun bağımlılığını ‘ruhsal sağlık problemi’ kategorisine aldı ve ‘oyun rahatsızlığı’ olarak isimlendirdi.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sütcü İMAM

Türk Polisinin izin vermediği hiç bir İllegal Örgüt yaşayamaz.Ama Ülkemizin köylerine kadar işgal altına alındı Firavunun neferleri uyuşturucu satıcıları tarafından. Yaşasın Cehennem Piyasa Şeytanlarına...Sabır Savaş Adım Müslüman......
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23