Emeklileri heyecanlandıran zam oranı

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle yaptığı nisan ayı beklenti anketindeki tahminine göre; ocak-haziran enflasyonu yani SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin temmuz zammı yüzde 5.86 olarak gerçekleşecek. Bu orana göre maaşlar, 65 ila 315 lira artacak.

23 Nisan 2019 Salı 15:06
Emeklileri heyecanlandıran zam oranı

Yaklaşık 12.3 milyon emekli bu yılın ikinci zammını temmuzda alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılırken, memur emeklilerine de yüzde 5 artış ve enflasyon farkı yansıtılacak.

En çok 5 bin 706 TL

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle yaptığı nisan ayı beklenti anketindeki tahminine göre; ocak-haziran enflasyonu yani SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin temmuz zammı yüzde 5.86 olarak gerçekleşecek. Güneş'in haberine göre, Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında 65,95 lira ile 315,89 lira arasında artış yaşanacak.

3 Temmuz'da açıklanacak

En düşük aylık 1.125 lira 48 kuruştan 1.191 liraya, en yüksek aylık da 5 bin 390 lira 70 kuruştan 5 bin 706 lira 59 kuruşa çıkacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri belirlenecek kesin zam oranlarını  enflasyon verileriyle öğrenecek.

Not: Emekliler, ilk 6 ayın sonunda TÜFE artış oranı toplamında zam alacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 15:06

YORUM YAZ

  • CemCem1 ay önce
    Sektei kalpten gidecek garibim emekliler. % 100 sandım.
  • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
    NE VATANIMIN ENFLASYONU ARTSIN,NE EKONOMİM BOZULSUN-NEDE HAKKEDİLMEMİŞ ZAM İSTİYORUZ!ADALETLİ BİR DAĞILIM-HAYDİ BAŞKANIM,RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN-DÜZELTİN,TÜRKİYEMİ..İNŞALLAHHH
  • yaşaryaşar1 ay önce
    Emeklinin tek sevineceği durum.aynı şartlarda çalışmış emekliler arasındaki adaletsizliğin kaldırılması eşitlenmesi...2000 öncesi 2000 sonrası emeklilik hesaplamasının kaldırılıp tek hesap sistemine geçilmesi... emekliler arası eşitsizliğe son verilmesidir. Adalet olmayan yerde huzur olmaz !!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019